collapse

Reklama


Autor Wątek: Usunięta pozycja z raportu statystyczego  (Przeczytany 8041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bejanka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 3
Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« dnia: Lipca 01, 2013, 14:16:44 pm »
Witam
jak można odnaleźć usuniętą pozycję z raportu statystycznego?

Problem polega na tym, że usunęłam pozycję z raportu statystycznego, bo pojawił  się błąd po weryfikacji NFZ, że usługa ponad limit. Po usunięciu z raportu i przesłaniu do funduszu z nadzieją że nie ma tej pozycji ku mojemu zdziwieniu mam błąd tej usuniętej pozycji że niby niezgodne procedury icd9 dla usługi (weryfikacja pozytywna). I co mam zrobić bo w KS PPS usunięta pozycja a NFZ każe poprawić błąd? Proszę o pomoc

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2013, 07:40:28 am »
W raporcie statystycznym nie jest weryfikowany limit - no chyba że się coś zmieniło ale to by nie miało sensu. Takie błędy a raczej nie błędy tylko informacje o pozycjach nieuznanych są w żądaniu rozliczenia.
Opisz więc swój problem dokładniej bo ja Cię nie rozumiem.

Offline bejanka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 3
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 02, 2013, 08:17:54 am »
kod błędu 3000289 - WYKONANIE DLA ZAKRESU I ŚWIADCZEŃ PRZEKRACZA DOPUSZCZALNY LIMIT OKRES W RAMACH UMOWY
oraz
kod błędu 51608024 - LIMIT WYKONANYCH ŚWIADCZEŃ DLA DANEGO PACJENTA W RAMACH UMOWY -
 I świadczenia z tymi błedami wyrzuciłam z systemu i wysłałam statystyczny.
Po weryfikacji statystycznego na szoi zmienił się błąd dla tych usuniętych świaczeń, że niezgodne procedury icd9 dla usługi (weryfikacja pozytywna)    ? a ja tego już nie poprawię bo usunęłam z programu.

   

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 02, 2013, 09:18:58 am »
Aha Tobie o to chodzi - to nie jest błąd związany z wykonaniem usług ponad limit. To jest chyba przekroczenie dopuszczalnej częstotliwości wykonanych świadczeń.
To może być np. związane z poradą kompleksową? Albo z tego co pamiętam to w STM było np. badanie lekarskie możliwe do wykonania nie częściej niż raz na 12 miesięcy. Może to o to chodzi?
Napisz jaki rodzaj świadczeń i jaka usługa.

A co do drugiego błędu: a nie usunęłaś zamiast całego świadczenia tylko procedury icd9? Jak wejdziesz w rozliczenia->świadczenia i wpiszesz nazwisko tego pacjenta to nie pojawia Ci się ta usługa na liście?

Offline bejanka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 3
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 02, 2013, 10:41:38 am »
wpisane usługi  tej pacjentce danego dnia to:1209 1307 1504
                                                      oraz
                                                   1601X4 i 1006x 8 i tu pojawił sie bład i to usunęłam a  powyższe usługi zostały

z kartoteki pacjentki usunęłam Icd9

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 02, 2013, 10:52:08 am »
Ja nie jestem wróżką ani nie rozliczam wszystkich rodzajów świadczeń. Nic mi te kody nie mówią. Mogę się jedynie domyślać że chodzi o STM i że tam w ramach jednego zestawu można wprowadzić kilka produktów. Z tego co pamiętam w STM każdemu produktowi musi odpowiadać icd9.
Usunęłaś icd9 (nie z kartoteki pacjenta - kartotek pacjenta to jest to okno gdzie jest imię, nazwisko, pesel, zakładka z adresem itd...) a nie usunęłaś produktów więc logiczne jest że powstaje błąd - brak procedur icd9. Musisz jeszcze usunąć w tym zestawie produkty.

Chyba że to nie jest STM albo w STM są inne zasady rozliczania niż przedstawiłem. Nie wiem bo nie rozliczam od 7 lat STM.

Offline bejanka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 3
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 02, 2013, 11:35:57 am »
nie precyzyjnie określiłam- usunęłam produkty ze świadczeń a nie z kartoteki z tego nie dałoby się usunąc  jak sa tylko dane pacjenta

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 02, 2013, 13:06:06 pm »
to w końcu usunęłaś produkty czy icd9? Bo to jest różnica. Produkty masz na dole a icd9 w zakładce "wykonane procedury icd9" (nad produktami). Powinnaś usunąć produkty oraz odpowiadające im procedury icd9.

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 02, 2013, 14:29:46 pm »
Problem miałaś z 1006 lub 1601 (lub obydwa na raz) 1006 (lakier ) należy sie 2 x w roku, a 1601 usuniecie złogów raz w roku (chyna, ze kobieta w ciaży wtedy bez ograniczeń). Usuwasz produkty i po kłopocie. Usuwasz także ICD9, żeby sie nie myliło co i jak choć to nie przeszkadza w rozliczeniu.

Offline bejanka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 3
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 02, 2013, 18:45:46 pm »
z tego zestawu został usunięty scaling 1601 i lakierowanie 1006 -przesyłam załącznik. Zresztą kiedyś usuwałam z systemu pozycje i było ok. A teraz nie wiem co zrobić

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9328
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 02, 2013, 18:58:31 pm »
niezgodne procedury icd9 dla usługi (weryfikacja pozytywna)

W życiu nie widziałem takiego błedu. Człowiek uczy sie całe życie :)
Zaznacz sobie filtr: status "Aktywne i usunięte" i usuń drugi raz te świadczenia.

btw Nie ma to jak trzasnąć screena do powerpointa :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 02, 2013, 19:38:42 pm »
W życiu nie widziałem takiego błedu. Człowiek uczy sie całe życie :)

naprawdę? :)

Cytuj
NIEZGODNE PROCEDURY ICD9 DLA USŁUGI (WERYFIKACJA POZYTYWNA)
* W słowniku parametrów aktywny jest parametr - Kontrola wykonania procedur ICD9 skojarzonych z usługą
* Usługa wykazana w pozycji raportu znajduje się w słowniku usług medycznych Oddziału NFZ   
* W słowniku usług, dla danej usługi określono, że ma być wykonywana weryfikacja pozytywna, natomiast
nie jest spełniony warunek weryfikacji pozytywnej:
- przynajmniej jedna z procedur ICD9 wykazanych w raporcie skojarzona z wykonaną usługą MUSI znajdować się na liście procedur skojarzonych z tą usługą w słowniku usług
*W bazie określona została lista procedur ICD9, które mogą być wykazane z daną usługą
Przykład: W pozycji raportu wykazano usługę ?Punkt rozlicz. w poradni alergii? skojarzoną z procedurą
ICD9: 01.01. W słowniku usług do tej usługi przypisano listę procedur, w której nie znajduje się powyższa procedura.

Coś mi się wydaje, że ten błąd nie dotyczy usuniętych usług tylko którejś z tych co pozostały. Stawiam na 1504.
Podobne tematy były omawiane tutaj:
http://forumpps.pl/index.php?topic=4564.0
http://forumpps.pl/index.php?topic=4353.msg25018#msg25018

Offline bejanka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 3
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 02, 2013, 19:48:14 pm »
 Dzięki Paweł zrobiłam tak jak kazałeś usunęłam te świadczenia jeszcze raz ( mimo że był już czerwony znaczek  minusa  że usunięte ) zobaczymy po weryfikacji NFZ pewnie koło czwartku, bo teraz długo mielą statystyczne.
Pozdrawiam

Offline bejanka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 3
Odp: Usunięta pozycja z raportu statystyczego
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 15, 2013, 21:43:28 pm »
Witam po urlopie i dziękuję jeszcze raz Pawłowi wszystko ok - błąd zniknął :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 99
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9328 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3093 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 25.

[Pokaż zapytania]