collapse

Reklama


Autor Wątek: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID  (Przeczytany 4826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justyna_Z

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Pomógł? -1
Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« dnia: Marca 10, 2011, 13:41:08 pm »
Czy da się się całkowicie usunąć usługę (umowa 2010) i dodać tą samą usługę (tylko wybrać ugodę 2010) z takim samym nr ID?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 10, 2011, 14:05:32 pm »
na tej samej instalacji KS raczej nie da rady....
Pozdrawiam

Piotr

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2011, 14:53:12 pm »
Czy da się się całkowicie usunąć usługę (umowa 2010) i dodać tą samą usługę (tylko wybrać ugodę 2010) z takim samym nr ID?

w jakim celu ?

Offline Justyna_Z

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Pomógł? -1
Odp: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 10, 2011, 15:53:19 pm »
Zaraz postaram się opisać w jakim celu. W ramach ugody 2010 ze specjalistyki możemy odebrać 232 pkt. Po powiązaniu umowy z ugodą brakuje jeszcze 54 pkt. Zgodnie z instrukcjami Kamsoftu miałam ręcznie przypisać ugodę. Zrobiłam to i wysłałam raport do NFZ, ale świadczenia nie zostały zaimportowane, dlatego że okres rozliczeniowy jest zamknięty. Od NFZu dostałam informację, że jeżeli zmieniam ręcznie ugodę to u nich system traktuję to jako korektę do umowy właściwej, a umowy są zablokowane a tylko ugody są odblokowane. Dalej kazano mi usunąć całkowicie świadczenia i wpisać nowe przypisując je jako ugodę, ale okazuje się że też jest źle, bo usunięta pozycja ma inne ID a ta sama wprowadzona z ugodą ma inne ID. I też jest źle. I dalej...... kazano mi zrobić tak żeby od nowa wprowadzone świadczenie miało takie samo ID jak to usunięte. Z kolei Kamsoft twierdzi, że wszystko zrobiliśmy dobrze, a umowy powinien odblokować NFZ. I dalej nie wiem jak już rozwiązać ten problem.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 10, 2011, 16:00:53 pm »
tzn. jak zablokowany okres? przecież nawet jak zmieniłaś ręcznie umowę w produkcie to powinien Ci się ten produkt zaimportować jako ten do ugody...i co nie zaimportował się bo zablokowana? rozumiem że nie zimportowało się usunięcie produktu do umowy z 2010 r. ale dlaczego nie poszło to do ugody? wyjaśniałaś to z NFZ?

jak zmieniasz umowę w produkcie to zmienia się też jego ID...

a jeśli chodzi o takie same ID to możesz to zmienić tylko ręcznie w pliku raportu statystycznego ale osobiście bym uważał na takie ręczne zmiany żeby nie namieszać jeszcze bardziej...
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2011, 16:04:57 pm wysłana przez Piotr29 »
Pozdrawiam

Piotr

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 10, 2011, 16:13:26 pm »
Po prostu ktoś w Funduszu sobie w ch*ja poleciał. Kolejny przykład nadzwyczajnej kompetencji pracowników Funduszu. A wystarczyło napisać pismo o odblokowanie umowy i wysłać jeszcze raz. Oświeć nas jeszcze cóż to za oddział.

Offline Justyna_Z

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Pomógł? -1
Odp: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 10, 2011, 16:20:38 pm »
Jak poprawiłam ręcznie umowę to wszystkie produkty zaimportowały się do umowy a nie do ugody i zostały odrzucone. Potem jak usunęłam produkty i jeszcze raz je wprowadziłam to faktycznie te usunięte nie zostały zaimportowane, a te z ugody przeszły, ale jeszcze nie zaczęto ich weryfikować. Dzwoniłam do funduszu, żeby od razu podejrzeli co tym raportem się dzieje i osoba z którą rozmawiałam, powiedziała że raport i tak najprawdopodobniej wróci z błędami i czekają na kolejny raport ode mnie z takimi samymi numerami ID.

Offline Justyna_Z

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Pomógł? -1
Odp: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 10, 2011, 16:21:38 pm »
Oddział Podlaski się kłania.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 10, 2011, 17:04:38 pm »
wg mnie najlepszym rozwiązaniem rozliczenia ugody jest zmiana modelu naliczania umowy ugodowej...wtedy podczas generowania raportu stat. w wersji 2.0 wybierasz umowę ugodową i idą tylko produkty podpięte pod tą ugodę...wysyłasz ...żadasz ... wystawiasz rachunki ... dostajesz pieniądze ...

w Twojej sytuacji prawdopodobnie trzeba będzie odblokowac umowę z 2010 r.  i wszystko poprawić (przywrócić do stanu przed wszystkimi operacjami - ciekawe czy fundusz zatwierdzi to po 14.02. ale jak dobrze uzasadnisz to nie powinno być problemu)...uważaj tylko żeby nie namieszać bo znając życie do raportu wskoczy coś jeszcze czego w tym raporcie zobaczyć nie chcesz ;) to jedno rozwiązanie

drugie jest takie że NFZ może pozytywnie zweryfikować produkty podpiete pod umowę ugodową i na tej podstawie umożliwić wystawienie rachunku.....
Pozdrawiam

Piotr

Offline max

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Usunięcie i dodanie usługi z tym samym ID
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 12, 2011, 11:01:16 am »
wystarczy odblokować umowę i podnieść wersję epizodu, przesłać te same rap. stat. i po problemie. Zweryfikują jeszcze raz i statystyka wejdzie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]