collapse

Reklama


Autor Wątek: 2 PPSy na 1 serwerze - problem  (Przeczytany 2793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
2 PPSy na 1 serwerze - problem
« dnia: Stycznia 14, 2011, 10:58:59 am »
Witam

Moja pamięć chwilami już szwankuje ale chyba jeszcze tego pytania tutaj nie zadawałem ;-)

Czy spotkał się ktoś z poniższym problemem i ma może na niego jakieś rozwiązanie.
Chciałem na jednym serwerze używać 2 instalacji KS-PPS (osobne licencje)
Instalacja 1 to 15 stanowisk do pracy z NFZ.
Instalacja 2 to 2 stanowiska do rejestracji świadczeń komercyjnych dla naszego kontrahenta.
Problem jest taki, że jeżeli oba programy są zainstalowane na jednym serwerze, to system licencyjny
Kamsoftu bierze najprawdopodobniej pod uwagę wszystkie połączenia do bazy danych firebird
jako wyznacznik ilu użytkowników pracuje aktualnie na danej licencji. Z licencją 1 na NFZ nie mam
problemów bo na niej nigdy nie przekraczam 15 jednocześnie uruchomionych stanowisk, natomiast
problem jest z licencją 2 na komercję. Nawet na serwerze program nie chce się uruchomić twierdząc,
że przekroczyłem maksymalną liczbę użytkowników z licencji (2) i aktualnie pracuje np. 7 (tak, pracują
ale na licencji 1 na NFZ)
Wydaje mi się, że jest to problem z systemem licencyjnym Kamsoftu i samemu nie uda mi się tego
obejść :-/ Ciekawe jak to działa w innych placówkach bo kojarzę, że są placówki gdzie jest kilka instalacji
KS-PPS równocześnie pracujących (ale nie wiem czy na jednym serwerze)

Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: 2 PPSy na 1 serwerze - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2011, 11:25:16 am »
Miałem te sam problem. I jest to zawiązane z systemem licencyjnym KS, napisz do nich to prześlą odpowiednią zmodyfikowaną bibliotekę.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: 2 PPSy na 1 serwerze - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2011, 11:27:55 am »
Miałem te sam problem. I jest to zawiązane z systemem licencyjnym KS, napisz do nich to prześlą odpowiednią zmodyfikowaną bibliotekę.

Pisałem już z miesiąc-dwa temu i cisza ... ehh .. ostatnio mi się urwały kontakty i już chyba nikt mnie tam nie lubi ;-( ;-)

Napisałem właśnie do Tangramu - zobaczymy czy Oni coś podpowiedzą i podrzucą dll'ke

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: 2 PPSy na 1 serwerze - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 14, 2011, 12:26:32 pm »
Napisz na kspps@kamsoft.pl ja chyba ten adres napisałem i dostałem plik. Bym wrzucił plik na forum, ale nie mogę znaleźć maila z tą dll-ką.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 154
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3182 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]