collapse

Reklama


Autor Wątek: data ostatniej modyfikacji zestawu świadczeń jest wcześniejsza niż data pierwsze  (Przeczytany 3139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
W jednym gabinecie miałem zastępstwo położnej przez pół miesiąca i prawie wszystkie usługi trzeba sprawdzić. Oświadczenia źle powpisywane, pesele zamiast w polu pesel to w polu pesel opiekuna itd...
Żebym wiedział że jest zastępstwo to przeczuwając takie konsekwencje bym sprawdził w międzyczasie co robi ta dziewczyna ale oczywiście nie uznano żeby mnie poinformować o tym.
Już po kopiach bezpieczeństwa zauważyłem że coś nie tak - byłem tam 28 czerwca a najnowsza kopia z 4 lipca godz. 21:40. Spojrzałem na datę w komputerze a tam 27 czerwiec - jednym słowem ktoś codziennie daty przestawiał.
No i skończyło się informacjami:
50201003 data ostatniej modyfikacji zestawu świadczeń jest wcześniejsza niż data pierwszej rejestracji lub jest poźniejsza niż data przekazania komunikatu.
50201002 data pierwszej rejestracji zestawu świadczeń w systemie świadczeniodawcy jest sprzed 01.01.1999 r. lub jest późniejsza niż data przekazania komunikatu.

Czy ktoś ma informację czy kiedykolwiek te błędy będą jako istotne? Nie wiem czy rozliczać usługi czy poczekać do 5 czerwca i wysłać poprawione usługi jeszcze raz żeby później korekt nie było?
Kurde w maju tłumaczyłem że jak w oświadczeniu jest art. 67 to i podstawa ma być odpowiednia (np. CH) a widzę że dalej jest UBEZPIECZONY. Ale będę miał roboty jak zaczną to wstecz weryfikować...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2013, 22:07:45 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9319
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Nie wiem czy rozliczać usługi czy poczekać do 5 czerwca i wysłać poprawione usługi jeszcze raz żeby później korekt nie było?

Myślę, że śmiało możesz poczekać  8)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Ja też skłaniam się do poczekania :)

A może ktoś wie, czy pacjentów innych niż ubezpieczeni do rozliczenia też SZOI bierze w pierwszej kolejności (tak jak UE)? Chodzi mi o to, że wszystkie oświadczenia szły z podstawą U niezależnie od tego co było na oświadczeniu. To co zostało rozliczone to już niech będzie, ale czy poprawiać to co "wisi" w nadwykonaniach?
Boję się że jak poprawię podstawy np. na CH to wyjdą mi korekty, bo np. te CH należy w pierwszej kolejności wykazywać.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9319
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Na pewno idą w pierwszej kolejności bo przecież to nie jest funduszowa kasa :)
Ja bym poczekał, poprawił i wysłał razem z raportem za lipiec. Wtedy powinny rozliczyć się w pierwszej kolejności (ot taka teoria).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 148
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9319 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3081 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]