collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowy miesiąc, nowy problem  (Przeczytany 25440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 17, 2012, 20:16:47 pm »
U mnie poszło. Dopatrzyłam się dwóch przypadków z terminem lutowym, które były błędnie wpisane (zły pacjent). Zrobiłam im błąd rejestratora, ale z datą marcową. Teraz poprawiłam usunięcie na datę lutową i poszło :)

Offline marta.m

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 18, 2012, 14:37:02 pm »
W moim przypadku okazało się, że SZOI nie radzi sobie z pacjentami z pustym peselem (w komunikacie identyfikator zapisywany jako 11 zer). Po uzupełnieniu peseli i ponownym wczytaniu kolejki lutowej do SZOI, kolejka marcowa została wczytana poprawnie.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 19, 2012, 12:11:55 pm »
Witam,
W związku z błędem "KOLEJKA W WYKAZIE "O" NIE ZAWIERA INFORMACJI O OCZEKUJĄCYCH PRZEKAZANYCH WE WCZEŚNIEJSZYM OKRESIE SPRAWOZDAWCZYM". Mam wygenerować ponownie kolejkę oczekujących za luty a następnie za marzec i wysłac do NFZ. Chciałam dziś to uczynić ale niestety pojawił się kolejny problem . Podczas generowania kolejki w KS-PPS dla poradni rehabilitacji (1300) pojawiają się tylko pacjenci pilni. Pacjenci stabilni w ogóle nie są widoczni. (nie ma wiersza z pozycją stabilni) czy ktoś miał  podobny problem??
 Oczywiście pisałam do Kamsoftu, polecono mi zauktualizowac program do najnowszej wersji tak też uczyniłam, ale problem nadal pozostał. napisałam kolejnego meila i juz czekam  5 godzin. A w NFZ czekają na kolejkę.

Offline K. Borzęcki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 4
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 20, 2012, 12:19:27 pm »
U mnie też jest taki problem z zakładem rehabilitacji - widocznie wszystko działało i musieli to "naprawić" :/

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 20, 2012, 22:46:59 pm »
Konsultant z KS-PPS zadziałał zdalnie na moim komputerze i przy tworzeniu kolejek wszystko już gra , widoczni są pacjenci stabilni. Nie wiem natomiast co było przyczyną tego problemu, nie widziałam w jaki sposób zostało to odkręcone, nie dostałam również żadnej odpowiedzi co do przyczyny ze strony osoby, która "grzebała" w programie.
A wracając do problemu z kolejką oczekujących to musiałam wygenerować jeszcze raz raport za luty i potem za marzec. Wrzuciłam wszystko na SZOI i błędu nie ma, poszło bez problemu.

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 23, 2012, 08:39:25 am »
Mam taki problem. Od miesiąca walczę z kolejką. Na dzień dzisiejszy kolejka zaimportowana z błędem:" kolejka zawiera niespójne dane w zakresach danych "S" i "O". Bardzo proszę o jakąś podpowiedź co z tym zrobić?
Pozdrawiam

Offline K. Borzęcki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 4
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 23, 2012, 12:26:26 pm »
Nie zgadza się ilość osób policzonych z ilością peseli wysyłanych w raporcie - trzeba by otworzyć raport i sprawdzić to ręcznie

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 23, 2012, 13:32:21 pm »
A co moze oznaczać błąd importu: "KOLEJKA POSIADA NIEPRAWIDŁOWY IDENTYFIKATOR WERSJI"?
Poprawiałem dla jednej komórki raport za luty i puściłem za marzec i właśnie dla tej komórki mam ten błąd.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 23, 2012, 15:23:38 pm »
Konsultant z KS-PPS zadziałał zdalnie na moim komputerze i przy tworzeniu kolejek wszystko już gra , widoczni są pacjenci stabilni. Nie wiem natomiast co było przyczyną tego problemu, nie widziałam w jaki sposób zostało to odkręcone, nie dostałam również żadnej odpowiedzi co do przyczyny ze strony osoby, która "grzebała" w programie.
A wracając do problemu z kolejką oczekujących to musiałam wygenerować jeszcze raz raport za luty i potem za marzec. Wrzuciłam wszystko na SZOI i błędu nie ma, poszło bez problemu.
Dostałam odpowiedź z kamsoftu od kosultanta, który zlikwidował przyczynę w/w błędu:"Jedna z dat wprowadzenia pacjenta do kolejki była równa '1011-11-27 00:20:35'. Przez tą nieprawidłową datę pojawiał się błąd, który zostawał stłumiony. Powodowało to nie pojawianie się na raporcie tej pozycji. Rok w tej dacie został poprawiony na 2012 i utworzenie nowego raportu powinno zawierać wszystkie pozycje. "


Offline K. Borzęcki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 4
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 24, 2012, 11:03:05 am »
A co moze oznaczać błąd importu: "KOLEJKA POSIADA NIEPRAWIDŁOWY IDENTYFIKATOR WERSJI"?
Poprawiałem dla jednej komórki raport za luty i puściłem za marzec i właśnie dla tej komórki mam ten błąd.
W jakiej kolejności były wykonywane poprawki? To jest informacja, że taki raport mógł już być puszczony i nie pobrano potwierdzenia albo zmieniono coś ręcznie...

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 11, 2012, 17:01:43 pm »
Hej,
Ponownie mam problem z kolejką oczekujacych...
"KOLEJKA W WYKAZIE "O" NIE ZAWIERA INFORMACJI O OCZEKUJĄCYCH PRZEKAZANYCH WE WCZEŚNIEJSZYM OKRESIE SPRAWOZDAWCZYM"
Sprawdzilem recznie i zauwazylem jeden na razie bład, Nie wiem czemu w ub miesieacy bylo w porzadku....
W marcu byl wpisany 2x pacjent z tym samy Peselem na rowne 2 terminy....W marcu zostal wykreslony z jednego terminu jako realizacja wizyty, ale pzoostal jeszcze z drugą wizytą...Widocznie apcjent sie zapisal 2 razy a system tego nie wychwycił....
Obecnie chyba SZOI z tego powodu SZOI wyrzuca bład, Faktycznie w kwietniu nie powinno byc tego pacjenta, ale marcowa lista przeszła....
Obecnie moge jedynie wykreslic tego pacjenta.... Wyrzuca mi bład....
Jak mozna recznie poprawic  plik KLX?
Moge go wygenerowac, pozniej edytowac.... gorzej z powortem....
Mam plik xml, pozniej go skompresowalem i zmienilem rozszerzenie na KLX, jednak przy wczytywaniu pojawia sie błąd....
System nie mozna oczylac pliku, zly format danych, lub brak pliku.....
Czy sie kompresuje gotowy plik xml? bo ani zip ani rar nie chce sie wczytac....
Nie wiem co zrobic? moge recznie poprawic , ale nie chce mi pozniej go wczytac.... Macie jakies sposoby?
Z PPS-a nie moge wygenerowac bo jest blad, ta jedna pozycja, musialbym pewnie wczytac ponownie plik z kolejka z marca ( poprawiony) i obecnie znowu wygenerowac nowy plik z kwoetnia... ale to tez nie ejst chyba takie proste....
Ktos moze wie jak to recznie poprawic? jak wczytac?
dzieki pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 11, 2012, 20:51:55 pm »
Ja do edycji używam programu Notepad++. Kompresuje do *.zip programem 7-zip, ale rodzaj programu nie ma tu znaczenia.
Musiałeś coś źle zrobić.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 11, 2012, 21:32:45 pm »
Do tego używam total commandera  i notepad++. Warto naprawdę kupić TC jak się używa pecetów od 20 paru lat i ma się pewne nawyki.. Szybko i wygodnie. Zrobisz zmiany w pliku w parę sekund. alt+f9 rozpakowanie, edycja w notepad++ potem alt-f5 pakowanie zmiana nazwy na właściwą i po sprawie. Ja nie wyobrażam sobie używanie nic innego do obsługi plików niż total commander.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 11, 2012, 21:35:58 pm »
Ok, dzieki, nie wiemm co zle zrobilem....
Najpierw wygenerowalem plik z PPS , powstał tzw plki KLX., nastepnie rozpakowalem go i powstal plik xml, ktory wyedytowalem.
Po edycji zapisalem plik w postaci xml, nastepnie go spakowalem, powstal Zip, i nastepnie rozszerzenie zmienilem na KLX...
wszystko wyglada sensownie.
Niestety przy wczytywaniu pojawia sie problem.
Plik nie moze byc wczytany... zly format, bo kompresowalem rar-em, pozniej kompresowalem zip-em, ale sie okazalo ze brak pliku...
Ok teraz sprobuje innym jeszcze programem. zobaczymy....
Ok mam jeszcze jedno zapytanie....
czy jak sa wczytanie kolejki z poprzedniego miesiaca moge je poprawic? zmodyfikowac?
Mozna wczytac nastepną wersje pliku KLX? czy tez trzeba dzwonic do NFZ, wycofac poprzednia wersje kolejki i na jej meijsce wczytac nową kolejke
Nigdy nie poprawielem,jesli juz to dogrywalem kolejki, ale nie juz zaczytanego pliku.
ma ktos doswiadczenie w tej kwesti?
dzieki....
Jesli jest blad kolejki, mozna to jakos sprawdzic w NFZ, znam komunikat bledu ale tak dokaldnie nie wiem ktorego dotyczy pacjenta, troche wiec jest to zaczytywanie zle rozwiazane, znamy typ bledu ale dokaldnie nie wiadomo ktorych dotyczy rekordów....
jest wiec to takie szukanie igly w stogu siana:(

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9324
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 11, 2012, 22:15:06 pm »
Do tego używam total commandera  i notepad++. Warto naprawdę kupić TC jak się używa pecetów od 20 paru lat i ma się pewne nawyki.. Szybko i wygodnie. Zrobisz zmiany w pliku w parę sekund. alt+f9 rozpakowanie, edycja w notepad++ potem alt-f5 pakowanie zmiana nazwy na właściwą i po sprawie. Ja nie wyobrażam sobie używanie nic innego do obsługi plików niż total commander.

Nic nie musisz rozpakowywać. Enter i już jesteś w środku.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9324 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3085 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]