collapse

Reklama


Autor Wątek: Kopia bezpieczeństwa - Nie udało się skompresować pliku kopii bezpieczeństwa  (Przeczytany 2353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thomasso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Witam Szanownych forumowiczów.

Tworząc kopię bezpieczeństwa z modułu SERWIS w PPS?ie od pewnego czasu wyskakuje mi komunikat ?Ostrzeżenie ? Nie udało się skompresować pliku kopii bezpieczeństwa?.

Plik bazy danych KSPPS.FDB ma ok. 3,4 GB. Firebird 2.5

Przed pojawianiem się tego komunikatu skompresowany plik kopii bezpieczeństwa zajmował ok. 250 MB, a teraz kiedy nie może skompresować plik ma ok. 2 GB.

Czy ktoś z Was miał podobne komunikaty i z czego może wynikać problem?

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kopia bezpieczeństwa - Nie udało się skompresować pliku kopii bezpieczeństwa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2012, 17:07:32 pm »
Może masz za mało miejsca na partycji, na której wykonywany jest plik backup a następnie kompresowanie pliku backupu (domyślnie partycja C)?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: Kopia bezpieczeństwa - Nie udało się skompresować pliku kopii bezpieczeństwa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2012, 17:37:03 pm »
wg mnie, po prostu masz za duza baze. W KS-PPS  do pakowania kopii chyba używany jest pkzip, a on tylko do jakiejś określnej wielkośći pakuje. Możesz recznie pakować kopię albo po prostu napisz skrypt , który zrobi kopię i spakuje ją np: 7zipem. Na forum chyba gdzieś był taki skrypt nawet.
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline thomasso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Kopia bezpieczeństwa - Nie udało się skompresować pliku kopii bezpieczeństwa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2012, 19:09:44 pm »
Też podejrzewam, iż plik bazy jest za duży. Miejsca na partycji C: jest pod dostatkiem 500 GB.

To rozumiem, iż program kompresujący dostarczamy i używany podczas robienia kopii bezpieczeństwa z poziomu modułu SERWIS różni się np. od zwykłego 7-zipa, tak?

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: Kopia bezpieczeństwa - Nie udało się skompresować pliku kopii bezpieczeństwa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 04, 2012, 01:20:04 am »
to jest jakas 'odmiana' zpia, bodajrze pkzip albo jakoś tak, no i niestety ma limit wielkości pakowanego pliku...
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kopia bezpieczeństwa - Nie udało się skompresować pliku kopii bezpieczeństwa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 04, 2012, 06:09:00 am »
Z tego co pamiętam to jest limit 4GB lub może 2GB..u mnie też nie kompresuje się już od roku.

Offline thomasso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Kopia bezpieczeństwa - Nie udało się skompresować pliku kopii bezpieczeństwa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 06, 2012, 20:14:30 pm »
Dzięki Wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 134
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9320 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3081 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 25.

[Pokaż zapytania]