collapse

Reklama


Autor Wątek: Sprawozdanie w DR-ERYK  (Przeczytany 6341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline antmich

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? -2
Sprawozdanie w DR-ERYK
« dnia: Stycznia 14, 2013, 18:18:55 pm »
Używamy od kilku lat do prowadzenia dokumentacji medycznej programu DR-ERYK ale sprawozdania do NFZ wykonywaliśmy na programie KS-PPS.  Od lutego lub marca 2013 chcielibyśmy zacząć generować sprawozdania z porad (typu ŚWIAD)  z programu DR-ERYK. Czy jeżeli wyślemy do NFZ takie sprawozdanie wygenerowane z ERYKA  to nie będzie ono kolidowało z poprzednimi sprawozdaniami z KS-PPS? Wiem że każde świadczenie w KS-PPS ma przyporządkowany określony numer, czy numery świadczeń nie pokryją się?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9319
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sprawozdanie w DR-ERYK
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2013, 18:32:36 pm »
Id instalacji będzie inne, więc nie będzie problemu. Jedyny problem to to, że trzeba będzie trzymać oba programy na wypadek weryfikacji wstecznych :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2013, 18:37:03 pm wysłana przez Paweł »

Offline antmich

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? -2
Odp: Sprawozdanie w DR-ERYK
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 07, 2013, 12:46:16 pm »
A czy są na tym forum osoby które robią obecnie sprawozdania na programie DR-ERYK dla POZ i jakie mają doświadczenia w tym zakresie? Czy nie będzie problemów?

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Sprawozdanie w DR-ERYK
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2013, 14:28:45 pm »
Ja od tego roku rozliczam w Eryku lekarza POZ (tylko go, reszte nadal w PPS)

Po wygenerowaniu raportu statystycznego dla tego lekarza umieszczając go na SZOI pojawił się jedne problem. Wszystkie świadczenia - poza jednym - zaimportowały się i są pozytywnie zweryfikowane. Jedno świadczenie nie zostało zaimportowane na SZOI. Przyczyna: "Przekazano dokument uprawniający niewłaściwego typu dla danego tytułu uprawnień w ramach informacji o okresach finansowania zestawu świadczeń z danego tytułu"

Świadczenie niezaimportowane dotyczy pacjenta z POŚWIADCZENIEM UE

Pacjentka nie okazała przy wizycie ubezpieczenia, wyskoczyła "na czerwono" w E-Wusiu. Na pytanie czy ma poświadczenie bądź EKUZ odpowiedziała przeczącą, po czym wypisała OŚWIADCZENIE i tak ją wprowadził lekarz. Tego samego dnia pozniej doniosla jednak POŚWIADCZENIE (czyli wczesniej klamala). Ową usługę usunąłem osobiści z modułu kierownika medycznego (na pewno ta usługa nie była pobrana do raportu!), po czym poprawiłem dane pacjentki (wpisałem poświadczenie oddziału itd), zapisałem zmiany , po czym wprowadziłem pacjentkę . I ta "nowa"usługa poszła do NFZ.  Jak widać nie da się jej zaimportować.

W niezaimportowanej usłudze jest niewiadomo dlaczego pobrany dokument uprawniajacy "oświadczenie" (czyli to wcześniejsze). Jakby ciągle figurowały dane z oświadczeniem a nie poświadczeniem, pomimo zapisania przed wprowadzeniem usługi zmian. Wina lezy po stronie programu który dodaje akurat w tym przypadki "stary" dokument uprawniający (tak jest/było też ponoć w Mmedica). Właśnie interweniowałem w Eryku. Maja sie temu jutro przyjrzec. Ale to tylko jeden taki blad jaki zauwazylem. Zreszta nie az tak istotny w rozliczeniu jesli masz dla tego pacjenta deklaracje (stawka kapitacyjna, nie jest to usluga platna w takim przypadku). Pozniej to poprawisz jak puszcza aktualizacje

EDIT: Pacjenci "obcy", oswiadczenia, rmua i inne poszly dobrze. Rachunki juz powystawialem, wszystko poszlo ok. Choc raz Eryk okazal sie lepszy niz programy Kamsoftu ;-)

edit2: Jak jestes nowym uzytkownikiem to mozesz ogolnie miec problem z wprowadzeniem pacjenta unijnego. W SOMEDzie nie musiales sie niczym martwic, w PPSie chyba trzeba bylo zaimportowac z SZOI (administrator-slowniki) SŁOWNIK INSTYTUCJI WŁAŚCIWYCH UE. W dr eryku nie ma takiej mozliwosci. Sciagasz sobie go na dysk i niestety musisz go otworzyc np notatnikiem, znalezc i spisac kod instytucji wlasciwej i wprowadzic w odpowiedznie pole, poza tym musisz w tej zakladze zaznaczyc rke i zamiast pesela i w numerze podac identyfikator zamiasta pesela (na poswiadczeniu znajduje sie pod peselem), dodatkowo w zakladce "dodatkowe informacje" wprowadzasz PESEL w polu PESEL UE. Tego nie znajdziesz w instrukcji erykowskiej. Maja jakies stare. Jak masz problemy dzwon do ktoregos z asysty technicznej, powie ci co i jak

EDIT 3: I jak generujesz rap stat to sie nie martw,ze cos tam sie pluje do szczepien. Znajduje po kodzie ICD10 i nie wiadomo dlaczego informuje uzytkownika na koncu :) Wsyztskie uslugi poza wczesniej omawianym daje do raportu i nie ma problemu z ich zaimoprtowaniem i sa ok.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2013, 15:06:48 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline antmich

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? -2
Odp: Sprawozdanie w DR-ERYK
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 05, 2013, 16:01:13 pm »
Dziękuje. Sprawozdania wczytują się prawidłowo.

Offline antmich

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? -2
Odp: Sprawozdanie w DR-ERYK
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 12, 2013, 13:37:34 pm »
Po najnowszej aktualizacji DR-ERYK która ukazała się 30 kwietnia 2013 nie można było wykonać sprawozdania typu ŚWIAD za kwiecień do dnia 08 maja 2013.  Program w trakcie wykonywania sprawozdania zawieszał się.  O błędzie nie było żadnej informacji na stronie producenta, na zapytanie mailowe producent programu zalecał cierpliwe oczekiwanie na poprawienie błędów.  W związku z niestabilnością programu po aktualizacjach mogę go polecić wyłącznie osobom o silnych nerwach.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 131
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9319 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3081 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]