collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED, Dr Eryk, eZOZ a może jeszcze coś innego?  (Przeczytany 7434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pigwowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
KS-SOMED, Dr Eryk, eZOZ a może jeszcze coś innego?
« dnia: Lutego 03, 2012, 15:22:58 pm »
Witam,
może będzie mógł mi ktoś z Was pomóc. W zoz postanowiono o informatyzacji całego zakładu a co za tym idzie dokonać wyboru opragramowania dla prowadzenia i rozliczania z NFZ. Pomysł jest taki aby wyglądało to tak: 2 komputery w rejestracji, 4 komputery w gabinetach lekarza POZ, 1 w małej specjalistyce, 1 w stomatologii oraz 1 jako jednostka centralna(serewer). Zasadnicze pytanie na co się zdecydować? Na czym zbudować sieć? Linux czy Windows? itd. :) Nie wiem wogóle jak działa KS-SOMED i Dr Eryk? Mam doświadczenie w KS-PPS. Czekam na Wasze propozycje i zapraszam do dyskusji.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: KS-SOMED, Dr Eryk, eZOZ a może jeszcze coś innego?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2012, 16:51:23 pm »
Witam,
może będzie mógł mi ktoś z Was pomóc. W zoz postanowiono o informatyzacji całego zakładu a co za tym idzie dokonać wyboru opragramowania dla prowadzenia i rozliczania z NFZ. Pomysł jest taki aby wyglądało to tak: 2 komputery w rejestracji, 4 komputery w gabinetach lekarza POZ, 1 w małej specjalistyce, 1 w stomatologii oraz 1 jako jednostka centralna(serewer). Zasadnicze pytanie na co się zdecydować? Na czym zbudować sieć? Linux czy Windows? itd. :) Nie wiem wogóle jak działa KS-SOMED i Dr Eryk? Mam doświadczenie w KS-PPS. Czekam na Wasze propozycje i zapraszam do dyskusji.

Uważam,  że to zadanie musisz sam "odrobić" kolego.

Przedyskutować dobrze najpierw we własnym gronie co rozumiecie pod pojęciem informatyzacji całego zakładu, jakie na to przeznaczycie środki itp. itd. ,a dopiero potem zadawać konkretne pytania na Forum.

 
 

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: KS-SOMED, Dr Eryk, eZOZ a może jeszcze coś innego?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 04, 2012, 09:05:45 am »
Do tego dodam że jeśli Wasz zakład "podpada" pod ustawę o Zamówieniach Publicznych to prawdopodobnie nie będziesz miał wpływu na to z jakiego softu będziesz korzystał...chociaż to kwestia dobrej specyfikacji (nie ograniczającej konkurencji oczywiście  ;) ) Zależy jaki macie regulamin zamówień i w jaki sposób możecie dokonać zakupu....
Informatyzacja jak dla mnie to kompleksowa zmiana systemu wraz z osprzętem i ewentualnie modernizacją sieci ...więc podejżewam że raczej zapytanie ofertowe....
Pozdrawiam

Piotr

Offline Pigwowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED, Dr Eryk, eZOZ a może jeszcze coś innego?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2012, 17:57:40 pm »
Witam,
nasz spzoz z tego co mi wiadomo nie podchodzi pod ustawę o zamówieniach publicznych. Wydatki na zakup sprzetu, budowę sieci i program do obsługi przychodni powinny odzwierciedlać możliwość spokojnej pracy i świadczenia usług na wysokim poziomie. np. mamy do wyboru KS-SOMED lub Dr Eryk. Zakładając powyższe założenia. Co wybrać?

Offline Andrzej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki OW NFZ
    • MultiKomputer A.D. 1999
Odp: KS-SOMED, Dr Eryk, eZOZ a może jeszcze coś innego?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2012, 21:24:30 pm »
Na temat Eryka się nie wypowiem. SOMED może być potężnym narzędziem, ale wymaga też porządnego wdrożenia - to nie jest program z półki. Należy uwzględnić koszt wdrożenia - mogą być nie bagatelne, ale trzeba przyjrzeć się dokładnie funkcjonalności jakiej oczekujecie na dzień dzisiejszy i na najbliższą przyszłość i który z systemów ma możliwość tę funkcjonalność zrealizować i jakim kosztem. Proponuję kontakt z wdrożeniowcami. W przypadku informatyzacji placówki warto by zaangażować też personel medyczny w wybór rozwiązania - łatwiej to później wdrożyć jeśli użytkownicy nie stają okoniem.
nie daj się zwieść pozorom, nieskończoność mieści się w punkcie

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-SOMED, Dr Eryk, eZOZ a może jeszcze coś innego?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2012, 21:57:51 pm »
Każdy program ma swoje wady i zalety. DrEryk jest łatwy do nauki, fajne czytelne menu programu. Jset w stanie obsłużyć POZ,AOS, STM. Problem może się pojawić gdy będziecie chcieli zakontraktować np. REH - zabiegi, da się ewidencjonować, ale wpisywanie świadczeń do tragedia w przypadku REH. eZOZ rozliczysz prawie wszystko, fajnie się wpisuje rehabilitację - zabiegi, mam pod opieką jednego świadczeniodawcę i nie mamy problemu co miesięcznymi rozliczeniami. KS-SOMED to tej rozbudowany program, więcej czasu będą potrzebowali pracownicy na nauczenie się programu. Czasami to zniechęca personel i powracają do dokumentacji papierowej. Znam kilka przykładów gdzie somed jest wykorzystany w kilku procentach swoich możliwości. Po prostu szkoda pieniędzy wtedy na taki program. Lepiej kupić coś co ma mniej możliwości, ale będziecie go w pełni wykorzystywać, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w lepszy sprzęt.

Zobacz jeszcze programy: mMedica i imed24 (Comarch)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2012, 22:01:55 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline membrana

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED, Dr Eryk, eZOZ a może jeszcze coś innego?
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 09, 2012, 15:04:37 pm »
Takich programów jest jeszcze więcej - ostatnio robiłam "listę"... z takich największych: Mediqus (Gabos), pakiet Q-programów (QBS), pakiet Axon'u... i wiele innych. Wybór zależy od indywidualnych przekonań. Polecam samemu czytać na stronie albo prosić o oferty handlowe konkretne firmy. Pozdrawiam!

Offline 4r3k11

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED, Dr Eryk, eZOZ a może jeszcze coś innego?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 11, 2012, 13:24:18 pm »
Dokładnie, każdy ma inne preferencje i wymagania. W moim przypadku, gdy jeden program (Imed24) nie spełniał moich potrzeb to przerzuciłem się na inny (dr Eryk). Nie ma chyba doskonałych i uniwersalnych rozwiązań, które można zaimplementować w każdej placówce w Polsce, dlatego tez zachęcam do wypróbowania różnych.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 163
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]