collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie POZ - mini Poradnik  (Przeczytany 163928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3191
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« dnia: Listopada 16, 2010, 23:23:18 pm »
Nowe otwarcie forum, a więc nowy bardziej aktualny mini Poradnik z zakresu POZ, a ponieważ wszystko ostatnimi czasy jest nowe, to będę się odnosił do nowego design?u PPS?a.

1.   Lista POZ - co miesiąc do 7 dnia miesiąca

Od Stycznia 2010 roku ze względu na nowy typ umów POZ aktywacja deklaracji może być wykonywana do dowolnej usługi z umowy określanych w nazwie jako usługi do konkretnych zakresów wiekowych / typów szkół.
Umowy na rok 2010 nie zawierają bowiem parametrów określających dopuszczalny zakres wiekowy pacjenta do usługi.
Nie ma to jednak znaczenia, ze względu na fakt że dane o przypisaniu deklaracji do konkretnej usługi z umowy nie są raportowane plikami list POZ. Raportowany jest jedynie nr umowy, ważne jest więc właściwe jej wskazanie w procesie aktywacji, zwłaszcza jeżeli posiadamy więcej niż jedną umowę POZ na rok 2010.
Na początku miesiąca, po dodaniu wszystkich nowych deklaracji wchodzimy do Moduł Rozliczenia --> Rejestracje --> Deklaracje, filtrujemy deklaracje wybierając tylko nieaktywowane oraz jeden z typów deklaracji, np. Lekarz rodzinny, wciskamy przycisk Akt. wszys. (Ctrl+F6) i wskazujemy odpowiedni do wybranego typu deklaracji (lekarz rodzinny) zakres umowy oraz dowolną usługę z zakresu a następnie zatwierdzamy wybór przyciskiem [ENT] Ok.
Operację powtarzamy dla pozostałych typów deklaracji na jakie mamy podpisaną umowę z NFZ.

Mając aktywowane deklaracje, przystępujemy do tworzenia Listy POZ.
Wchodzimy w Raporty --> Raporty do NFZ i wciskamy Dodaj (F2) i wybieramy Listę POZ 2010. W nowym oknie wybieramy wszystkie niezbędne pozycje pamiętając żeby jako miesiąc podać miesiąc, w którym wykonujemy Listę POZ. Klikamy na [ENT] OK. Lista została stworzona.
Uwaga od 1 listopada 2010 roku, jeżeli przychodnia ma podpisaną umowę zarówno na lekarza (lub położną) jak i pielęgniarkę szkolną, zostaną wygenerowane dwie Listy POZ (osobna lista na pielęgniarkę szkolną).
Pozostało teraz wygenerować plik z Listą POZ klikając na przycisk Wyślij (Ctrl+F6) (nie należy się przejmować, że w oknie wyboru miejsca zapisu wygenerowanego pliku widnieje rozszerzenie .xml, wygenerowany plik będzie miał właściwe rozszerzenie czyli .PDX).
Tak wygenerowany plik wysyłamy na SZOI (Sprawozdawczość --> POZ --> Deklaracje POZ)


2.   Listy uczniów - co miesiąc do 7 dnia miesiąca (dane zawarte w Liście POZ), dodatkowo dwa razy w roku (do 7 marca i do 7 października) należy przesłać podpisaną przez dyrektorów szkół informację o liczbie uczniów objętych opieką przez Świadczeniodawców (załącznik nr 3 do umowy)


3.   Raport Statystyczny (wykonanych świadczeń) - co miesiąc do 10 dnia miesiąca.
Moduł Rozliczenia --> Raporty --> Raporty do NFZ i wciskamy Dodaj (F2) --> Raport wykonanych świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych
Należy pamiętać aby wybrać poprzedni miesiąc, np. tworząc raport na początku kwietnia wybieramy marzec.
Generujemy plik z rozszerzeniem .SWX klikając na przycisk Wyślij (Ctrl+F6). Teraz wysyłamy plik na SZOI (Raporty --> Raporty statystyczne (medyczne))


4.   Raport zbiorczy (ilościowy) wykonanych świadczeń (załącznik nr 3B z Zarządzenia 87/2010) - co miesiąc do 10 dnia miesiąca

Są trzy możliwości stworzenia raportu:
a) Moduł Rozliczenia --> Rejestracje --> Świadczenia POZ -->  Dane zbiorcze o  świadczeniach udzielonych w ramach POZ. Za pomocą przycisku Dodaj (F2) dodajemy informację o ilości świadczeń w danym miesiącu. Niestety dla każdego typu świadczenia musimy wybierać umowę i miesiąc (jest to trochę denerwujące).
Następnie przechodzimy do Moduł Rozliczenia --> Raporty --> Raporty do NFZ i wciskamy Dodaj (F2) -->  Raport Zbiorczy świadczeń udzielonych w ramach POZ --> Uzupełnionych ręcznie danych
Zaznaczamy stworzony raport i wciskamy CF6 Wyślij. Wygenerowany plik przesyłamy na SZOI.

b) Ponieważ sposób pierwszy jest dosyć kłopotliwy, umożliwiono stworzenie szablonu, dzięki któremu będziemy musieli uzupełnić tylko ilości świadczeń dla przygotowanej wcześniej listy.
Tworzenie szablonów (tylko raz):
Moduł Rozliczenia --> Rejestracje --> Świadczenia POZ --> Definiowanie Szablonów i wciskamy Dodaj (F2). W nowym oknie wciskamy kwadracik obok pola Szablon a następnie przycisk F2. W kolejnym oknie wpisujemy nazwę tworzonego przez nas szablonu, wybieramy umowę, rok oraz miesiąc i zatwierdzamy przyciskiem [ENT] Ok. W oknie, do którego wróciliśmy wybieramy typ i podtyp pierwszego świadczenia jakie chcemy uwzględnić w raporcie statystycznym i zatwierdzamy przyciskiem [ENT] Ok. Pierwsza pozycja została dodana do szablonu. Aby dodać kolejną pozycję wciskamy Dodaj (F2), wybieramy stworzony przed chwilą przez nas szablon oraz typ i podtyp kolejnego świadczenia i zatwierdzamy przyciskiem [ENT] Ok. Czynność tę powtarzamy do momentu dodania wszystkich wymaganych przepisami świadczeń. Tak przygotowany szablon możemy wyeksportować za pomocą przycisku Eksport (Ctrl+F2), np. aby zaimportować go w innej lokalizacji.
Import szablonów (tylko raz):
Moduł Rozliczenia --> Rejestracje --> Świadczenia POZ --> Definiowanie Szablonów i wciskamy Import (Shift+F5) a następnie wybieramy z dysku plik z szablonem (*.exp)
Tworzenie raportu zbiorczego (co miesiąc):
Moduł Rozliczenia --> Raporty --> Raporty do NFZ i wciskamy Dodaj (F2) -->  Raport Zbiorczy świadczeń udzielonych w ramach POZ --> Uzupełnionych na podst. Szablonu. Wybieramy odpowiedni szablon oraz miesiąc, następnie uzupełniamy ilości poszczególnych świadczeń i zatwierdzamy przyciskiem OK.
Zaznaczamy stworzony raport i wciskamy CF6 Wyślij. Wygenerowany plik przesyłamy na SZOI.
 
c) W module POZ stworzono możliwość wprowadzania świadczeń, których ilość sprawozdajemy w załączniku nr5 (są to świadczenie pisane małymi literami). Świadczenia te nie będą wysyłane w raporcie statystycznym (.swx), ale na ich podstawie można automatycznie wygenerować załącznik nr 5. Jeżeli wpisywaliśmy te świadczenia w module POZ, to wchodzimy w Moduł Rozliczenia --> Rejestracje --> Świadczenia POZ -->  Dane zbiorcze o  świadczeniach udzielonych w ramach POZ. Po wybraniu umowy i miesiąca, za który chcemy zrobić raport, wciskamy Uzupełnij (F9) i zatwierdzamy informację, że wcześniej wprowadzone dane zostaną nadpisane danymi z modułu POZ.
Następnie przechodzimy do Moduł Rozliczenia --> Raporty --> Raporty do NFZ i wciskamy Dodaj (F2) -->  Raport Zbiorczy świadczeń udzielonych w ramach POZ --> Uzupełnionych ręcznie danych
Zaznaczamy stworzony raport i wciskamy CF6 Wyślij. Wygenerowany plik przesyłamy na SZOI.

Uwaga!
Jeżeli jakiegoś typu świadczenia nie wykonywaliśmy w ogóle, to należy je dodać z ilością ?0?, gdyż inaczej raport na SZOI nie uzyska statusu Zaimportowano. Raport kompletny.


5.   Sprawozdanie wykonanych badań (załącznik nr 3C z Zarządzenia 74/2010)  - co miesiąc do 10 dnia miesiąca w formie elektronicznej raportem zbiorczym razem z danymi z pkt 4.

6.   Rozliczanie położnej POZ
Położna jest rozliczana w dwojaki sposób:
1. na podstawie stawki kapitacyjnej (patrz pkt. 1),
2. na podstawie ilości i rodzajów przeprowadzonych wizyt (o tym traktuje ten punkt).

Położna od 2009 roku otrzymuje dodatkowe pieniądze (podstawową kwotę otrzymujemy z kapitacji) za świadczenia:

Cytuj
Kod świadczenia wg      Kod świadczenia wg rozporządzenia MZ   Nazwa jednostki sprawozdawanej
wg NFZ2

5.01.00.0000089   8.7   wizyta patronażowa
5.01.00.0000090   41.6   wizyta w edukacji przedporodowej u kobiety w ciąży
5.01.00.0000091   8.6   wizyta w opiece pooperacyjnej nad kobietami po operacjach ginekologicznych i onkologiczno-ginekologicznych

Jest kilka ograniczeń, o których należy pamiętać:
1. Patronaże wpisujemy u noworodków a nie ich matek.
2. Jeżeli dziecko nie ma PESEL'a to aby uniknąć problemów (w różnych OW NFZ jest różnie):
- pozycja musi zawierać pesel opiekuna (matki) w polu Nr dokumentacji medycznej
- na karcie  pacjenta musi być wpisany PESEL opiekuna (matki) oraz zaznaczony checkbox przy polu noworodek
- w module admin opcja: SWIAD_DANE_OSOB musi być ustawiona na TAK
3. NFZ płaci tylko za 6 wizyt patronażowych u noworodka w miesiącu (jeżeli jest ich więcej to uznaje się że są opłacone w ramach stawki kapitacyjnej).
4. NFZ płaci tylko za 2 wizyty tygodniowo w edukacji przedporodowej u kobiety w ciąży.

Jeżeli wizyty w raporcie statystycznym nie spełniają któregoś z tych ograniczeń zostaną odrzucone.

Jak to wygląda w PPS:

Świadczeń tych nie wpisujemy w module POZ (jest taka możliwość ja z przyzwyczajenia robię po staremu - trochę niżej instrukcja Pawła jak to zrobić w module POZ) tylko w Module Rozliczenia --> Rejestracje --> Świadczenia Ctrl+1 --> Dodaj (F2)
1. W nowym oknie wybieramy pacjenta (noworodka) a w polu Nr dokumentacji med. wpisujemy PESEL matki
2. Przechodzimy na kolejną zakładkę i wybieramy datę wizyty
3. Następnie wybieramy:
- Miejsce wykonywania usług
- Pracownika medycznego (położną)
- Ministerialny kod świadczenia (podałem wyżej przy rodzajach świadczeń)
- Rozpoznanie główne (Wpisujemy tutaj kod icd-10, Z39 w patronażach i Z34 w przypadku opieki przedporodowej)
4. W następnej kolejności wciskamy F2 Dodaj prod. i w nowym oknie wybieramy odpowiednią umową i produkt (np. Wizyta Patronażowa)
5. Zatwierdzamy klikając [ENT] Ok

lub wg instrukcji Pawła korzystamy z modułu POZ

Moduł POZ -> Badania płatne -> Wybieramy miejsce -> Wybieramy świadczenie
1. pacjent,
2. rozpoznanie
3. personel,
4. data realizacji,
5. kod ministerialny
W ten sposób można wprowadzić wszystkie dodatkowo płatne świadczenia.


Gdy już wpiszemy wszystkie wizyty z całego miesiąca, tworzymy raport statystyczny Moduł Rozliczenia --> Raporty --> Raporty do NFZ i wciskamy Dodaj (F2) --> Raport wykonanych świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych
Należy pamiętać aby wybrać poprzedni miesiąc, np. tworząc raport na początku kwietnia wybieramy marzec.
Generujemy plik z rozszerzeniem .SWX klikając na przycisk Wyślij (Ctrl+F6). Teraz wysyłamy plik na SZOI (Raporty --> Raporty statystyczne (medyczne))

Czekamy na raport zwrotny (różnie to bywa od kilku godzin do kilku dni). Gdy pojawi się raport zwrotny (nie należy pobierać dopóki wszystkie świadczenia nie będą zwalidowane przez NFZ) pobieramy i importujemy go do PPS'a (Moduł Rozliczenia --> Raporty --> Raporty zwrotne --> Odbierz (F2)).
Jeżeli wszystko jest ok to mamy potwierdzone wszystkie świadczenia i tworzymy raport rozliczeniowy (Moduł Rozliczenia --> Raporty --> Raporty do NFZ i wciskamy Dodaj (F2) --> Raport rozliczeniowy do umowy. Wybieramy odpowiednią umowę i okres za jaki chcemy stworzyć raport i ewentualnie podstawę ubezpieczenia. Jeżeli chcemy aby raport rozliczeniowy zawierał tylko wpisane przez nas świadczenia Położnej, to w kolejnym kroku wybieramy tylko interesujące nas pozycje i analogicznie z oddziałami NFZ). Podobnie jak przy raporcie statystycznym generujemy plik z raportem rozliczeniowym i przesyłamy go na SZOI (Sprawozdawczość --> Raporty rozliczeniowe (medyczne)).
Czekamy na raport zwrotny (zawierający szablon rachunku). Gdy pojawi się raport zwrotny pobieramy i importujemy go do PPS'a (Moduł Rozliczenia --> Raporty --> Raporty zwrotne i wciskamy Odbierz (F2))
- od 2011 roku zmienił się sposób rozliczeń i zlikwidowano konieczność generowania raportu rozliczeniowego.
Jeżeli po zaczytaniu zwrotnego raportu statystycznego stwierdzimy, że wszystkie pozycje zostały zatwierdzone przez NFZ to na SZOI (Sprawozdawczość --> Żądanie Rozliczenia --> Dodanie żądania rozliczenia świadczeń) żądamy rozliczenia świadczeń (taki raport rozliczeniowy tyle, że robiony na SZOI). Do żądania zostanie automatycznie przygotowany szablon rachunku, który importujemy do PPS'a (Moduł Rozliczenia --> Raporty --> Raporty zwrotne i wciskamy Odbierz (F2)).
Następnie postępujemy jak w przypadku wystawiania rachunku w kapitacji czyli wystawiamy rachunek na podstawie właśnie zaimportowanego szablonu rachunku (Moduł Rozliczenia --> Kontrakty --> Szablony rachunków --> Rachunek (F2) --> Dodaj).

Analogicznie postępujemy jeżeli chcemy rozliczyć inne dodatkowo płatne świadczenia:

Cytuj
5.01.00.0000055   7.11   świadczenie położnej poz zrealizowane u osoby spoza listy świadczeniobiorców zamieszkałej na terenie tego samego województwa ale poza gmina własną i sąsiadującymi z tym miejscem lub u osoby spoza listy świadczeniobiorców zamieszkałej na terenie innego województwa
5.01.00.0000056   7.11   świadczenie położnej poz zrealizowane u osoby spoza listy świadczeniobiorców uprawnionej na podstawie przepisów o koordynacji
5.01.00.0000081   7.11   świadczenie położnej poz zrealizowane u świadczeniobiorcy innego niż ubezpieczony uprawnionego do świadczeń zgodnie z treścią art. 2 ust. 1 pkt. 2 i 3 ustawy lub osoby uprawnionej jedynie na podstawie ,,Karty Polaka? lub obcokrajowcowi posiadającemu ubezpieczenie zdrowotne na podstawie zgłoszenia, w związku z czasowym zatrudnieniem na terytorium RP.


mini Poradnik powstał w oparciu o:
- jego wcześniejszą wersję znajdującą się w archiwum,
- informacje znalezione na forum (podziękowania dla użytkowników forum)
- moje własne doświadczenie i wiedzę.

Jeże coś się nie zgadza to piszcie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2011, 00:46:32 am wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 16, 2010, 23:35:26 pm »
Może warto dodać że przy deklaracjach należy podawać
- osobę personelu do której jest złożona deklaracja
- miejsce złożenia deklaracji

a w MSZ ważny jest również typ szkoły, rodzaj szkoły, Regon Szkoły, oznaczenie osób objętych fluorkowaniem

Osoby mające pacjentów w DPS również muszą składać 2 razy w roku w formie papierowej zał dotyczący liczby osób objętych opieką
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 23:37:53 pm wysłana przez skopczyp »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3191
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 16, 2010, 23:45:02 pm »
Pewnie i warto. Tylko gdybym miał opisać wszystko od A do Z to nie byłby to mini Poradnik tylko pełen wypasu Mega Poradnik i byłby dużo obszerniejszy :>
Pamiętajmy, że bez wspomnianych przez ciebie danych nie dodamy deklaracji bo PPS nam na to nie zezwoli (poza fluorkowaniem).
Tak czy owak, jeżeli komuś do głowy przyjdzie coś jeszcze, to piszcie (przynajmniej łatwiej będzie to później znaleźć).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 16, 2010, 23:53:29 pm »

To już jest Mega Poradnik :)
Podajesz wymagania wynikające z umowy oraz jak to zrobić w PPS, wszystko na tacy.




Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2201
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 16, 2010, 23:54:25 pm »
Rewelacja oczywiście, malutki błąd (czepiam się)  ale... pkt 4c Świadczenia te nie będą wysyłane w raporcie rozliczeniowym (.swx)....

edit:
thx. już poprawione. Tak to jest jak człowiek od 20h nie śpi. /Michał
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 00:10:57 am wysłana przez Michał »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2201
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 16, 2010, 23:55:51 pm »

To już jest Mega Poradnik :)
Podajesz wymagania wynikające z umowy oraz jak to zrobić w PPS, wszystko na tacy.

Popieram i Podziwiam.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 33
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 17, 2010, 00:53:15 am »
(....)
3. NFZ płaci tylko za 6 wizyt patronażowych u noworodka w miesiącu (jeżeli jest ich więcej to uznaje się że są opłacone w ramach stawki kapitacyjnej).
(....)
Czy przypadkiem nie jest to 6 patronaży na dwa miesiące (czas w którym położna zajmuje się noworodkiem)?


PS świetna robota

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9401
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 17, 2010, 07:36:37 am »
Świadczeń tych nie wpisujemy w module POZ (chociaż podobno już jest taka możliwość ja z przyzwyczajenia robię po staremu) tylko w Module Rozliczenia --> Rejestracje --> Świadczenia Ctrl+1 --> Dodaj (F2)

Moduł POZ -> Badania płatne -> Wybieramy miejsce -> Wybieramy świadczenie
1. pacjent,
2. rozpoznanie
3. personel,
4. data realizacji,
5. kod ministerialny

W ten sposób można wprowadzić wszystkie dodatkowo płatne świadczenia.


zaktualizowałem poradnik /Michał
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 20:01:15 pm wysłana przez Michał »

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 14, 2010, 09:28:00 am »
A może jeszcze wzmianka o generowaniu list POZ na przełomie roku?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3191
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 14, 2010, 10:09:54 am »
Nie bardzo wiem o co chodzi? Masz nową umowę to ją importujesz i tworzysz listę jak zawsze. Jeżeli nie masz, to NFZ nie może od ciebie wymagać wygenerowania listy. Jeżeli się uprą to być może  Kamsoft opublikuje jakiegoś tipa jak tymczasowo przedłużyć obowiązywanie umowy (albo zrobisz to ręcznie). W tym roku jednak nie będzie to takie łatwe bo podpisujemy nowe umowy a nie aneksy i najprawdopodobniej świadczenia pielęgniarki poz będą znowu w jednej umowie z lekarzem.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 14, 2010, 10:22:29 am »

W styczniu jak dostaniesz umowę  będziesz musiał aktywować deklaracje do nowej umowy (czyli Aktywuj wszystkie i po robocie )

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 14, 2010, 23:15:19 pm »
No tak i chodziło mi o to, żeby zaznaczyć to w poradniku (i usunąć te zbędne posty), że tworzenie tych list na przełomie roku może być utrudniona w związku z oczekiwaniem na nową umowę.

Offline nahida

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 02, 2011, 23:22:33 pm »
a to można samemu wywnioskować :)

Offline K3l3mvor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 8
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 13, 2011, 14:51:33 pm »
Czy ktoś orientuje się jakie ICD 10 wymagane jest przy procedurze 5.01.00.0000091 tj.  wizyta w opiece pooperacyjnej nad kobietami po operacjach ginekologicznych i onkologiczno-ginekologicznych ?

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 13, 2011, 15:10:19 pm »
kiedyś dawałem Z48 i było OK

piszę "kiedyś" , bo to było rok temu, dawno nie wprowadzalem takiej wizyty
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2011, 15:19:37 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 427
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9401 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3285 Wiadomości
Michał Michał
3191 Wiadomości
karolweksler
3143 Wiadomości
09061303
3078 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2968 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2201 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1634 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]