collapse

Reklama


Autor Wątek: Istnieją rozliczone świadczenia wystornowane komunikatem I fazy, dla których ...  (Przeczytany 50554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 17, 2009, 22:06:17 pm »
Witam

Skorzysta??em (po konsultacji z Kamsoftem) ze skrypt??w podanych przez MMILA (dziÄ?ki) i wszystko gra i buczy.

Pozdro
Mazowiecki OW

Offline km49

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 0
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 18, 2009, 12:53:14 pm »
Witam
Z tego co widaÄ?, wszyscy u??ytkownicy kspps-a majÄ? te same problemy. Tylko dziwne, ??e w tym samym czasie. Ja oczywi??cie nie jestem wyjÄ?tkiem.
Problem ten sam jak tre??Ä? tematu. U mnie okaza??o siÄ?, ??e nie korekty blokowa??y mi raport rozliczeniowy, tylko rachunek refundacyjny, kt??ry w lipcu zosta?? wygenerowany. Po otrzymaniu formy papierowej rachunku, Pan z NFZ-tu zadzwoni?? i poinformowa??, ??e dany pacjent widniejÄ?cy na tym rachunku powinien byÄ? rozliczny jako ubezpieczony. Pan porwa?? rachuneczek, sprawa za??atwiona. Rozliczy??am pacjenta przy nastÄ?pnym rachunku jako ubezpieczony, zostawiajÄ?c oczywi??ci w kspps ten pierwszy rachunek. I mamy listopad - raporty rozliczeniowe wracajÄ? puste z komunikatem j.w., a czas do ko??ca rozlicze?? coraz bli??ej.
Rozmowa z kamsoftem,zacytuje tu s??owa forumowicza "ja o mydle, a kamsoft o....". Rad nie rad trzeba by??o samemu znale??Ä? przyczynÄ? blokad raport??w, bo w moim przypadku korekty nie wchodzi??y w rachubÄ?, od razu mia??am widoczne w raporcie czy sÄ? korekty.
Analiza od lipca przebiega??a krok po kroku i na chybi?? trafi?? uczepi??am siÄ? jednego ??wiadczenia:
-usunÄ???am pierwszy rachunek, kt??ry zosta?? usuniÄ?ty przez Pana z NFZ-tu;
-usunÄ???am rachunek z szoi;
-usunÄ???am szablon rachunku z kspps;
-usunÄ???am szablon rachunku otrzymany na szoi.
I muszÄ? powiedzieÄ?, ??e strza?? by?? w dziesiÄ?tkÄ?.
ChcÄ? uprzedziÄ? was, ??e tre??Ä? komunikatu:"IstniejÄ? rozliczone ??wiadczenia wystornowane komunikatem I fazy, dla kt??rych w pierwszej kolejno??ci nale??y przekazaÄ? w komunikacie II fazy pozycje korygujÄ?ce ich rozliczenie" wcale nie musi dotyczyÄ? jednej sprawy, tzn. korekty.

Offline miwony

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
  • Mazowiecki OW
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 18, 2009, 17:58:08 pm »
Wed??ug komunikatu MOW w SZOI nr 59936 "RozpoczÄ?cie prac zwiÄ?zanych z aneksowaniem um??w tylko rozliczonych" jest ponad 700 ??wiadczeniodawc??w kt??rzy majÄ? z tym k??opot.

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 18, 2009, 18:59:48 pm »
Witam

Tak mi siÄ? wydawa??o, ??e to szerszy problem bo jak tylko zaczÄ???em gadaÄ? z Kamsoftem ( mo??e z p???? zdania powiedzia??em to ju?? wiedzieli o co mi chodzi). Z drugiej strony, nie wszyscy ??wiadczeniodawcy korzystajÄ? z pps-a,i nie wszystkie nierozliczone komunikaty SWX skutkujÄ? takim b??Ä?dem.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2009, 19:46:26 pm wysłana przez mikeyello »
Mazowiecki OW

Offline Sebastian N.

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
  • MOW NFZ
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 18, 2009, 22:22:00 pm »
U mnie na 20 klient??w 6 posiada takie b??Ä?dy :(
dzia??am ze skryptami od mila13
jutro zwrotka - obadamy..

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 18, 2009, 23:00:38 pm »
To ju?? wiem dlaczego swego czasu informowano nas o usuniÄ?ciu rachunk??w z SZOI, ale nie poinformowano ju?? o usuniÄ?ciu szablon??w rachunk??w.

Szanowni Pa??stwo!
Kujawsko – Pomorski Oddzia?? Wojew??dzki Narodowego Funduszu Zdrowia prosi o usuniÄ?cie do dnia 30.X.2009r. poprzez aplikacjÄ? SZOI rachunk??w, dotyczÄ?cych roku 2007, 2008, 2009, kt??rych wersja elektroniczna zosta??a przes??ana do Oddzia??u natomiast wersja papierowa zosta??a Pa??stwu odes??ana lub w og??le nie zosta??a dostarczona do Funduszu.


Pozdrawiam
Bartosz

Offline Sebastian N.

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
  • MOW NFZ
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 20, 2009, 14:42:50 pm »
U mnie na 20 klient??w 6 posiada takie b??Ä?dy :(
dzia??am ze skryptami od mila13
jutro zwrotka - obadamy..


b??Ä?d istnieje nadal - w szoi nie ma b??Ä?d??w
w rap rozl
IstniejÄ? Rozliczone ?šwiadczenia Wystornowane Komunikatem I Fazy, Dla Kt??rych W Pierwszej Kolejno??ci Nale??y PrzekazaÄ? W Komunikacie Ii Fazy Pozycje KorygujÄ?ce Ich Rozliczenie

grrrr :(((

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 20, 2009, 21:36:46 pm »
Mi pomog??y skrypty i wys??anie raportu rozliczeniowego od stycznia, okaza??o siÄ?, ??e korekta by??a z lutego o.O

Offline philius

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 23, 2009, 10:47:14 am »
wa??ne jest by by??a zgodno??Ä? miÄ?dzy tym co posiadamy w programie a tym jakie dane ma w systmie NFZ

nale??y sprawdziÄ?, czy nie mamy w programie niewykorzystanych szablon??w bÄ?d?? raport??w bez wczytanych zwrotek

problem moze wystÄ?piÄ? te?? jesli z programu usuwali??my jakie?? raporty i w SZOI raport istnieje a u nas nie

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 23, 2009, 18:39:07 pm »
Witam

Do Sebastiana: Spr??buj jeszcze w raporcie rozliczeniowym zamiast do limitu ustawiÄ? maxa.

Pozdro
Mazowiecki OW

Offline Tomarz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 08, 2009, 23:29:52 pm »
Witam,

Sebastianie mam podobny problem do Twojego związany z raportem rozliczeniowym. Mianowicie chodzi o błąd: Istnieją Rozliczone Świadczenia Wystornowane Komunikatem I Fazy, Dla Których W Pierwszej Kolejności Należy Przekazać W Komunikacie Ii Fazy Pozycje Korygujące Ich Rozliczenie. Mi także nie pomogły skrypty otrzymane z Kamsoftu. Czy udało Ci się w jakiś sposób poradzić z tymi błędami?

Pozdrawiam,
Tomek

m.balogova

  • Gość
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 09, 2009, 07:33:56 am »
Tomek ja mam taki sam blad jak Ty :( Mogłbyc przesłac mi meila z tym  skryptem? m.balogova@wp.pl
Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:02:26 am »
Jakieś nowa funkcjonalność ostatnio pojawiła się w module SERWIS -> Nierozliczone (nierozliczone pozycje korygujące). Prawdopodobnie funkcja wyszukuje pozycje, które przeszkadzają w rozliczeniu.

A czy korzystaliście ze wskazówek Kamsoftu:
1. Przejrzeć status raportów statystycznych w systemie KS-PPS, odszukać raporty niepotwierdzone i wczytać do nich raporty zwrotne.
2. Porównać listę posiadanych raportów rozliczeniowych z listę raportów rozliczeniowych w systemie SZOI i wczytać raporty zwrotne do wszystkich brakujących w systemie KS-PPS raportów.
3. Porównać listę aktywnych szablonów rachunków między SZOI a KS-PPS. Wycofać ewentualnie niewycofane szablony z KS-PPS
4. Spróbować utworzyć kolejny raport rozliczeniowy. Jeżeli powyższe nie pomogą należy zwrócić się do NFZ o wykaz
problematycznych korekt.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Tomarz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 09, 2009, 12:01:25 pm »
m.balogova wysłałem Ci zestaw skryptów wraz z instrukcją otrzymaną z Kamsoftu na maila.

Bartosz porównałem i wczytałem ponownie zwrotki do raportów. Niestety to też nie pomogło. W Funduszu nie potrafią mi powiedzieć, która korekta stanowi problem.
Zaraz spróbuję sprawdzić działanie funkcji Nierozliczone w module SERWIS.

Pozdrawiam,
Tomek
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2009, 12:06:06 pm wysłana przez Tomasz_pps »

Offline Sebastian N.

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
  • MOW NFZ
Odp: import raportu rozliczeniowego - komunikat bledu
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 15, 2009, 01:10:55 am »
w 5 przypadkach udało się - część polegała na tym że NFZ dokonał ponownej weryfikacji raportów stat wcześniej wysłanych. Znaleziono błędy w pozycjach za które zostało zapłacone = po ponownym ściągnieciu raportu i wysłaniu korekty statystki ponownie rozliczeniówka i zadziałało.
u 2 klientów wisiały szablony korekt z poprzednich okresów nie wystawione do NFZ

Pozostaje mi jeszcze jeden klient z takim problemem, w którym wszystko sprawdziłem (raporty stat/rozliczeniówki) wykorzystałem skrypty od mila - nawet siłował już się z tym przypadkiem zambrowski kamsoft i nie dał rady. MOW NFZ nie wie o co chodzi..

Dzisiaj puściłem do Katowic.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 175
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9321 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3082 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]