collapse

Reklama


Autor Wątek: kontraktowanie  (Przeczytany 7573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
kontraktowanie
« dnia: Marca 24, 2014, 07:38:01 am »
witam chcę złożyć ofertę na rehabilitację - rehabilitacja ambulatoryjna dotyczy autyzmu, rozumiem, ze magister fizjoterapii to głównie osoba nadzorująca ale mam pytanie odnośnie wymagań sprzętowych czy musi być wszystko czyli cały sprzet do światłolecznictwa, elektroterapii itp?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2014, 08:39:53 am »
Załącznik nr 3 i szukasz

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=5837

pozdrawiam

EDIT: więcej w poprzednim Zarządzeniu (ale ten załącznik 3 powinien wystarczyć)
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=5343
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2014, 08:43:21 am wysłana przez PiotrSz »

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 27, 2014, 09:29:41 am »
Witam, moje pytanie również dotyczy sprzętu jakim powinien dysponować fizjoterapeuta, ale w REHABILITACJI OSÓB Z DYSFUNKCJĄ NARZĄDU SŁUCHU I MOWY. Jest w wymaganiach dotyczących personelu, ale nie ma wytyczonych jakichś konkretnych wymagań gabinetowo-sprzętowych. Może ktoś się orientuje?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 28, 2014, 00:02:10 am »
Naprawdę? ależ jest jest Załącznik nr 3 strona nr 6!!!  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 28, 2014, 09:48:12 am »
Witam
Moje pytanie dotyczy sprzętu. Otóż obecnie posiadamy dwa zakresy świadczeń: Rehabilitacja stacjonarna oraz Fizjoterapia ambulatoryjna. W wymaganiach NFZ w rehabilitacji stacjonarnej są wanny do masażu wirowego kończyn (w miejscu). Obecnie mamy takie wanny w Zakładzie Rehabilitacji. W komunikacie NFZ z dn. 27. 03.2014 jest, że "możliwe jest realizowanie świadczeń w różnych zakresach w oparciu o jedną bazę z uwzględnieniem czasu pracy zakładu"
Moje pytanie dotyczy: w jaki sposób wykazać ten sprzęt z dostępnością w dwóch komórkach w programie SZOI.

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 28, 2014, 10:03:21 am »
uwzględnij zasady rozdzielności , czasu , sprzętu i personelu , nie możesz w tym samym czasie wykazać osoby, sprzętu w dwóch komórkach organizacyjnych

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 28, 2014, 10:13:46 am »
Ale w jaki sposób mam to zrobić w SZOI? tzn. uwzględnić zasady rozdzielności?
W SZOI nie ma możliwości wykazać pracy sprzętu w konkretnych godzinach?

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 28, 2014, 10:19:28 am »
INFORMACJA DLA OFERENTÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W OGŁOSZONYCH PRZEZ MOW NFZ POSTĘPOWANIACH KONKURSOWYCH NA ROK 2014 I LATA NASTĘPNE  ORAZ ŚWIADCZENIODAWCÓW REALIZUJĄCYCH UMOWY O UDZIELANIE
ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ RODZAJU

? REHABILITACJA LECZNICZA ?

 

Zgodnie z przekazaną przez Centralę NFZ interpretacją przepisu zawartego w zarządzeniu nr 80/2013/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 16 grudnia 2013 roku w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza w kwestii dotyczącej wykorzystania jednej bazy lokalowo- sprzętowej do realizacji świadczeń w różnych zakresach np. fizjoterapii ambulatoryjnej i rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku/ oddziale dziennym, Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ uprzejmie informuje, że udzielanie świadczeń przez świadczeniodawcę musi odbywać się zgodnie z warunkami określonymi
w umowie z NFZ. Harmonogram- zasoby oraz plan rzeczowo ? finansowy, stanowiące integralną część umowy, określają wykaz objętego umową zakresu świadczeń wraz
z jednostkami rozliczeniowymi w poszczególnych okresach sprawozdawczych, udzielanych przez personel przy użyciu niezbędnego sprzętu, zgodnie z planem pracy jednostek organizacyjnych świadczeniodawcy.

Taką jednostką  jest komórka organizacyjna przedsiębiorstwa, której kod dla poszczególnych zakresów umów określa zarządzenie 80/2013/DSOZ. Dlatego też dostępność miejsca udzielania świadczeń, oznaczonego danym kodem komórki organizacyjnej, oraz przypisane mu zasoby wymagane do realizacji umowy w ramach jednego zakresu, nie mogą jednoczasowo służyć do realizacji świadczeń innego zakresu.

              Tak więc możliwe jest realizowanie świadczeń w różnych zakresach, w oparciu o jedną bazę lokalowo sprzętową, z uwzględnieniem zasady rozdzielności czasu pracy poradni/ gabinetu/ zakładu i personelu.

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 28, 2014, 10:34:06 am »
Ale czy w SZOI mam uwzględnić że wanna od godziny 8 do 14 pracuje dla Zakładu Fizjoterapii a od 14 do 20 dla Oddziału?

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 28, 2014, 11:10:45 am »
wg. tego komunikatu to tak

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 28, 2014, 11:28:57 am »
Nie znam SZOI (inny OW) ale u nas w SOP w Portalu nie ma o ile dobrze pamiętam możliwości przypisania harmonogramu konkretnemu sprzętowi.. Harmonogram ma komórka do której sprzęt jest przypisany. Przy udostępnianiu sprzętu innym komórkom jest tylko możliwość ustawienia wg harmonogramu (komórki w której jest sprzęt) albo całodobowo.
Nie mam pojęcia jak dostosować się do tych wymagań NFZ...

pozdrawiam

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 28, 2014, 11:32:44 am »
No właśnie o ty chodzi że w MOW również nie ma możliwości dostosowania pracy sprzętu do konkretnych godzin.

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 28, 2014, 11:39:36 am »
Myślę że zrobie w ten sposób: Sprzęt wymagany w miejscu wykażę a udostępnie w innym zakresie w godzinach pracy komórki. Tylko wewnetrznie ustalimy godziny pracy sprzętu dla poszczególnych zakresów.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 28, 2014, 16:33:53 pm »
Ja to robię tak że ten sam sprzęt wpisuję np. 2 razy do innych komórek i pilnuję aby czas pracy komórek nie zachodził na siebie.

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: kontraktowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 25, 2014, 22:18:06 pm »
Witam
A czy w ofercie dotyczącej rehabilitacji musza być wykazani podwykonawcy?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 116
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]