collapse

Reklama


Autor Wątek: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami  (Przeczytany 3809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pirelli

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? 4
Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« dnia: Lutego 24, 2012, 10:39:43 am »
Witam.
Poradnia przekształciła się z NZOZu na SPÓŁKĘ. Wskutek tego zostało podpisane porozumienie z NFZ, jednak został nadany nowy numer świadczeniodawcy. Pacjenci są przyjmnowani dalej bez zmian, jednak do drugiego programu PPS z nową umową potrzebuje przenieść wszystkie dane, a chyba najwazniejsze jest przeniesienie pacjentow ze skierowaniami. Exportowałem liste , jednak po imporcie nie ma skierowan. Przyznam ze importowalem przed importem umowy do programu a na umowe nadal czekamy. Jak to zrobić? Czy import przed umowa nie ma sensu?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 24, 2012, 12:15:57 pm »
Wydaje mi się, że to może zrobić KAMSOFT oczywiście za dodatkową opłatą :-)
Edward z Kętrzyna

Offline pirelli

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? 4
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 06, 2012, 16:43:31 pm »
Witam ponownie. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, jestem  w kropce. Na forum juz ktoś pisał że rozwiązał ten problem, pisałem na PW jednak nie dostałem odpowiedzi... :(

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 06, 2012, 17:13:29 pm »
Obecnie nie ma możliwości przeniesienia zleceń po między instalacjami programu.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline pirelli

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? 4
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 06, 2012, 19:06:12 pm »
Siedzę od paru godzin , walczę z tym. Kombinuję jak mogę. Spróbowałem zaimportować kopię bezpieczeństwa z poprzedniego programu i o dziwo zaimportowało się. Jest wszystko jak przedtem..... ale licencja nowego programu zmieniła się na tą ze starego - mimo że pliki KTL i CFG są od nowej licencji. Domyślam się że pobierane są dane z bazy danych. Testowo w module serwis wykonałem WYCZYŚĆ, i pięknie wszystko się wyczyściło, (świadczenia, raporty, umowy - jednym słowem cała historia). Zostały dane personelu, pacjentów oraz ....zlecenia. No ale ta licencja uniemożliwia wczytanie nowej umowy. Wiem wiem....druciarnia ale czasu strasznie mało a nie mam nikogo kto by mógł mi pomóc.


Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 06, 2012, 20:33:24 pm »
Myślę, że to nic nie da. Nawet jak teraz ruszy to potem mogą być jeszcze większe problemy bo to jest działanie trochę hakerskie, ale może się mylę
Edward z Kętrzyna

Offline pirelli

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? 4
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 06, 2012, 20:34:47 pm »
Też jestem tego zdania .... jednak tonący brzytwy się chwyta.....

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 06, 2012, 20:38:38 pm »
generalnie można by excelem pokombinować - możesz przecież zaimportować bez problemu do nowego ppsa dane ze starego poprzez xls i wszystko powinno zagrać

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 06, 2012, 20:40:39 pm »
Miałem sytuację następującą, że po śmierci lekarki na którą była umowa weszła inna lekarska na kontrakt i na inną umowę, ale, że weszła na ten sam gabinet i komputery chcieliśmy, aby na tych programach ciągnąć dalej tylko wgrać nową umowę i licencję. Nie było takiej możliwości, ale KAMSOFT oferował, że za 100 zł to może zrobić. Jednak z tego zrezygnowaliśmy i pozostało na nowym wszystko co się da przekopiowywać i przegrywać, tego jednak o co ci chodzi się nie dało
Edward z Kętrzyna

Offline pirelli

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? 4
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 06, 2012, 20:47:08 pm »
Wyeksportowałem wszystkie lata świadczeń (2006-2012) jako EXPORT RAPSTAT, a przy próbie importu do nowego programu odrzuca mi wszystkie świadczenia, co jest logiczne gdyż zmienia się umowa oraz podmiot.  Nie bardzo chciałbym importować wszystkie świadczenia gdyż potem przy wykasowaniu ich może to pójść do NFZ w rapstat jako pozycje do usunięcia.

...ale zaświtało mi coś :) Gdyby tak popodmieniać dane w CSV i zaimportować te RAPSTATy i potem wykonać w Serwis / WYCZYŚĆ? Program i tak mam całkowicie goły, bez żadnych danych.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2012, 20:52:06 pm wysłana przez pirelli »

Offline pirelli

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? 4
Odp: Przeniesienie pacjentów ze skierowaniami
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 06, 2012, 21:37:09 pm »
SUKCES!!!!!!!
Testowo zaimportowałem ponad 500 zleceń :)

Po pierwsze w przypadku używania Office 2007 export do CSV jest do kitu, export do XLS oferuje możliwości w pełni zgodnej edycji danych (w CSV przesuwały się przecinki, same problemy z importem itd).

1. W starym programie w ŚWIADCZENIA robimy "Export do XLS"
2. Podmiana danych PODMIOTU/MIEJSCA/UMOWY na zgodne z nowym kontraktem
3. Podmiana DATY (u mnie umowa zaczyna się od lutego, więc np. exportowane dane ze stycznia nie mogą się zaimportować, bo nie ma takiego punktu umowy w tym okresie).
4. Wchodzimy do nowego programu w ŚWIADCZENIA i klikamy w IMPORT RAPSTAT / DODAJ ŚWIADCZENIA
5. Wchodzimy do modułu SERWIS / BAZA DANYCH / WYCZYŚĆ.
6. Na koniec importujemy sobie ponownie umowę do programu.

Całość operacji można robić tylko na gołym nowym programie, gdyż jeśli mamy program z danymi to punkt 5 usunie nam wszystko (łącznie z umową).
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2012, 21:49:53 pm wysłana przez pirelli »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 147
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3182 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]