collapse

Reklama


Autor Wątek: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.  (Przeczytany 8360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wlodek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« dnia: Listopada 24, 2009, 19:58:51 pm »
Mam problem z generowaniem raport??w rozliczeniowych i eksportem ??wiadcze??. Poczawszy od wersji 2009.04.3.0 raporty rozliczeniowe do stausu UTW generujÄ? siÄ? poprawnie i szybko, natomiast opcja WY?šLIJ trwa bardzo d??ugo. Dla przyk??adu 10 ty?? rekord??w generuje siÄ? ponad 8 godzin. (poprzednio kilka minut).
Eksport ??wiadcze?? ponad 500 rekord??w nie wykonuje siÄ? (zawieszenie klijenta).
Podejrzewam uszkodzenie Bazy. Ale nie by??o ??adnych powod??w typu np. wy??Ä?czenie zasilania itp. Fachowcy z Kamsoftu zalecali wykonanie kopii i wgranie tej??e ponownie - niestety bez powodzenia.
Czy kto?? mia?? podobne zda??enie?
A mo??e jakie?? sugestie u??ytkownik??w ??wiatlejszych w Oraclu.
By??bym zobowiÄ?zany.
Z powa??aniem
W??odek

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 27, 2009, 12:45:57 pm »
Obs??ugujÄ? poradniÄ?, ktora zam??wi??a sobie z Kamsoftu PPS-a na Oraclu. Nie jestem zwolennikiem tego roziÄ?zania - wole Firebirda. No ale trudno. U mnie raport statystyczny generuje siÄ? ok 8-10 minut (ok 700 rekord??w). Rozliczeniowy ok. 1 minuty. Co?? siÄ? u Ciebie dzieje z bazÄ? chyba. Czy mo??esz mi powiedzieÄ?, ale krok po kroku, jak robiÄ? KopiÄ? bezpiecze??stawa??

Izabella

  • Gość
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2009, 21:14:45 pm »
Witam, bardzo proszÄ? o pomoc. Po wgraniu nowej wersji za pomocÄ? Kamsoftu i 161 z?? za us??ugÄ? naprawi??am b??Ä?dy, kt??re wystÄ?pi??y w raporcie statystycznym. Jednak podczas pr??by wys??ania nastÄ?pnego raportu ukaza?? siÄ? komunikat: „Zestaw ??wiadcze?? 10370: Zlecenie zestawu ??wiadcze?? 10370: Identyfikator ??wiadczeniodawcy zlecajÄ?cego musi wystÄ?piÄ? i mieÄ? co najwy??ej 9 znak??w.”
Nie wys??a??am jeszcze  prawid??owego raportu statystycznego do NFZ za pa??dziernik i mam du??y stres.
Pr??bowa??am wys??aÄ? wiadomo??Ä? do Administratora "PAV" , ale mi siÄ? nie uda??o:), wiÄ?c mam nadziejÄ? na  odpowied?? na forum. OferujÄ? wykup cegie??ki za pomoc (kt??ra jest mi niezbÄ?dnie potrzebna:)na rzecz dzia??ania forum za 50 z??. Serdecznie pozdrawiam.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 27, 2009, 21:19:53 pm »
REGON-u nie masz wpisanego w zleceniu. W module rozliczenia -> ??wiadczenia -> szukaj wg: wybierasz: id epizodu(??wiadczenia) -> wpisujesz 10370 -> filtruj -> uzupe??nij w odfiltrowanym ??wiadczeniu, numer REGON w zleceniu/skierowaniu.

Pytania zdajemy na forum, admini nie odpowiadajÄ? na pytania zadane przez prywatne wiadomo??ci. Tw??j problem jest nie zwiÄ?zany z tym wÄ?tkiem, nastÄ?pnym razem utw??rz nowy wÄ?tek.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 22:37:32 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 27, 2009, 21:21:29 pm »
ten komunikat Zestaw ??wiadcze?? 10370: Zlecenie zestawu ??wiadcze?? 10370: Identyfikator ??wiadczeniodawcy zlecajÄ?cego musi wystÄ?piÄ? i mieÄ? co najwy??ej 9 znak??w. znaczy tylko tyle ??e ??wiadczenie o id 10370 w zleceniu nie ma uzupe??nionego pola REGON

Izabella

  • Gość
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 27, 2009, 22:38:23 pm »
No zrobi??am tak, jak Bartek kaza??e??, ale nie wybra??o mi siÄ? nic o ID 10370??? Obecnie mam zarejestrowane ??wiadczenia za pa??dziernik o ID ponad 18000.
A tak wog??le, to ja osobi??cie ten Kamsoft kaza??abym nauczyÄ? pisaÄ? instrukcji u??ytkowania. Przecie?? opis tych wszystkich b??Ä?d??w mo??na by zawrzeÄ? w instrukcji i wszystko jasne:)
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 22:43:16 pm wysłana przez Izabella »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 27, 2009, 22:45:24 pm »
Wejd?? w raport statystyczny, kt??ry pr??bujesz wys??aÄ?.
Modu?? rozliczenia -> raporty -> zaznacz raport na li??cie, kt??ry chcesz wygenerowaÄ? -> przeglÄ?d -> szukaj wg: wybierasz: id epizodu(??wiadczenia) -> wpisujesz 10370 -> filtruj

Jak nie ma tego ??wiadczenia zmie?? rok na 2008 w filtrze u g??ry.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 22:50:15 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Izabella

  • Gość
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 27, 2009, 22:47:38 pm »
Jezu!!! U??y??am trzech znak??w zapytania, mam zaburzenia w??asnej osobowo??ci. I jeszcze to, za??amiÄ? siÄ? chyba:))))

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 27, 2009, 22:47:44 pm »
A tak wog??le, to ja osobi??cie ten Kamsoft kaza??abym nauczyÄ? pisaÄ? instrukcji u??ytkowania. Przecie?? opis tych wszystkich b??Ä?d??w mo??na by zawrzeÄ? w instrukcji i wszystko jasne:)

E tam, a na czym mieliby zarabiaÄ??
ZresztÄ? i tak jest lepiej ni?? kiedy??, gdy?? teraz to przynajmniej pokazuje, ??e czego?? brakuje a nie jak kiedy?? dowiadywali??my siÄ? tego dopiero przy zwrotnym.

Izabella

  • Gość
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 27, 2009, 22:56:58 pm »
"Taka g??upia to ja ju?? nie jestem, mo??e g??upia, ale nie a?? tak" (z kabaretu:))) Wy??o??y??e?? mi, jak ch??op krowie na rowie, a i tak nie mam tego Id 10370. Trudno, znowu muszÄ? prosiÄ? Kamsoft o pomoc :)

Izabella

  • Gość
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 27, 2009, 22:59:09 pm »
Jest, jest, jest.....ale dopiero w 2007 eureka:)))

Izabella

  • Gość
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 27, 2009, 23:04:34 pm »
Ale co teraz? to zlecenie zawiera nr regon i to z??o??ony z 9 cyfr?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 27, 2009, 23:07:41 pm »
Ale co teraz? to zlecenie zawiera nr regon i to z??o??ony z 9 cyfr?

Mo??e jest nie prawid??owy numer REGON?
Jak jeste?? w przeglÄ?dzie raportu statystycznego to mo??esz usunÄ?Ä? z raportu to ??wiadczenie o Id 10370 i jak bÄ?dziesz generowaÄ? plik raportu statystycznego kolejny raz to ju?? nie bÄ?dzie brane pod uwagÄ?.

A jeszcze jedno jak generowa??a?? raport statystyczny to po ukazaniu siÄ? komunikatu o braku w zestawie ??wiadcze?? 10370: Zlecenie zestawu ??wiadcze?? 10370: Identyfikator ??wiadczeniodawcy zlecajÄ?cego musi wystÄ?piÄ? i mieÄ? co najwy??ej 9 znak??w to po naci??niÄ?ciu przycisku chyba ok, czy nie pojawi?? siÄ? komunikat czy usunÄ?Ä? ??wiadczenie z raportu? Je??li pojawi siÄ? komunikat to kliknij tak.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 23:10:57 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Izabella

  • Gość
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 27, 2009, 23:16:17 pm »
Dziwne to jest zjawisko, poniewa?? ten pacjent wystepuje w listopadzie 2007 kilka razy i tylko w ID 10370 i 10371 zakwestionowano ten nr regon?

Izabella

  • Gość
Odp: Baza Oracle. K??opoty z generowaniem raport??w rozliczeniowych.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 27, 2009, 23:25:29 pm »
Tam, masz racjÄ? Bartosz, pojawi?? siÄ? komunikat z zapytaniem, ale ba??am siÄ? usunÄ?Ä?, poniewa?? nie wiedzia??am o co tutaj chodzi:) Teraz wiem i go wywalÄ? i bÄ?dzie ok:) Pierwszy miesiÄ?c u??ytkujÄ? ten Ks-pps i muszÄ? przyznaÄ?, ??e dostarcza wielu emicji:)  Kamsoft, jako firma z pewno??ciÄ? jest cwany, ale Micha??, kt??ry mi naprawia?? b??Ä?dy jest ok:)
Jednak widze, ??e na tym forum mo??na siÄ? super dowarto??ciowaÄ?, dzisiaj to ju?? mia??am do??a, ale teraz jest dobrze:) DziÄ?ki:) Zaraz ponmowiÄ? pr??bÄ? wys??ania raportu:)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 190
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3087 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]