Rozliczenia świadczeń > SPO

Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej

<< < (2/9) > >>

Bartosz:

--- Cytat: pav w Marca 18, 2010, 21:24:17 pm ---b. Zlecenie (dane ze skierowania: data, nr umowy jednostki kierującej, regon, nr prawa wykonywania zawodu pielęgniarki)

--- Koniec cytatu ---
Miało być pewnie lekarza? Na podstawie skierowania/zlecenia z załącznika nr 4 do zarządzenia 84/2009

I mam jeszcze jedną wątpliwość, czy na pewno:

--- Cytat: pav w Marca 18, 2010, 21:24:17 pm ---d. Miniterialny kod świadczenia: 16.6 (2)

--- Koniec cytatu ---

bo to są osobodni, a wg rozporządzenia:
§ 3.  ust. 1 pkt. 8, gdy
liczbę dni lub osobodni, w których udzielano świadczenia zdrowotnego ? w przypadku gdy jednostką statystyczną, o której mowa w pkt 2, jest osoba leczona, cykl leczenia lub sesja;

i związku z tym czy nie będzie bardziej odpowiedni to kod: 16.11 i w takim wypadku jeszcze było by trzeba wpisać liczbę dni leczenia. Zresztą powinieneś się przekonać czy kod jest dobry -> http://www.nfz-szczecin.pl/n-1063-2.htm

Sam do końca nie jestem przekonany. Spotkałem się też z kodem 16.8.

Krzysztof:

Ad. 1
Obecnie to pole w programie ma znaczenie historyczne i dane nie są przekazywane w raportach statystycznych do NFZ, więc nie trzeba tego pola uzupełniać. Jednostka kierująca jest obecnie identyfikowana jest przez NFZ za pomocą numeru REGON lub numeru księgi rejestrowej RZOZ.

Ad. 2
Chodzi o sposób rejestrowania pozycji rozliczeniowych (produktów jednostkowych), w tym wypadku osobodni.
Są dwa sposoby:

   Cały miesiąc jako jedna pozycja rozliczeniowa(produkt jednostkowy):

5.15.00.0000089 data wykonania od 1 do 31 marca, krotność 31

          Lub każdy osobodzień jako oddzielna pozycja rozliczeniowa (produkt jednostkowy):

5.15.00.0000089 data wykonania od 1 do 1, krotność 1
5.15.00.0000089 data wykonania od 2 do 2, krotność 1
5.15.00.0000089 data wykonania od 3 do 3, krotność 1
?
5.15.00.0000089 data wykonania od 31 do 31, krotność 1

Wszystko zależy od konkretnego OWNNFZ co ustawił w pliku umowy elektronicznej. W zależności co jest zawarte w elemencie schemat-krot: KC (sposób pierwszy) czy K1 (sposób drógi) .


Różne mogą być też sposób dodawania kolejnych pozycji rozliczeniowych (produktów jednostkowych: osobodni)  za następne miesiące (np. kwiecień):

Sposób 1:
Edycja świadczenia [F4] marcowego i dopisywanie do świadczenia (kontaktu) istniejącego już (marcowego) pozycji rozliczeniowych (produktów jednostkowych: osobodni) . W tym wypadku należy także edytować także datę zakończenia udzielenia świadczenia czyli od 1.03.2010 do 30.04.2010.

Sposób 2:
Edycja świadczenia marcowego [F4] i dodanie nowego kontaktu za pomocą przycisku [AF2] dodaj świadczenie.

Sposób 3:
Dodawanie nowego świadczenia (epizod) za każdy miesiąc.

Wszystkie sposoby nie będą generowały korekt rachunków za poprzednie miesiące.

Jeśli ktoś będzie używał do rozliczeń modułu rehabilitacja to każdy osobodzień będzie w oddzielnym zestawie świadczeń (epizodzie).

Sagito:
Witam

Skoro już o długoterminówce mowa to miałbym jedno pytanie. Ewidencja prowadzona jest w programie PPS. Wprowadzanie osobodni to nie problem bo można spokojnie wprowadzić zbiorowo. Natomiast mały problem pojawia się przy wprowadzaniu wykonania statystycznego (czyli czynności pielęgnacyjnych) do tej pory można było to rozwiązać za pomocą szablonów. Natomiast odkąd NFZ weryfikuje ICD9 szablony przestały spełniać swoje zadanie ponieważ nie podpinają procedur ICD9. Czy ktoś ma jakiś szybki sposób wpisywania tych pozostałych czynności??

Bartosz:
Produktom jednostkowym w szablonach także można podpiąć procedury medyczne ICD9 ([AS] Z szablonu -> [F4] Popraw / szablon -> [F4] Popraw / produkt jednostkowy w szablonie -> [CF2] Dodaj / procedurę ICD9).

Ogólnie mamy trzy możliwości: szablony, excel i moduł rehabilitacja.

KRZYSZTOF:
Bartosz:
z wielkim szacunkiem czytam Twoje wyjaśnienia i podziwiam znajomość wielu tematów "od podszewki".
Dziękuję za wyjaśnienia.

Kolejna zagwozdka:
1. pacjent umiera np. 14 marca, więc od 15 marca można przyjąć nowego; czy jest jakaś specjalna procedura co do niepełnych (niecałomiesięcznych) osobodni w miesiącu, bo ilość wszystkich pacjentów na marzec będzie 7, a nie dopuszczalnych 6.

2. czy w PPS rejestruje się jakoś (jeżeli tak, to w jaki sposób) kolejki pacjentów oczekujących w SPO opieka długoterminowa? I jak wówczas "ściągnąć", zarejestrować w PPS, takiego pacjenta z listy oczekujących na miejsce pacjenta, który właśnie umarł?

Paweł:
Ad. 1 W jednym momencie będzie cały czas 6 pacjentów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej