collapse

Reklama


Autor Wątek: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych  (Przeczytany 11513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin3112

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 9
Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« dnia: Stycznia 10, 2011, 13:49:55 pm »
Próbuję sporządzić ręcznie półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych za II półrocze 2010 i nie mogę wpisać kodów świadczeń MZ w nowej wersji np. badanie EKG  powinno mieć kod 20.9 a mogę wybrać jedynie 27.9, badania rtg powinny mieć kod MZ 19.9 a mogę wybrać tylko 21.9. Kiedy robiłem sprawozdanie w innej przychodni na KS-PPS to NFZ odrzucił sprawozdanie półroczne z kodem 27.9 dla badania EKG.
Mogę wysłać sprawozdanie z tymi kodami ale NFZ może je odrzucić.

może ktoś wie jak zmienić kody na prawidłowe?

Offline kowal86

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 1
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 11, 2011, 14:37:50 pm »
Trzeba w opcjach zmienić wersję kodów na 2 -> trzecia zakładka przy dodawaniu danych zbiorczych druga opcja do zaznaczenia

Offline elbu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 1
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 12, 2011, 09:20:05 am »
Mam podobny problem, ale zorientowałam się dopiero po wygenerowaniu raportu( jeszcze niewysłany do NFZ) ,że opcje są w takim raporcie nieaktywne -jak to poprawić?

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 12, 2011, 17:01:22 pm »
Stworzyć nowy raport.
Pozdrawiam!

Offline piotrek1207

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 1
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2011, 10:47:02 am »
Ja mam podobny problem, raport został wygenerowany i wysłany na serwer SZOI. Jednak po wysłaniu na serwisie pojawia się informacja o błędzie importu, dokładniej:   Błąd systemowy: Brak w bazie typu świadczenia o kodzie 21.9  - chociaż wszystkie pozycje z tym kodem zostały wykazane. Problem polega na tym, że przy próbie wygenerowania nowego raportu pojawia się komunikat:

"Nie można wygenerować nowego komunikatu danych zbiorczych o świadczeniach udzielonych w ramach POZ ponieważ istnieje niewysłany lub nie potwierdzony raport do Narodowego Funduszu Zdrowia za wybrany okres rozliczeniowy do danej umowy. Można edytować istniejący wygenerowany raport. Czy chcesz kontynuować?"

Potwierdzenie raportu zostało wgrane do programu, a bez różnicy jest wybór - TAK czy NIE ponieważ opcja korzystania z kodów świadczeń w wersji 2 jest nieaktywna.
Może dodam jeszcze, że przy próbie tworzenia nowego raportu za Grudzień, jeszcze przed wybraniem umowy opcja ta jest aktywna, zaś po wybraniu umowy, opcja ta jest niedostępna.

Może ktoś ma/miał podobny problem. Z góry dzięki za podpowiedzi



Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2011, 11:29:58 am »
Witam. U mnie natomiast po zaimportowaniu na SZOI raportów z badań diagnostycznych za II półrocze pokazał się na SZOI błąd importu - w szczegółowym opisie błędu mam informację - Błąd systemowy:
Wymagane jest przesłanie atrybutów podtyp-swiadcz i nfz:podtyp-swiadcz. Plik bez diagnostyki za grudzień z raportu zbiorczego pielęgniarek przeszedł. Problem jest tylko z badaniami diagnostycznymi. Przy wprowadzaniu mogę wybrać kod NFz i badanie wpisać ilość. Za nic nie idzie wprowadzić podtypu świadczenia wg MZ. Pole do wprowadzenia jest wygaszone. Czy ktoś wie o co tu chodzi. Proszę o pomoc jak ewentualnie wybrnąć z tego kłopotu.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2011, 17:08:19 pm »
Piotrek problem polega na tym, ze swiadczen o takim kodzie (21.9) nie ma. Nie zrobiles w wersji 2.

Teraz zrob tak:
Wczytujesz POTWIERDZENIE z SZOI raportu danych zbiorczych. Potem wybierasz umowe z 2010 roku, miesiac grudzien i uwaga: NIE KOPIUJESZ pozycji z tamtego raportu do nowego komunikatu (musisz wybrac NIE gdy ci sie o to zapyta). Nastepnie zaznaczasz w opcjach "korzystaj ze slownika kodow swiadczen w wersji 2" (zapewniam, ze sie da wtedy zaznaczyc po wybraniu umowy, nie da sie po kopiowaniu, bo wtedy nie sa zapisywane w tej wersji i juz nic nie zrobisz). Nastepnie niestety musisz wszystkie pozycje wypelnic od nowa. Zauwazysz wtedy, ze nie ma kodu 21.9. Zdjecia kostne itd, ktore w tamtej wersji byly w kodzie 21.9 sa w kodzie 19.9. A blad importu w;asnie na tym polegal, ze baza nie widzi takiego kodu (21.9)

Offline piotrek1207

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 1
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 17, 2011, 09:16:37 am »
Grzegorz0101

Zrobiłem tak jak mówisz ;) Jednak nie wiem dlaczego Twój sposób "nie działa" w Grudniu. Nie kopiowałem pozycji, wybrałem odpowiednia umowę i  chciałem zmienić wersje na 2, ale ta opcja w dalszym ciągu jest nieaktywna. 
Sprawdziłem jak sytuacja wygląda w innych miesiącach i okazuje się, że we wszystkich oprócz Grudnia, można ta opcje zaznaczyć.

 

Offline marcin3112

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 9
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 17, 2011, 12:53:37 pm »
Zrobiłem raport i zgodnie z przewidywaniami został odrzucony
Ale jak zrobiłem nowy raport i wybrałem żeby nie przepisywać badań do nowego raportu, to mogłem wybrać opcję używania kodów w wersji 2.
Raport został przyjęty przez serwer, chociaż niestety musiałem wszystko wpisać jeszcze raz.

Dzięki za pomoc.

natasza

  • Gość
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 26, 2011, 17:05:56 pm »
Witam. U mnie natomiast po zaimportowaniu na SZOI raportów z badań diagnostycznych za II półrocze pokazał się na SZOI błąd importu - w szczegółowym opisie błędu mam informację - Błąd systemowy:
Wymagane jest przesłanie atrybutów podtyp-swiadcz i nfz:podtyp-swiadcz. Plik bez diagnostyki za grudzień z raportu zbiorczego pielęgniarek przeszedł. Problem jest tylko z badaniami diagnostycznymi. Przy wprowadzaniu mogę wybrać kod NFz i badanie wpisać ilość. Za nic nie idzie wprowadzić podtypu świadczenia wg MZ. Pole do wprowadzenia jest wygaszone. Czy ktoś wie o co tu chodzi. Proszę o pomoc jak ewentualnie wybrnąć z tego kłopotu.

Witam Jestem nową użytkowniczką forum, przeczytałam Twoją wypowiedź i niestety mam ten sam problem, po zaimportowaniu na SZOI pojawia się ten sam komunikat, jak poradziłeś sobie z tym problemem?

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 26, 2011, 18:45:40 pm »
Jest trochę wyżej:


Piotrek problem polega na tym, ze swiadczen o takim kodzie (21.9) nie ma. Nie zrobiles w wersji 2.

Teraz zrob tak:
Wczytujesz POTWIERDZENIE z SZOI raportu danych zbiorczych. Potem wybierasz umowe z 2010 roku, miesiac grudzien i uwaga: NIE KOPIUJESZ pozycji z tamtego raportu do nowego komunikatu (musisz wybrac NIE gdy ci sie o to zapyta). Nastepnie zaznaczasz w opcjach "korzystaj ze slownika kodow swiadczen w wersji 2" (zapewniam, ze sie da wtedy zaznaczyc po wybraniu umowy, nie da sie po kopiowaniu, bo wtedy nie sa zapisywane w tej wersji i juz nic nie zrobisz). Nastepnie niestety musisz wszystkie pozycje wypelnic od nowa. Zauwazysz wtedy, ze nie ma kodu 21.9. Zdjecia kostne itd, ktore w tamtej wersji byly w kodzie 21.9 sa w kodzie 19.9. A blad importu w;asnie na tym polegal, ze baza nie widzi takiego kodu (21.9)


Mi pomogło.

Offline Homar7

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 3
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 27, 2011, 12:54:10 pm »
Witam. U mnie natomiast po zaimportowaniu na SZOI raportów z badań diagnostycznych za II półrocze pokazał się na SZOI błąd importu - w szczegółowym opisie błędu mam informację - Błąd systemowy:
Wymagane jest przesłanie atrybutów podtyp-swiadcz i nfz:podtyp-swiadcz. Plik bez diagnostyki za grudzień z raportu zbiorczego pielęgniarek przeszedł. Problem jest tylko z badaniami diagnostycznymi. Przy wprowadzaniu mogę wybrać kod NFz i badanie wpisać ilość. Za nic nie idzie wprowadzić podtypu świadczenia wg MZ. Pole do wprowadzenia jest wygaszone. Czy ktoś wie o co tu chodzi. Proszę o pomoc jak ewentualnie wybrnąć z tego kłopotu.

Witam Jestem nową użytkowniczką forum, przeczytałam Twoją wypowiedź i niestety mam ten sam problem, po zaimportowaniu na SZOI pojawia się ten sam komunikat, jak poradziłeś sobie z tym problemem?

Miałem to samo, podobno były problemy w NFZ. 
Wgrałem aktualizację z 24-01-2011, utworzyłem ponownie raport.Aby wszystkiego nie wklepywać od początku można kliknąc "TAK" przy kopiowaniu pozycji poprzedniego raportu (oczywiście  jeśli poprzedni raport był z "2" ).

Offline mazury.info.pl

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 28, 2011, 22:29:08 pm »
Witam. U mnie natomiast po zaimportowaniu na SZOI raportów z badań diagnostycznych za II półrocze pokazał się na SZOI błąd importu - w szczegółowym opisie błędu mam informację - Błąd systemowy:
Wymagane jest przesłanie atrybutów podtyp-swiadcz i nfz:podtyp-swiadcz. Plik bez diagnostyki za grudzień z raportu zbiorczego pielęgniarek przeszedł. Problem jest tylko z badaniami diagnostycznymi. Przy wprowadzaniu mogę wybrać kod NFz i badanie wpisać ilość. Za nic nie idzie wprowadzić podtypu świadczenia wg MZ. Pole do wprowadzenia jest wygaszone. Czy ktoś wie o co tu chodzi. Proszę o pomoc jak ewentualnie wybrnąć z tego kłopotu.

Witam Jestem nową użytkowniczką forum, przeczytałam Twoją wypowiedź i niestety mam ten sam problem, po zaimportowaniu na SZOI pojawia się ten sam komunikat, jak poradziłeś sobie z tym problemem?

1. Utwórz nowy raport wczytując poprzednio wpisane dane (pod warunkiem, że masz w wersji 2).
2. Poszukaj pozycji, w której nie są wpisane wartości (pola są puste - pozycja wprowadzona prawdopodobnie omyłkowo) i ją usuń.
3. Upewnij się jeszcze czy wpisane są także te pozycje, w których wartość jest zero (muszą być wprowadzone z zerem - nie można ich nie wpisywać).

Mi pomogło.

natasza

  • Gość
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 08, 2011, 19:42:46 pm »
Dziękuję za pomoc.

Offline Homar7

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 3
Odp: Półroczne sprawozdanie z badań diagnostycznych
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 10, 2011, 13:18:49 pm »
Skoro półroczne sprawozdanie stało się miesięcznym może ktoś ma "patent" na usprawnienie tego procesu.

Klikanie myszką, a nawet wpisywanie kodów robi się wkurzające.
Dobry byłby szablon do edycji lub cuś takiego  ;)
 

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 195
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9319 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3080 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 25.

[Pokaż zapytania]