collapse

Reklama


Autor Wątek: Opieka dlugoterminowa?  (Przeczytany 8996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gola

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Opieka dlugoterminowa?
« dnia: Lutego 07, 2012, 19:20:01 pm »
Chciałabym założyć opiekę długoterminową w domu pacjenta. Nie wiem jak to ugryźć mówiąc kolokwialnie. Jeśli mogę prosić o każde wskazówki z góry dziękuję.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9328
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Opieka dlugoterminowa?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 07, 2012, 19:24:51 pm »
Teraz? Jakiś konkurs ma być?

Trzeba pewnie się zarejestrować, przeczytać rozporządzenie i zarządzenie i spełnić wszystkie stawiane wymagania.

Offline gola

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Opieka dlugoterminowa?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 07, 2012, 20:08:18 pm »
Dzięki wielkie za odpowiedź, ale już szukałam tego w "necie" ale nie znalazłam punku zaczepienia. Wszędzie piszą o standardach w opiece długoterminowej, jak już się ją ma założoną ( tylko że  ja te standardy znam), ale nic nie piszą jak ją założyć lub gdzie takich informacji szukać. Sama pracuję w tzw. długoterminówce, ale  chce założyć swoją.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Opieka dlugoterminowa?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2012, 20:50:09 pm »
Czekasz aż ogłoszą konkurs na Twój region (raczej pod koniec roku, umowa na następny), albo dogadujesz się z sekcją w swoim oddziale i jeśli widzą zapotrzebowanie w okolicy (czyli brak konkurencji najczęściej) to ogłaszają tylko dla Ciebie.

Offline Andrzej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki OW NFZ
    • MultiKomputer A.D. 1999
Odp: Opieka dlugoterminowa?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2012, 21:09:44 pm »
Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności trzeba zarejestrować podmiot leczniczy, który będzie mógł takie usługi świadczyć. Natomiast wstrzymał bym się z zakładaniem do momentu, kiedy nie będziesz miała chociaż cienia szansy na kontrakt z NFZ - chyba, że masz prywatnych pacjentów. Podmiotem tym w twoim przypadku będzie najprawdopodobniej działalność gospodarcza na twoje nazwisko. Później taki podmiot trzeba wpisać do rejestru prowadzonego przez wojewodę, spełnić wszystkie wymagania wynikające z zarządzeń MZ i rozporządzeń Prezesa NFZ i uzyskać dostęp do SZOI. Wtedy już tylko pozostaje przygotować dokumentację ofertową na podstawie zapytania ofertowego lub zaproszenia do negocjacji, podpisać kontrakt i już... można się martwić jak go rozliczyć ;)
W każdym razie życzę powodzenia.
Za przedpiszącymi zwrócę tylko uwagę, że o żadnym konkursie w tym roku jeszcze nie słyszałem, ale może nie mają zabezpieczonego rejonu twojego działania i potrzebują kogoś - warto się przed całą tą robotą zorientować.
nie daj się zwieść pozorom, nieskończoność mieści się w punkcie

Offline gola

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Opieka dlugoterminowa?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2012, 22:06:09 pm »
Dzięki za cenne wskazówki, na pewno je wykorzystam  :D , dzięki że nie zostawiliście mnie z tym tematem samą.

Offline gola

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Opieka dlugoterminowa?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 07, 2012, 22:10:40 pm »
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje służące założeniu firmy w opiece długoterminowej z góry dziękuję. Widzę, że jest to w pewnym sensie temat tabu, i nie wiem dlaczego. Ta dzisiejsza pomoc z Waszej strony jest nieoceniona, za którą serdecznie dziękuję. 

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Opieka dlugoterminowa?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 02, 2012, 20:29:57 pm »
Dorzucę pytanie związane z opieką długoterminową domową. Przy rejestracji działalności gospodarczej (CEIDG) oraz podmiotu w rejestrze wojewody podaje się adres siedziby czyli gabinetu i to jest miejsce wykonywania działalności. Jak to pogodzić z faktem, że w przypadku OPD świadczenia wykonuje się przecież w domu świadczeniobiorcy? Jak potem rejestruje się w KSSWD wykonane świadczenia?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 130
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9328 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3093 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]