Problemy z aplikacjami > KS-PPS

Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad

<< < (3/8) > >>

lenart_o:
Witam wszystkich,
przerabiałem już różne  moduły do pracy zdalnej przez citrixy, RDP ,VNC, RemoteAPP z windows 2008, Thinstuff XP, i parę innych no i po długich przejściach testach i bolączkach udało mi się znaleźć bardzo dobre i tanie rozwiązanie nie wiem czy ktoś słyszał albo miał do czynienia z goglobal firmy graphon. serwer aplikacji ze znakomitym przekierowaniem portów na komputer klienta, potrzebne było mi po to aby wydruki były przerzucane do komputera klienta i wychodziły lokalnie bez opóźnień tak jak w przypadku terminal serwera microsoftu , nie trzeba tez instalować na serwerze żadnych sterowników do drukarek klienckich ponieważ działa to wszystko na universal printer driver . nie ma problemu żeby uruchomić aplikacje na końcówce z mac czy linuksem , po prostu instalujemy serwer goglobalhost na komputerze gdzie jest aplikacja ,którą chcemy udostępnić , udostępniamy ją w GO-Global cluster manager chodzi nawet przez stronę www. robimy przekierowanie portu domyślnie (491) ustalamy hasło na użytkownika (w windowsie konta użytkowników ustaw hasło :)) . na komputerze klienckim sciągamy klienta konfigurujemy połączenie ustalamy nazwę użytkownika i hasło do serwera albo łączymy sie ze stroną www (o ile jest na serwerze) , i śmigamy, nie zapomnieć o przekierowaniu portów na routerze. w razie problemów i pytań proszę na priv albo mobile 880114778. aha jest wersja personal bezpłatna do użytku niekomercyjnego :) na platformy 32 i 64 bit ograniczona do 1 zdalnego połączenia ze zdalnym serwerem albo wiadomo komercyjna na każdego podłączanego użytkownika tańsze niż citrix i skuteczne narzędzie do zdalnej pracy , ostatnio udało się uruchomić na tym nawet drukarki fiskalne (czyli przekierowanie portów RS232 i LPT też działa). no i co ważniejsze nie wykorzystuje CALI
Pozdrawiam
Re5pEcT

bozenap:
Do pracy terminalowej polecam Winflector (www.winflector.com). Działa podobnie jak opisany wyżej goglobal, ale ma kilka dodatkowych zalet. Posiada wersję darmową dla 2 użytkowników do każdego typu zastosowań, również komercyjnego. Ceny bardzo przystępne. Co ważne: jest to produkt polski, więc dostępna jest przyjazna i szybka pomoc techniczna w języku polskim. Szybkie, skuteczne, ekonomiczne.

Pozdrawiam wszystkich,
Bożena

Norbert:

--- Cytat: bozenap w Czerwca 09, 2011, 15:27:56 pm ---.... Szybkie, skuteczne, ekonomiczne....

--- Koniec cytatu ---

Małe pytanie
Mam 2 lokalizacje 3 końcówki z czego na jednej instaluje serwer i nie używam go (tylko właczony).

Czy praca na dwóch pozostałych kompach odbywa się tak jak po lokalnej sieci?

Michał:
Ciekawe rozwiązanie dla pojedynczych aplikacji bo niestety nie ma dzięki temu rozwiązaniu dostępu do zdalnego pulpitu, więc zarządzać serwerem nie da rady. Nie działa to też w oparciu o RDP, ale o jakiś inny protokół. Na pewno jednak przetestuję wersję darmową.

bozenap:

--- Cytuj ---Mam 2 lokalizacje 3 końcówki z czego na jednej instaluje serwer i nie używam go (tylko właczony).

Czy praca na dwóch pozostałych kompach odbywa się tak jak po lokalnej sieci?
--- Koniec cytatu ---
Dokładnie tak, aplikacja jest widoczna na lokalnym pulpicie tych dwóch pozostałych końcówek.


--- Cytuj ---Ciekawe rozwiązanie dla pojedynczych aplikacji bo niestety nie ma dzięki temu rozwiązaniu dostępu do zdalnego pulpitu, więc zarządzać serwerem nie da rady.
--- Koniec cytatu ---
Oczywiście dla administratora serwera nie ma nic lepszego niż zdalny pulpit. Ale z kolei dla użytkownika aplikacji nie ma nic lepszego niż zdalna aplikacja na jego lokalnym pulpicie.

Pozdrawiam serdecznie,
Bożena

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej