collapse

Reklama


Autor Wątek: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?  (Przeczytany 19866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
"nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« dnia: Maja 07, 2009, 14:50:27 pm »
witam, po wys??aniu ostatniego raportu statystycznego na i otrzymaniu rap. zwrotnego uklaza?? mi sie komunikat "nie podano kodu procedury icd9" nigdy wczesniej nie ukaza?? mi sie taki komunikat? proszÄ? o pomoc w jaki spos??b nalezy uzupe??nic kod icd9 ay olejne us??ugi by??y wykonane dobrze, swiadcze us??ugi z zakresu rehabilitacji jelsi to ma znaczenie. pozdrawiam iz g??ry dzieki!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 07, 2009, 16:12:20 pm »
A jednak zdarzajÄ? siÄ? jeszcze tacy co nie wpisujÄ? icd9 ehhh. Nie czytamy rozporzÄ?dze?? od kilku lat??
Jak dla mnie to wyciÄ?gnÄ?Ä? do excela, usunÄ?Ä?, dodaÄ? icd9 i zaimportowaÄ? jeszcze raz. Nie wiem jak to zrobiÄ? inaczej.
Na przysz??o??Ä? wpisujac ??wiadczenia bezpo??rednio do PPS najlepiej przypisaÄ? sobie w s??owniku BUM odpowiednie icd9 do procedur. Je??eli wpisujesz przez excela to chyba wiadomo.

btw nie tw??rz kilku wÄ?tk??w

s??owniki icd9 sÄ? w module s??owniki->icd9 i raczej nie trzeba ich tam dopisywaÄ?, przypominam, ??e obowiÄ?zujÄ?ca wersja to 5.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2009, 16:14:57 pm wysłana przez pav »

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 07, 2009, 16:54:23 pm »
ok, dziÄ?ki. oglÄ?da??em te kody po przez menu "s??ownik" i interesuje mnie jeszcze jedna rzecz, poniewa?? gdy wyszuka??em fizjoterapie nie znalaz??em tam rozpisanych oddzielnie zabieg??w tylko np. "elektrolecznictwo" "krioterapia" wiec czy przypisanie np. dla zabieg??w z prÄ?dem interferencyjnym kodu "elektrolecznictwa" jest dobrze zrobione?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 07, 2009, 17:00:05 pm »
93.11   Ä?wiczenia bierne
93.12   Ä?wiczenia czynno-bierne i wspomagane
93.13   Ä?wiczenia czynne
93.14   Ä?wiczenia specjalne
93.15   Metody reedukacji nerwowo-miÄ???niowej
93.16   Pionizacja i nauka poruszania siÄ?
93.17   Mobilizacje i manipulacje
93.18   WyciÄ?gi
93.19   Ä?wiczenia og??lnousprawniajÄ?ce i inne
93.20   Zabiegi fizykoterapeutyczne - r????ne
93.21   Masa??
93.22   Elektrolecznictwo
93.23   Leczenie polem elektromagnetycznym
93.24   ?šwiat??olecznictwo
93.25   Ultrad??wiÄ?ki
93.26   Ciep??olecznictwo
93.27   Hydroterapia
93.28   Krioterapia
93.29   Balneoterapia


my??lÄ?, ??e to wystarczy

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 07, 2009, 17:06:40 pm »
ok, to mia??em na my??li, wielkie dziÄ?ki!!

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 07, 2009, 17:14:03 pm »
Opr??cz excela istnieje jeszcze jedna mo??liwo??Ä? przypisania procedur ICD9 do produkt??w.

1. Modu?? rozliczenia -> BUM -> przypisujemy do produkt??w kod procedur ICD9
2. Modu?? serwis -> raportowanie do OWNFZ -> uzupe??nienie wykonanych procedur medycznych   -> wybieramy miesiÄ?c, umowÄ? REH

Oczywi??cie przed wykonaniem funkcji serwisowej, obowiÄ?zkowo kopia bezpiecze??stwa bazy danych z modu??u serwis.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline dylus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 02, 2009, 15:13:21 pm »
Witam

Moja mama jest stomatologiem, a poniewa?? nie zna siÄ? w og??le na komputerach, to ja wpisujÄ? do odpowiednich program??w i wysy??am raporty/rachunki etc. (ju?? od chyba 10 lat btw).

Tak jak kotkowi, pojawi?? mi siÄ? w SZOI komunikat, kt??rego wcze??niej nigdy nie otrzyma??em, a mianowicie "nie podano kodu procedury icd9". Zaznaczam, ??e korzystam z KS-PPS w najnowszej wersji (2009.02.1.2), ale wiÄ?kszo??Ä? us??ug wpisywa??em w jakiej?? wcze??niejszej wersji, bo staram siÄ? wpisywaÄ? wszystko "w miarÄ? na bie??Ä?co".

Dzwoni??em do NFZ by siÄ? dowiedzieÄ? co i jak (wiem, ??e w??a??ciwie, to im m??j program do rozlicze?? lata ko??o... nosa) i jaki?? informatyk od nich powiedzia?? mi, ??e bÄ?dÄ? musia?? dodaÄ? w BUM kody ICD-9 do us??ug, czy co?? takiego. Wys??a?? r??wnie?? na mail linka ( http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=8709 ) pod kt??rym jest pono opisane jak to zrobiÄ?. Niestety nie rozumiem o czym tam piszÄ?, wydaje mi siÄ?, ??e to nie jest instrukcja, kt??ra mnie jakkolwiek dotyczy, okna widoczne na za??Ä?czonych zrzutach ekranu to te?? jakie?? opcje, do kt??rych nigdzie nie dotar??em.

Pan z NFZ m??wi?? o BUMie w module S??owniki. Tam mam listÄ? us??ug, wiÄ?c wybieram jakÄ??? us??ugÄ?, klikam na dole |F4| popraw, wy??wietla siÄ? "Karta us??ugi - poprawianie", jest jaka?? rozwijalna lista "Ministerialny kod ??wiadczenia", ale na tej li??cie nic stomatologicznego nie widzÄ?. link: http://pl.tinypic.com/r/8zip3b/5

Domy??lam siÄ?, ??e w niew??a??ciwym miejscu/niew??a??ciwy spos??b pr??bujÄ? znale??Ä? miejsce, gdzie mogÄ? przyporzÄ?dkowaÄ? te kody ICD-9 odpowiednim us??ugom.

ProszÄ? serdecznie o mo??liwie najszybszÄ? pomoc. Nie wiem, czy to ma jakie?? znaczenie, ale dodajÄ?c wizytÄ? pacjenta, w tym miejscu, gdzie dodaje siÄ? us??ugi wg icd-9 (nad dodawaniem us??ug) do wyboru mam tylko dwie pozycje: 23.0102 i 23.02. link: http://pl.tinypic.com/r/zyiz3m/5

P.s. Wiem, ??e jestem kolejnym kt??ry nie stosuje siÄ? odpowiednio do przeczytanych rozporzÄ?dze??.

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 02, 2009, 15:53:40 pm »
WchodzÄ?c w S??owniki i klikajÄ?c na przycisk BUM wy??wietlÄ? ci siÄ? wszstkie produkty, kt??re masz w umowie. KlikajÄ?c na kt??ry?? z nich i F4 Popraw wy??wietli ci siÄ? okno na dole kt??rego bÄ?dzie: Procedury medyczne wg klasyfikacji ICD9. Tam klikasz Dodaj i wpisujesz odpowiedni kod ICD9 do danego produktu.
OdnoszÄ?c siÄ? to do??Ä? niewyra??niego zrzutu ekranowego: wystarczy, ??e w tym miejscu klikniesz F2 i dopiszesz sobie odpowiednie procedury i wtedy bÄ?dÄ? siÄ? one wy??wietlaÄ?  w tym okenku.

Offline dylus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 02, 2009, 17:15:29 pm »
Zrzut jest dobry, tylko ten serwis pomniejsza obraz - http://i40.tinypic.com/8zip3b.jpg  <-- tÄ? drogÄ? powinno dzia??aÄ? w niezmienionej rozdzielczo??ci.
Problem w tym, ??e przycisku |F2| Dodaj, tak jak i frazy "Procedury medyczne wg klasyfikacji ICD9" nigdzie nie ma (a przynajmniej go nie widzÄ?). Jest za to tekst "Ministerialny kod ??wiad.", ale tam nic stomatologicznego nie znalaz??em.

EDIT: Je??li to ma jakiekolwiek znaczenie, to nale??ymy do Wielkopolskiego OW NFZ
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 17:17:39 pm wysłana przez dylus »

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 02, 2009, 18:01:34 pm »
-->dylus - a kody ICD-9 wprowadzasz w poprawnej wersji?

Offline dylus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 02, 2009, 18:27:43 pm »
HÄ?? :)
WpisujÄ?c us??ugi (Rozliczenia-> ?šwiadczenia) nie wprowadza??em procedur ICD-9, z resztÄ? jak teraz sprawdzam, to mam tam do wyboru tylko 2 mo??liwo??ci, no a powinno cholera byÄ? ich wiÄ?cej. ( http://i43.tinypic.com/zyiz3m.jpg )
W BUMie po wybraniu us??ugi, potem |F4| Popraw otwiera siÄ? okienko "Karta us??ugi - poprawianie" ale tam nigdzie s??owa o procedurach ICD-9 nie ma. http://i43.tinypic.com/zyiz3m.jpg Jest za to ten "Ministerialny kod ??wiad.", je??li pytasz o to, czy tutaj szukam pozycji stomatologicznych wpisujÄ?c kod w poprawnej wersji, no to hmm... nie wiem jaka jest poprawna. W sensie, o jakÄ? mnie tutaj pytajÄ?. Na pewno kody, kt??re wpisujÄ? zgadzajÄ? siÄ? z tymi, kt??re sÄ? podane tutaj: http://www.icd9.pl/dzial5/rozdzial23/
Ten link poda?? mi r??wnie?? informatyk z NFZ, z kt??rym rozmawia??em i o kt??rym pisa??em w poprzednim po??cie (z resztÄ? link do icd9.pl jest te?? na stronie wow nfz w komunikacie o icd-9: http://www.nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/6041

Czekam na dalsze wskaz??wki, dziÄ?kujÄ? za udzielone ju?? podpowiedzi:)

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 02, 2009, 18:33:15 pm »
Nie wiem od czego to zale??y, ale do niekt??rych us??ug nie idzie w BUM-ie dopisaÄ? ICD9.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 02, 2009, 18:56:57 pm »
Tam gdzie masz tÄ? listÄ? z dwoma procedurami icd9, wci??nij f2-dodaj, pojawi ci siÄ? lista do wyboru. A poprawna wersja icd9 to "5".
W BUM nie da siÄ? chyba dopisaÄ? kod??w icd9 to us??ug z lat wcze??niejszych. Do aktualnie obowiÄ?zujÄ?cych po sprawdzeniu u mnie da siÄ? dopisaÄ? wszÄ?dzie icd9.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 02, 2009, 19:49:25 pm »
Witam,

ten link, kt??ry poda?? informatyk jest to instrukcja do KS-SOMED!

To co masz na screenie to sÄ? jakie?? ??mieci z lat poprzednich. Nazwy podobne. Do tego nie dopiszesz procedur ICD9. ZresztÄ? po co dopisywaÄ? do tych produkt??w?

Aktualne produkty masz w umowie. Przechodzisz w module rozliczenia -> kontrakty -> umowy -> zaznaczasz ??wiadczenia og??lnostomatologiczne -> przeglÄ?d -> zak??adka -> pakiet us??ug szczeg????owych. Wydrukuj sobie, lewy przycisk myszy -> drukuj -> drukuj.

Jak nie masz drukarki to masz tutaj aktualny katalog ??wiadcze?? og??lnostamtologicznych:
http://aplikacje.nfz.gov.pl/umowy/PlanUmowyPozycja.aspx?ROK=2009&OW=15&IDS=23476&IDU=250727&KOD_OW=150005245&KU=07.0000.218.02&RW=07&MC=1&WYR=7&ZO=False&UG=False

NastÄ?pnie przechodzisz do modu??u rozliczenia -> s??owniki - > BUM -> ustaw szukaj wed??ug: kod pierwotny i po kolei wpisujesz kody z podanego linku lub to co wydrukowa??e??. Je??li wydrukowa??e?? listÄ? to musisz ustawiÄ? szukaj wed??ug: kod.

Je??li chcesz mieÄ? wszystkie kody w wersji 5 to przejd?? do modu??u ADMIN -> admin -> opcje -> parametry globalne:
WYLACZ_ICD9 -> popraw -> wpisz liczbÄ? 9
Wy??Ä?czenie ICD9 w wersji 9 w s??ownikach og??lnych. BÄ?dziesz widzia?? tylko ICD9 w wersji 5.

PODRECZNE_ICD -> popraw -> NIE

BÄ?dziesz widzia?? wszystkie rozpoznania i procedury ICD9, bez dodawania.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2009, 00:06:42 am wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline dylus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: "nie podano kodu procedury icd9" jak to naprawic?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 02, 2009, 21:40:02 pm »
@ pav:

Dzia??a spos??b, jaki powiedzia??e??. ?šlepy jestem, ??e sam nie zauwa??y??em tego Dodaj. Teraz, po wpisaniu procedury wychodzi co?? takiego: http://i40.tinypic.com/v5hhya.jpg  . TrochÄ? kator??nicza robota, ale chyba muszÄ? to tak zrobiÄ?, bo nie wiem, czy bÄ?dÄ? potrafi?? (i czy jest mo??liwo??Ä?) zrobienia tego jako?? odg??rnie.
Mam pytanie, jak mam takÄ? sytuacjÄ?, ??e mam 4 x us??ugÄ? 23.1601 (z umiejscowieniem produkt??w 10, 20, 30 i 40), to muszÄ? to w procedurach icd-9 to r??wnie?? wpisaÄ? cztery razy, prawda? No i pytanie, czy mogÄ? to zrobiÄ? przez tamto krotno??Ä??

@ Bartosz:

Nie rozumiem za bardzo tego, co opisa??e??. Postaram siÄ? to jutro przetrawiÄ?. Je??li mo??esz jako?? ja??niej, tak ??opatologicznie (i o/c masz czas na napisanie tego), to prosi??bym o takie instrukcje:).

P??ki co dziÄ?kujÄ? bardzo wszystkim za pomoc

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 115
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]