collapse

Reklama


Autor Wątek: Import Ambulatoryjny2013  (Przeczytany 8984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Import Ambulatoryjny2013
« dnia: Stycznia 26, 2013, 11:31:04 am »
Witam!

Pobrałam najnowszą wersję KSPPS, w folderze info mam nowy format pliku Ambulatoryjny2013. Ustawiłam więc u siebie eksport danych zgodnie z tym formatem. I niestety przy imporcie mam błędy. Np. krzyczy, że w kolumnie I jest zły Pesel. Tylko że w kolumnie I pesel był w poprzedniej wersji pliku, w tej jest pesel przewidziany w kolumnie H. Ktoś już robił import ambulatoryjnego w 2013?

Offline bartolinio

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 4
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 28, 2013, 11:01:56 am »
możliwe, że import formatów 2013 nie jest jeszcze dostępny, prawdopodobnie udostępnią to w aktualizacji w ostatnim dniu stycznia

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 28, 2013, 11:45:36 am »
Jest tak jak piszesz, w innym wątku mnie uświadomili. Byłam za szybka :) Ale dziękuję za pomoc.

Offline jpieniaszek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 04, 2013, 04:07:32 am »
Po kilku próbach stwierdziłem, że podczas importu KS-PPS używa walidacji z poprzedniej wersji (ambulatoryjny2012).
Wystarczy kolumnę Q "Rodzaj ubezpieczenia" przesunąć w miejsce kolumny D i problem z PESELEM pacjenta znika.
Pomijam, że dla RTM w kolumnie Q/R należy wpisać wartość 21, o której zapomniano w opisie. Jak to wszystko zrobimy, to i tak nie zaimportujemy, bo pojawia się komunikat "Nieprawidłowy numer prawa wykonywania zawodu lekarza. (Kolumna BX) ???
W kolumnie BX wg nowego wzoru należy wpisać liczbę dni leczenia... a w 2012 był to numer prawa wykonywania zawodu.
Idąc dalej przywróciłem kolejność kolumn od A do BX z wersji 2012 (resztę pozostawiłem zgodną z 2013) i... wczytuje się !!!
Gratulacje dla programistów z Kamsoftu !!!

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 04, 2013, 14:12:29 pm »
Ja też zaryzykowałam i przygotowałam pliki w formacie z roku ubiegłego. Zaczytało się wszystko, na SZOI się zaimportowało bez błędów. Teraz tylko czekam na weryfikację.

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 04, 2013, 15:31:21 pm »
Gratulacje dla programistów z Kamsoftu !!!
Ta... masakryczna sieczka. Rzeczywisty format jest nigdzie nie opisaną mieszaniną starego i nowego. A plik z błędami importu zapisuje się - a jakże - według nowego formatu (pesel w kolumnie I, itd.).

Offline bartolinio

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 4
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 05, 2013, 08:17:35 am »
przecież import wersji 2013 nie był jeszcze dostępny, dopiero do wersji dzisiejszej (może z wczoraj wieczorem) import leci wg formatu 2013

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 05, 2013, 12:00:53 pm »
przecież import wersji 2013 nie był jeszcze dostępny, dopiero do wersji dzisiejszej (może z wczoraj wieczorem) import leci wg formatu 2013

Problem w tym, że import 2013 był ogłoszony we wcześniejszej poprawce, a dokładnie  2013.00.1.0 z dnia 2013-01-31:

"Kateg.: WSZYSTKIE 
Opis: Udostępniono importy danych z plików Rapstat2013.xls oraz Ambulatoryjny2013.xls dostosowane do przedstawionych wcześniej formatów."

Czyli niby wprowadzono 31.01, rozpoczęły się próby zaciągania danych wg nowych formatów, a po kilku dniach okazało się, że tak naprawdę to ten format został wprowadzony dopiero 4.02.


Offline jpieniaszek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 05, 2013, 12:34:10 pm »
Problem w tym, że import 2013 był ogłoszony we wcześniejszej poprawce, a dokładnie  2013.00.1.0 z dnia 2013-01-31:

Dokładnie !!!
Ale prawdziwy problem jest taki, że do tej pory walczę z importem i powoli brakuje mi pomysłów !!!
Importuję ambulatoryjny.xls, a PPS tworzy mi do niego plik ambulatoryjny_dokumenty.xls zawierający niby dokumenty uprawniające pacjenta.
Plik *_dokumenty, z tego co zauważyłem, powinien być importowany w przypadku rapstat2013 (zresztą powiązanie pomiędzy plikami jest po numerze księgi głównej, którego w ambulatoryjnym nie ma).
Import 30 świadczeń powoduje wczytanie 30 i odrzucenie 60  :o
Chyba dlatego, że jeden wiersz pocięli na 2 (w pliku ambulatoryjny_bledy.xls wiersz nagłówkowy tylko do kolumny HB, ale później kolejne wiersze są wypełniane do kolumny EV, następnie przejście wiersz niżej i reszta komórek...
Poczekam na wersję 2013.00.1.4...

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 05, 2013, 15:12:36 pm »
Intejag napisał, w czym (była) rzecz.

Jeśli chodzi o stan importu "ambulatoryjnego 2013" w wersji 2013.00.1.3, to w moim przypadku zadziałał poprawnie. Dokumenty potwierdzające ubezpieczenie, inne niż eWUŚ (kolumny Q-BD), wchodzą poprawnie - choć faktycznie za pomocą "pośredniego" pliku, który jest potem usuwany przez PPS. Jeśli pacjent był potwierdzany w eWUŚ, to kolumny Q-BD zostawiam puste.

W moim przypadku (rehabilitacja), ten sam dokument potwierdzający przekazywany jest x-razy w kolejnych dniach i PPS jest na tyle sprytny, aby dodać go tylko raz - np. RMUA figuruje przy danym pacjencie, w jednym egzemplarzu.

Jedyny ból, to czas importu do PPS, około 15 razy dłuższy niż czas eksportu z mojego programu. Dobrze, że przynajmniej pliki potwierdzeń z eWUŚ importują się szybko.

Offline marplu

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 1
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 05, 2013, 19:22:11 pm »
Z tego co zauważyłem w czasie importu tworzony jet plik "xxxx_dokumenty.csv".
Do tego pliku przenoszone jest klika kolumn z pliku importu ambulatoryjnego 2013.
Problem jest, gdy przesyłane jest oświadczenie pacjenta.
Kolumna ? AB - Dokument uprawniający - dane dodatkowe?  powinna trafić do kolumny
N (pliku z uprawnieniami "xxx_dokumenty.csv"), a trafia do kolumny
?M- Dokument uprawniający - kod gminy dla zgody wójta? .

Komunikat błędu:
Komunikat:Nie podano typu oświadczenia (kolumna N)

No i po imporcie ................. Czekamy na wersję 2013.00.1.4

Markus

Jak żyć premierze, jak żyć ......................

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 05, 2013, 19:48:57 pm »
Marplu, jest jak mówisz :) Nie miałem żadnych oświadczeń, więc tego błędu nie zaobserwowałem, ale przed chwilą wykonałem eksperyment i wynik zgodny z Twoim.

Obejście błędu, które w moim przypadku zadziałało, polega na otworzeniu pliku xxx_dokumenty_Bledy.xls, przeniesieniu zawartości kolumny M do N i wykonaniu Import -> Import dokumentów uprawniających.

Offline marplu

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 1
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 05, 2013, 20:27:59 pm »
Obejście błędu, które w moim przypadku zadziałało, polega na otworzeniu pliku xxx_dokumenty_Bledy.xls, przeniesieniu zawartości kolumny M do N i wykonaniu Import -> Import dokumentów uprawniających.

A co się dzieje z właściwą kolumną "M- Dokument uprawniający - kod gminy dla zgody wójta"?
Znika czy jest w inne kolumnie.....


Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 06, 2013, 12:02:17 pm »
Jeśli rodzaj ubezpieczenia = 2 (N) i wypełnione wszystkie pola związane ze zgodą burmistrza (mówię o źródłowym pliku "ambulatoryjnym 2013", a nie o pliku z dokumentami) - to import wykonuje się bez błędu.

Ale! Jeśli podejrzeć tak zaimportowaną zgodę w PPS, to "gminy wydającej" brak. Czyli ten sam błąd wychodzi w innym miejscu :)

Poza tym, zauważyłem że lepiej podawać własne daty obowiązywania ubezpieczenia (kolumny R i S), gdyż daty ustawiane przez PPS na podstawie dokumentu nie są do końca dobre. Np. RMUA powinien być miesiąc z dokumentu + 30 dni, jest tylko miesiąc z dokumentu. Legitymacja ubezpieczeniowa - jest tylko 1 dzień (data potwierdzenia).
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2013, 12:51:04 pm wysłana przez maciej11 »

Offline bartolinio

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 4
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Ambulatoryjny2013
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 07, 2013, 07:50:47 am »
wyszła wersja z 4 na końcu... ktoś sprawdził czy import został poprawiony?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 168
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3087 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]