collapse

Reklama






Autor Wątek: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.  (Przeczytany 10176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« dnia: Grudnia 09, 2009, 16:49:55 pm »
witam, pojawiły mi sie 3 bledy w rap stat. gdy chce je poprawić przez f4 popraw w podgladzie raportów zwrotnych pojawia sie błąd. "Dynamic sql error sql  error code=-104 token unknow-line 1, column 184 AND invalid token error Code:249 " moge tylko wpisac produkt ale i tak sie nie zapisuje, nie moge wiec tego poprawic, za ten miesiac byly utracone dane (odzyskanie przez wczytanie rap stat od NFZ) ale reszta usług poprawiła sie ok, w przegladzie rap. zwrot tylko przy tych uslugach nie ma peselu jest tylko nazwa bledu i ID, sprawdziłem na SZOI co to sa za błędy i na ich podstawie zrobiłem nowe uslugi wszytsko jest takie same jak na SZOI tylko rozni sie numer ID,wysłałem to na SZOI i czekam na zwrotny, kiedys tak robiłem i działało, nie wiem czy teraz tez tak bedzie a jeśli nie to jak można poprawić te usługi? wyszukiwanie numeru ID w kspps w swiadczeniach nic nie daje, z gory dzięki.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2009, 17:13:45 pm »
może stara wersja firebirda?
http://forumpps.pl/index.php?topic=836.0


co do wyszukiwania świadczeń po ID zwróć uwagę czy w status zestawu jest wybrany Aktywne i usunięte

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 09, 2009, 17:36:09 pm »
wybrałem aktywne i usunięte ale dalej nie ma tych usług.

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 09, 2009, 17:39:16 pm »
baza danych jest aktualna (2.0.3)

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 10, 2009, 08:55:47 am »
próbowałem usunąć te swiadczenia a to także jest niemożliwe, po eksporcie do excela i ponownym imporcie wyskakuje błąd (brak punktu umowy do produktu), jak z tym poradzić? zwrotnego jeszcze nie dostałem. 3 błędy a staje całe rozliczenie...., zrobienie nowych wpisów nic nie dało, dalej zostały te błędy. można jakos recznie wykonać ten raport bo wygląda na to ze mam wszytkie dane do tych usług.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 10, 2009, 10:11:53 am »
próbowałem usunąć te swiadczenia a to także jest niemożliwe, po eksporcie do excela i ponownym imporcie wyskakuje błąd (brak punktu umowy do produktu), jak z tym poradzić? (...)

sprawdź czy masz uzupełnioną kolumnę BY
a to w ogóle to jakie to są błędy w zwrotnym do raportu statystycznego?

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2009, 10:21:49 am »
zmień format komórki w excellu, np na liczbowy bez zer po przecinku. powinien wtedy rozpoznać format i błąd powinien zostać wyeliminowany
Pozdr.
Kamil

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2009, 10:41:08 am »
w kolumnie BY jest wszędzie 1, bledy dotyczyły wpisania peselu w nr. prawa wyk. zawodu (poprawiłem to juz w personelu, dotyczyło to całego miesiąca) próbuje zrobić to ręcznie ale przy imporcie jest błąd "brak punktu umowy do produktu" czytałem ze excel zaokragla część liczb i reczywiście w kolumnie bx i bz tak było poprawiłem to ale nie wiem w jaki wybrać format zapisu w excelu aby te poprawki sie zachowały i wreszcie wczytac jest do kspps. format komórki zmienić przez kliknięcie prawym w excelu->formatuj komórkę->liczby->katrgogia->liczbowe->miejsca dziesiętne 0?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 10, 2009, 10:53:37 am »
format komórki zmienić przez kliknięcie prawym w excelu->formatuj komórkę->liczby->katrgogia->liczbowe->miejsca dziesiętne 0?

Może być. Albo zapisz plik jako csv.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 10, 2009, 10:57:08 am »
to już nie wiem czy błąd dotyczy 3 świadczeń czy całego miesiąca i dlaczego się upierasz przy excelu?

dlaczego nie można usunąć świadczeń? po podglądzie F3 raportu zwrotnego nic się nie dzieje jak chcesz usunąć F8 kłopotliwe świadczenia?

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 10, 2009, 11:04:35 am »
próbowałem usunąć te swiadczenia a to także jest niemożliwe, po eksporcie do excela i ponownym imporcie wyskakuje błąd (brak punktu umowy do produktu), jak z tym poradzić? zwrotnego jeszcze nie dostałem. 3 błędy a staje całe rozliczenie...., zrobienie nowych wpisów nic nie dało, dalej zostały te błędy. można jakos recznie wykonać ten raport bo wygląda na to ze mam wszytkie dane do tych usług.
nie można zaimportować świadczeń które już są w pps'sie

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 10, 2009, 11:55:21 am »
chciałem zaimportować zmienione świadczenia do pps, błąd dotyczy tylko 3 usług(wczesniej byly wszytskie usługi ale dobrze się poprawiły) chiałem to zrobić w excelu ale gdy zapisze plik do csv i chce go wczytac to on znowu zaokrągla liczby, nie moge ich usuną ani poprawić wyskakuje błąd który opisałem wcześniej, kamsoft kazał mi aktualizować bazy danych przez serw-ksinstal ale to nic nie zmieniło, jak dokładnie należy wykonać taki raport ręcznie?

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 10, 2009, 12:42:12 pm »
gdzie moge zobaczyć "numer punktu umowy"? bo pokazuje mi jeśli jest tam 1 ze jest źle i jak wyczyszczę tą kolumnę to tez jest błąd podczas importu świdczen do pps (brak punktu umowy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 10, 2009, 12:51:13 pm »
To wcale nie musi być związane konkretnie z tą kolumną. Może dat świadczeń są złe.
Nr punktu umowy to pozycja w umowie. Porównaj sobie nr produktu kontraktowego z nr punktu umowy i miejsce wykonywania czy wszystko się zgadza z umową.

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: problem z poprawą błędów w raportach statystycznych.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 10, 2009, 13:25:16 pm »
porównałem wszystko, były żle wpisane wartości świadczeń ale reszta sie zgadzała, poprawiłem to ale błąd występuje nadal.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 167
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3089 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]