collapse

Reklama






Autor Wątek: Konsolidacja pacjent??w  (Przeczytany 12124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 26, 2009, 16:58:07 pm »
Mo??na jeszcze korzystaÄ? (jak ja) z modu??u pracy zdalnej. TrochÄ? o nim napisa??em tutaj.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 29, 2009, 12:28:29 pm »
W??a??nie z ciekawo??ci sprawdzi??em jak sytuacja zdublowanych pacjent??w wyglÄ?da u mnie (gdyby kto?? chcia?? wiedzieÄ? jak z pomocÄ? excela to zrobiÄ? to dajcie znaÄ?).
Jestem zszokowany skalÄ? tego zjawiska. Mam ok. 8,5 tys pacjent??w nale??Ä?cych do przychodni. W bazie jest ok. 15,6 tys pacjent??w. Po sprawdzeniu okaza??o siÄ? ??e jest 1250 powtarzajÄ?cych siÄ? pacjent??w.
Najorsze jest to ??e w czÄ???ci podw??jnych wpis??w, czÄ???Ä? deklaracji nale??y do jednego wpisu a czÄ???Ä? do innego. CzÄ???Ä? podw??jnych wpis??w ma jednakowe dane adresowe a czÄ???Ä? w jednym wpisie ma puste dane adresowe a w drugim dane sÄ? wpisane.
Ba??agan spory i chyba nie ma szans ??eby w jaki?? automagiczny spos??b mo??na by??o te wpisy po??Ä?czyÄ?. Pozostaje to zrobiÄ? rÄ?cznie.
Zajmie to trochÄ? czasu, ale jestem got??w to zrobiÄ?. Obawiam siÄ? tylko, ??e sytuacja bÄ?dzie siÄ? powtarzaÄ?. Z tego co piszÄ? inni nie jest to odosobniony przypadek i PPS'a dzia??a nieprawid??owo i powinno to byÄ? zbadane i naprawione.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 29, 2009, 13:06:15 pm »
witam

jezeli mozesz to opisz prosze jak to w excely sprawdzasz

ciekawy jestem tego efektu u mnie
teoretycznie nie powinno byc zadnych dubli z tym samym PESELem bo do PPSa importowalem pacjentow z 4 polaczonych baz Pakietu ?šwiadczeniodawcy z uprzednim wywaleniem dubli

napewno mam troche powtorzonych pacjentow wsrod najmlodszych dzieciakow ktore nie mialy jeszcze nr PESEL
mialem juz tutaj przypadki ze taki maly pacjent byl wpisany 3 razy
1 raz bez PESELa z deklaracja
2 raz bez PESELa ze swiadczeniami
3 raz z PESELem ze swiadczeniami

i teraz ptanie co z robic w taki przypadku gdy kazdy z tych "pacjentow" mial cos rozliczone w NFZ i jeszcze np czesc w 2008 roku ?
nie usune przeciez pacjenta bo co stanie sie z jego rozliczonymi juz swiadczeniami ..
dlatego wlasnie wielokrotnie zglaszalem w Kamsofcie prosbe o stworzenie opcji laczenia pacjentow podobnej do tej jaka byla w P?šu
czyli program pokazywal potencjalne duble wraz z przypisanymi do nich danymi rozliczeniowymi i pozwalal je recznie polaczyc wybierajac ktore dane na ktorego pacjenta przeniesc

pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 29, 2009, 14:24:37 pm »
jezeli mozesz to opisz prosze jak to w excely sprawdzasz

Eksportuje pacjent??w do excela (modu?? rozliczenia --> pacjenci --> CF2 Export).
NastÄ?pnie w pliku excela sortujÄ? pacjent??w po PESELu (Dane --> Sortuj...). W kolumnie obok korzystajÄ?c z formu??y JE??ELI (=JE??ELI(B2=B1;"USU??";"NIE USUWAJ !!!") - w kolumnie B znajdujÄ? siÄ? PSELE pacjent??w - zaznaczam, kt??re PESELE siÄ? powtarzajÄ? i sÄ? do usuniÄ?cia (nale??y skopiowaÄ? kom??rkÄ? zwierajÄ?cÄ? tÄ? formu??Ä? do kom??rek poni??ej). Gdy ju?? mamy w kolumnie obok PESELI napisane: USU?? bÄ?d?? NIE USUWAJ !!! Kopiujemy tÄ? kolumnÄ? a nastÄ?pnie wklejamy warto??ci (prawy przycisk myszy --> wklej specjalnie... i wybieramy warto??ci a nastÄ?pnie klikamy OK).
Teraz sortujemy pacjent??w wed??ug tak przygotowanej kolumny. Usuwamy wszystkich pacjent??w oznaczonych jako NIE USUWAJ !!! (dziÄ?ki wcze??niejszemu sortowaniu jest to bardzo ??atwe).

W ten oto spos??b w pliku zostanÄ? tylko pacjenci, kt??rych PESELE  w bazie pacjent??w PPS'a wystÄ?pujÄ? dwukrotnie.

Uwaga!
Metoda ta nie dzia??a na pacjent??w bez PESELA. Jednak nie powinno ich byÄ? du??o i mo??na sprawdziÄ? "rÄ?cznie" czy siÄ? nie powtarzajÄ?. Mo??na te?? pokombinowaÄ? z formu??ami wykorzystujÄ?cymi nazwiska, imiona i daty urodzenia, ale w moim przypadku zabra??oby to wiÄ?cej czasu ni?? spojrzenie na te 30 pacjent??w bez PESELA.

Ciekaw jestem ile dubli znajdziecie u siebie. Te?? czekam na rozwiÄ?zanie tego problemu przez Kamsoft.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 29, 2009, 20:15:31 pm »
wlasnie korzystajac z chwili kiedy mi sie I faza weryfikuje w NFZ sprobuje cos sprawdzic wg twojego pomyslu
mam nadzieje ze pojdzie to w miare szybko bo wreszcie po kilku latach doczekalem sie Excela (2007 w pakiecie promocyjnym SBS box) bo w Openoffice takie zabawy sa tragiczne wydajnosciowo niestety :-/

Usuwamy wszystkich pacjent??w oznaczonych jako NIE USUWAJ !!!

to mi sie zdecydowanie najbardziej podoba ;-)

Cytuj
W ten oto spos??b w pliku zostanÄ? tylko pacjenci, kt??rych PESELE  w bazie pacjent??w PPS'a wystÄ?pujÄ? dwukrotnie.
Uwaga!
Metoda ta nie dzia??a na pacjent??w bez PESELA. Jednak nie powinno ich byÄ? du??o i mo??na sprawdziÄ? "rÄ?cznie" czy siÄ? nie powtarzajÄ?. Mo??na te?? pokombinowaÄ? z formu??ami wykorzystujÄ?cymi nazwiska, imiona i daty urodzenia, ale w moim przypadku zabra??oby to wiÄ?cej czasu ni?? spojrzenie na te 30 pacjent??w bez PESELA.

nie pamietam dokladnie (bo to juz ponad rok temu) ale my napewno robilismy przed importem weryfikacje po PESELach a w dalszej kolejnosci chyba po datach urodzenia
mialem wyeksportowanych do csv pacjentow z 4 baz P?ša i kolega ktory sie cos bawi w programowanie zrobil pod linuxem prosty (i super szybki) sposob na laczenie tych baz na zasadzie porownania jednej do drugiej i nie laczenia pacjentow ktorzy juz wystepuja w pierwszej
i tak jako wzorcowa wzielismy najwieksza baze w ktorej byl POZ i do niej laczylismy klejno baze 2, 3 i 4 bez w/w dubli
potem troche recznej zabawy w Excelu (a dokladniej w Calcu :-/) i reczna poprawa blednych nazw miejscowosci i ulic przy wykorzystaniu filtrow (np literowki w Imionach, rozwiniecie skrotow nazw miejscowosci Poreba Wlk. na PorÄ?ba Wielka itp)
na koniec jeszcze przygotowywal wynikowy plik w formacie ktory sie najbardziej podobal PPSowi z przezinkami " i innymi znakami w odpowiednich miejscach
a potem import w PPSie przez migracja przygotowana dla P?ša

aha bazy P?šowe poza mozliwymi dublami w noworodkach na 99% nie mialy dubli PESELi ! a o ile pamietam noworodki wczesniej tez sprzatnalem przez opcje P?ša opisana w poprzednich postach

Cytuj
Ciekaw jestem ile dubli znajdziecie u siebie. Te?? czekam na rozwiÄ?zanie tego problemu przez Kamsoft.

no ja tez jestem ciekawy co mi wyjdzie z mojej malej bazki 43tys ludzi ...
oby nieduzo ;-)

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2009, 20:17:44 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 29, 2009, 20:34:54 pm »
pisze w kolejnym poscie zeby bylo czytelniej

Mam wynik w/w operacji ! :-D
na ponad 34tys pacjentow mam 1 dubel PESELa :-D
co ciekawe jest to dzieciak z data dopisania 2004 wiec nie wpisany bezposrednio do PPSa a zaimportowany z P?ša (czyli jednak sie jakis dubel przesliznal ..)

o dziwo mam ponad 600 pacjentow bez nr PESEL (99% to dzieciaki po 2000 roku ale jest tez kilku cudzoziemcow)

i tu pojawia sie kolejne pytanie .. jak w Pacjentach w PPSie mozna znalesc pacjentow bez nr PESEL ? ;-)
nie ma takiego filtra a bardzo jak widac by sie przydal ..
w Deklaracjach jest i tam troche juz kiedys tego posprzatalem ale jak widac nie tylko POZowe dzieciaki mamy ale tez sporo sie przez specjalistyke przewinelo

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 29, 2009, 20:50:18 pm »
Ciekaw jestem ile dubli znajdziecie u siebie. Te?? czekam na rozwiÄ?zanie tego problemu przez Kamsoft.

Ja r??wnie?? sprawdzi??em w Accessie na bazie 57 ty?? pacjent??w. Zero pacjent??w zdublowanych z numerami PESEL, natomiast 4500 bez numeru PESEL  :( Teraz muszÄ? siÄ? zastanowiÄ? jak to posprzÄ?taÄ?.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 29, 2009, 20:57:24 pm »
Ja r??wnie?? sprawdzi??em w Accessie na bazie 57 ty?? pacjent??w. Zero pacjent??w zdublowanych z numerami PESEL, natomiast 4500 bez numeru PESEL  :( Teraz muszÄ? siÄ? zastanowiÄ? jak to posprzÄ?taÄ?.

w samym PPSie bez grzebania w bazie nie posprzatasz ..
bo nie masz mozliwosci wyswietlenia wszystkich pacjentow bez PESELa w Rejestracja-Pacjenci
a przeleciec kilkuset (nie mowiac o 4500) pacjentow recznie przeklejajac Naziwsko i Imie w Excela to poroniony pomysl :-/

zglosilem to wlasnie na Gielde
moze cos zrobia
http://gp.kamsoft.pl/pages/IssuesDetails.aspx?NBIS=2721

BTW jak wam sie podoba nowa funkcjonalnosc wyszukiwania pacjentow w module Terminarz ? porazka ... to nie wyszukuje pacjentow tylko odfiltrowuje wszystkich pozostalych a szukanego pacjenta dalej trzeba recznie szukac albo zajrzec do modulu Wizyta :-/

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 29, 2009, 22:46:17 pm »
Skoro u was nie ma dubli to czemu u mnie sÄ?? Mo??e powodem jest modu?? pracy zdalnej, z kt??rego regularnie korzystam? Tak czy owak muszÄ? uporzÄ?dkowaÄ? bazÄ? pacjent??w. Czeka mnie sporo roboty :(
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 29, 2009, 22:52:03 pm »
w samym PPSie bez grzebania w bazie nie posprzatasz ..
bo nie masz mozliwosci wyswietlenia wszystkich pacjentow bez PESELa w Rejestracja-Pacjenci
a przeleciec kilkuset (nie mowiac o 4500) pacjentow recznie przeklejajac Naziwsko i Imie w Excela to poroniony pomysl :-/

zglosilem to wlasnie na Gielde
moze cos zrobia
http://gp.kamsoft.pl/pages/IssuesDetails.aspx?NBIS=2721

BTW jak wam sie podoba nowa funkcjonalnosc wyszukiwania pacjentow w module Terminarz ? porazka ... to nie wyszukuje pacjentow tylko odfiltrowuje wszystkich pozostalych a szukanego pacjenta dalej trzeba recznie szukac albo zajrzec do modulu Wizyta :-/

Tak z programu nie jestem wstanie tego zrobiÄ?, jedynie jakie?? operacje na bazie da??by jakie?? rezultaty. Napisa??bym jaki?? skrypt mo??e, ale specjalnie nie mam na to czasu w weekend, po czekam co zrobi Kamsoft. Tylko pytanie, co siÄ? stanie jak usunÄ? (zdeaktywuje) pacjenta z bazy, kt??ry ma podpiÄ?te ??wiadczenie lub deklaracje?

Dobrze ??e zg??osi??e?? na gie??dÄ? pomys????w, tylko p??ki nie jasnych zasad realizacji pomys????w z gie??dy, to mo??emy sobie trochÄ? poczekaÄ?. Czekam na realizacjÄ? pomys??u: mo??liwo??Ä? wpisywania wszystkich ??wiadcze?? Po??o??nej POZ w module POZ od lutego i siÄ? chyba nie doczekam. A w miÄ?dzy czasie w aktualizacjach sÄ? realizowane pomys??y z poza gie??dy, np. przekazywane mailowo.

Skoro u was nie ma dubli to czemu u mnie sÄ?? Mo??e powodem jest modu?? pracy zdalnej, z kt??rego regularnie korzystam? Tak czy owak muszÄ? uporzÄ?dkowaÄ? bazÄ? pacjent??w. Czeka mnie sporo roboty :(

Ja w miÄ?dzy czasie korzysta??em z konsolidacji pacjent??w z modu??u serwis. A pozosta??e duble u mnie (bez PESELI), tak przynajmniej podejrzewam sÄ? efektem importu z excela list deklaracji POZ lub pcjent??w.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 30, 2009, 00:21:02 am »
Ja te?? czasami musia??em zaimportowaÄ? pacjent??w z excela, wiÄ?c to mo??e byÄ? przyczynÄ? problem??w. Z konsolidacji w module serwis nie mogÄ? skorzystaÄ? (nawet z opcjÄ? weryfikacji) ze wzglÄ?du na to, ??e czÄ?sto jest tak, ??e jeden pacjent ma czÄ???Ä? wpis??w (np. dane adresowe, i deklaracjÄ? pielÄ?gniarki) w jednej pozycji a czÄ???Ä? (np. deklaracjÄ? lekarza) w drugiej pozycji. BÄ?dÄ? zatem musia?? "jechaÄ?" wg przygotowanej w excelu listy dubli i poprawiaÄ? to wg uznania w PPS'ie.
Pozostaje oczywi??cie pytanie czy nie namieszam jeszcze bardziej je??eli usunÄ? akurat tÄ? pozycjÄ? pacjenta, do kt??rej kiedy?? by??o przypisane jakie?? ??wiadczenie albo deklaracja.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 30, 2009, 02:00:21 am »
(...)
Tak z programu nie jestem wstanie tego zrobiÄ?, jedynie jakie?? operacje na bazie da??by jakie?? rezultaty. Napisa??bym jaki?? skrypt mo??e, ale specjalnie nie mam na to czasu w weekend, po czekam co zrobi Kamsoft. Tylko pytanie, co siÄ? stanie jak usunÄ? (zdeaktywuje) pacjenta z bazy, kt??ry ma podpiÄ?te ??wiadczenie lub deklaracje?
(...)
ju?? podczas tej http://forumpps.pl/index.php?topic=687.0 dyskusji pojawi??y siÄ? wÄ?tpliwo??ci co usuwania pacjent??w z us??ugami (w moim przypadku chodzi g????wnie o AOS) - od tego czasu usuwam pacjent??w kt??rzy mi "wpadnÄ? w rÄ?ce" i do tej pory nie mam sygna????w z NFZ ??e co?? jest nie tak...

u mnie te?? jest sporo dubli (dok??adnie policzÄ? innym razem i powiem ile dok??adnie), najprawdopodobniej ze wzglÄ?du na to ??e AOS importuje raz w miesiÄ?cu do g????wnej bazy...

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Konsolidacja pacjent??w
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 30, 2009, 21:59:29 pm »
Pozostaje oczywi??cie pytanie czy nie namieszam jeszcze bardziej je??eli usunÄ? akurat tÄ? pozycjÄ? pacjenta, do kt??rej kiedy?? by??o przypisane jakie?? ??wiadczenie albo deklaracja.

Nie powinno nic siÄ? staÄ? usuwajÄ?c pacjenta, kt??rym ma podpiÄ?te ??wiadczenie lub deklaracje. U??ywajÄ?c przycisku usu?? nie usuwamy rekordu z bazy, (i to nie tylko dotyczy pacjent??w) te rekordy w bazie ca??y czas sÄ?, tylko sÄ? nie widoczne dla u??ytkownika z poziomu programu. Je??li chcemy poprawiÄ? ??wiadczenie, a pacjent podpiÄ?ty do tego ??wiadczenia zosta?? usuniÄ?ty to nie ma z tym problemu. Co wiÄ?cej mo??emy nawet edytowaÄ? dane tego pacjenta, mimo ??e zosta?? usuniÄ?ty. W razie problem??w mo??na takich pacjent??w przywr??ciÄ?, ale to ju?? trzeba podpiÄ?Ä? siÄ? do bazy programu. Sp??jrzcie jak to dzia??a na przyk??adzie tabeli pracownik??w medycznych w programie. Mo??na usunÄ?Ä? pracownika, ale te?? przywr??ciÄ? zaznaczajÄ?c filtr poka?? nieaktywnych. Tylko tutaj mamy mo??liwo??Ä? przywr??cenia pacjenta z poziomu programu.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 176
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3089 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 26.

[Pokaż zapytania]