collapse

Reklama






Autor Wątek: POZ - b??Ä?dy, problemy  (Przeczytany 11596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
POZ - b??Ä?dy, problemy
« dnia: Maja 08, 2008, 14:15:33 pm »
Witam.
Rozliczam kilkunastu ??wiadczeniodawc??w przy pomocy ks-pps, ale w ostatnim miesiÄ?cu tylko dla jednego z nich powsta?? pewien problem, kt??rego nie potrafiÄ? rozwiÄ?zaÄ? samodzielnie. Ot???? podczas eksportowania listy POZ z pps-a, pod koniec eksportu pojawia siÄ? komunikat :"invalid argument" i plik z deklaracjami POZ nie tworzy siÄ?. Ca??Ä? operacjÄ? tworzÄ? na najnowszej dostÄ?pnej wersji pps tj. 2008.1.1.1.

Je??li kto?? z Was mia?? podobnÄ? sytuacjÄ? i wie w jaki spos??b jÄ? pomy??lnie rozwiÄ?zaÄ? to proszÄ? o podpowied??.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2008, 16:20:03 pm wysłana przez pav »
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 641
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Porady POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 12, 2008, 22:38:40 pm »
Witam, co my??licie na temat przekazywania Porad POZ w formie komunikatu SWX. Mnie siÄ? n???? w kieszeni otwiera.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Porady POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 13, 2008, 11:40:43 am »
Jak n???? sie otwiera to proponuje zmieniÄ? albo spodnie lub tez marynarkÄ? lub i sam n????. N???? nie powinien sie sam otwieraÄ?. N???? jest na gwarancji?  Napisz wiÄ?cej detali, jaki producent no??a, jaki model, wtedy Ci pomo??emy. M??j n???? nigdy sam sie nie otworzy??.

Dobrze napisz dlaczego i skÄ?d ten n???? masz bo nie bardzo rozumiem posta.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2008, 11:44:18 am wysłana przez Przemek »

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: Lista POZ - invalid argument
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 15, 2008, 10:20:21 am »
Witam.

WidzÄ?, ??e temat cieszy siÄ? zainteresowaniem wiÄ?c podajÄ? rozwiÄ?zanie problemu. Ot???? o??rodek szkolny nie posiada?? przypisanego kodu typu o??rodka. Nale??y wpisaÄ? typ szko??y i wygenerowaÄ? ponownie listÄ? deklaracji POZ.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych rozwiÄ?zaniem powsta??ego b??Ä?du.
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
rozliczenia POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 04, 2008, 11:46:57 am »
Witam

Czy ktos z was rozlicza/probuje rozliczac porady POZ w PPSie ?
Pytam bo my od 1 maja wpisujemy juz wszystkie porady gabinetowe i domowe POZ do PPSa (ambulatorium, bilanse, szczepienia itp poki co jeszcze nie)
I problem jest taki ze wszystkie one wracaja z bledem z weryfikacji I fazy.
Pojawia sie blad o niezgodnosci ceny swiadczenia z cena w planie umowy ...
Zglaszalem to juz na poczatku miesiaca do Kamsoftu i przyslali mi jakis skrypcik ktory poprawil wpisane wtedy swiadczenia i one sa ok ale wszystkie
wpisane pozniej dalej maja ten problem :-/
Moze spotkal sie juz ktos z czyms takim ?

pozdrawiam

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: rozliczenia POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 04, 2008, 13:34:21 pm »
od poczÄ?tku roku importuje ok 10 tys. pozycji porad lekarskich nie mam ??adnych problem??w
w styczniu wgra??em do modu??u POZ co by??o b??edem gdy?? raport swx nie wykazywa?? tych porad
odkÄ?d importuje w module rozliczenia, nie mam ??adnych problem??w

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: rozliczenia POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 09, 2008, 11:11:25 am »
od poczÄ?tku roku importuje ok 10 tys. pozycji porad lekarskich nie mam ??adnych problem??w
w styczniu wgra??em do modu??u POZ co by??o b??edem gdy?? raport swx nie wykazywa?? tych porad
odkÄ?d importuje w module rozliczenia, nie mam ??adnych problem??w

witam

ja nie importuje tylko wpisuje do PPSa i to przez modul POZ bo przez Rozliczenia sie nie da !
W styczniu import do POZ (i do Rejestracji) wogole nie dzialal dla POZ wiec to pewnie byl ten problem
.. wtedy wogole nie dalo sie wpisywac POZu

u mnie w tej chwili porady POZ sa prowidlowo wpisywane w POZ i pojawiaja sie w Rozliczeniach
tyle ze po I fazie wracaja z bledem o niezgodnosci ceny produktu z cena z umowy ..

i jeszcze jedna ciekawa z tym sprawa
modul POZ pokazuje kilkudziesieciu pacjentow wiecej wpisanych niz modul Rozliczenia ..

pozdrawiam

Offline julbed

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 0
deklaracje poz
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 30, 2008, 18:13:35 pm »
Jak mo??na zbiorczo przypisaÄ? w deklaracjach numer prawa wykonywania zawodu? Np: Deklaracje z roku 1999 nie by??o wymagane przypisanie do konkretnego lekarza. Lub jak mo??na zbiorczo wycofaÄ? wszytkie deklaracje, ??eby potem pr??bowaÄ? zaczytaÄ? z excela?

Julian

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: deklaracje poz
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 01, 2008, 08:20:26 am »
ja to zawsze robi??em eksportujÄ?c deklaracje do excela. Nanosi??em poprawki i importowa??em taki plik spowrotem do programu. Nie mam teraz przed sobÄ? PPSa, wiÄ?c nie wiem czy pojawi?? siÄ? jaki?? lepszy mechanizm.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
PROBLEM - automatyczne dopisanie Porad POZ z innÄ? datÄ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 03, 2008, 10:28:57 am »
wczoraj tj. 02-07-2008 PielÄ?gniarka wpisywa??a z rana pakiet kilku porad POZ, korzystajÄ?c z przycisku nastÄ?pny w oknie wpisu.

efekt w systemie mam taki, ??e dwie pacjentki z porannego pakietu zosta??y dodatkowo dopisane w systemie KS-PPS z datÄ? wykonania 20-03-2008.

b??Ä?d ten wykry??em w momencie zaczytywania komunikatu SWX na SZOI poniewa?? system SZOI wy??wietli?? mi informacjÄ? ??e przekazujÄ? jakie?? komunikaty z marca.

informacje systemowe o tych dw??ch dopisanych samoczynnie rekordach z datÄ? wykonania 20-03-2008, wskazujÄ? ??e zosta??y one wpisane do KS-PPS 02-07-2008.
analiza przedzia??u czasowego wprowadzenia do systemu KS-PPS porad z datÄ? wykonania 20-03-2008 i 02-07-2008 moim zdaniem wyklucza pomy??kÄ? PielÄ?gniarki, widaÄ? ??e porady by??y wprowadzane jedna po drugiej.

mail do kamsoftu ju?? poszed?? z opisem.

mieli??cie tego typu przypadki. co mo??e byÄ? powodem zaistnia??ej sytuacji.

luzik je??li ks-pps dopisuje us??ugi np. POZ i to w rozliczonych miesiÄ?cach. mo??na w??Ä?czyÄ? procedurÄ? search & destroy i po zawodach.
gorzej kiedy zacznie sobie dopisywaÄ? z tego samego miesiÄ?ca ;-) a?? strach pomy??leÄ?

pozdrawiam

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: PROBLEM - automatyczne dopisanie Porad POZ z innÄ? datÄ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 03, 2008, 10:49:12 am »
Ja tak??e mia??em podobnie,pielÄ?gniarka wpisywa??a porady POZ z ostatnich kilku dni a w raporcie w kilkunastu przypadkach widzÄ? grudzie?? 2008.Wydaje mi siÄ? ??e to jaki?? b??Ä?d programu.
Mazowiecki OW

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
deklaracje POZ w PPSie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 04, 2008, 12:49:49 pm »
Witam

Nie wiecie przypadkiem jak (czy?) da sie w PPSie zmienic nr instalacji NFZtowej do ktorej przypisane sa deklaracje POZ ?
Pytam bo mam problem ... na poczatku roku zaimportowalem deklaracje z Pakietu ?šwiadczeniodawcy o jednym, konkretnym nr instalacji.
Od tego czasu pracuje na nich w PPSie, zmieniam, usupelniam, poprawiam, dodaje nowe itd. Co miesiac wysylam do weryfikacji pelna
liste deklaracji POZ tak jak to sobie rzyczy MOW NFZ.
Zauwazylem wlasnie ze co miesiac brakuje mi coraz wiecej deklaracji po weryfikacji ...
Wysylam do weryfikacji dana ilosc deklaracji a po weryfikacji otrzymuje liczbe zatweirdzonych mniejsza od calosci i liczbe odrzuconych (kilka szt)
Problem w tym ze zatwierdzeni + odrzuceni nie rowna sie wyslanym i to na kilkadziesiat-kilkuset szt ...
W plikach WDP mam tylko po te kilka pozycji ze statusem O a reszta z Z ...

Na Portalu ?šwiadczeniodawcy jest miejsce gdzie mozna sprawdzic stany liczbowe zadeklarowanych, odrzuconych itd
i tam znalazlem ze duzo odrzuconych (dokladnie te liczby ktorych mi brakuje) ida na stary nr instalacji (jeszcze P?šowy)

Podejrzewam ze mimo ze co miesiac wysylam pelna liste deklaracji POZ w OF z PPSa to wychodza one z niego z 2 roznymi nr instalacji
a zwrotke w OF na ten numer instalacji dostaje tylko dla tych z nowym nr instalacji ..

Ma ktos pomysl jak to rozwiazac ?

pozdrawiam

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: PROBLEM - automatyczne dopisanie Porad POZ z innÄ? datÄ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 04, 2008, 13:21:08 pm »
MIKEYELLO czy m??g??by?? opisaÄ? sw??j przypadek bardziej szczeg????owo je??li masz ochotÄ? i chwilÄ? czasu.

dosta??em w??a??nie odpowied?? z Kamsoftu i przed chwilÄ? wys??a??em swoje kwestie plus cytat Twojej odpowiedzi. Ciekawi mnie co Kamsoft na to

pozdrawiam



Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: deklaracje POZ w PPSie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 04, 2008, 14:30:05 pm »
Problem rozwiazany !

Podziekowania dla serwisanta Kamsoftu ! W 4 minuty mialem na maila odpowiedz ze skryptem poprawiajacym problem :-D

pozdrawiam

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: deklaracje POZ w PPSie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 04, 2008, 14:37:23 pm »
wrzuÄ? skrypt na forum
mo??e komu?? siÄ? przyda.

pozdrawiam



 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 184
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3089 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 26.

[Pokaż zapytania]