collapse

Reklama






Autor Wątek: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?  (Przeczytany 7315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« dnia: Kwietnia 30, 2017, 10:29:40 am »
Nie wiem czy wiecie, ale 10 maja 2017 roku wejdzie w życie (o ile dobrze liczę) nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw; ogłoszona 26.04.2017r.).
Jedną z istotnych zmian, które wprowadza, jest zmniejszenie ceny za stronę kopii dokumentacji medycznej. Zamiast 0,0002 teraz to będzie 0,00007 przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale.
Dotarł do mnie mail w tej sprawie z PZ, ale wg mnie coś źle policzyli. Wg nich teraz cena za ksero jednej strony dokumentacji będzie wynosić 29gr a wg mnie 30gr (a nawet 31gr jeżeli przyjąć standardy zaokrąglania obowiązujące w matematyce).
Nie wiem czy ja źle liczę czy biorę niewłaściwe przeciętne wynagrodzenie: 4390,29 zł (http://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/obwieszczenie-w-sprawie-miesiecznego-wynagrodzenia-w-sektorze-przedsiebiorstw-bez-wyplat-nagrod-z-zysku-w-i-kwartale-2017-roku,59,14.html), ale coś mi tu nie pasuje bo w cenach odpisu czy nośnika elektronicznego są jeszcze większe różnice między obliczeniami PZ a moimi.

Jak już ktoś będzie się przyglądał sprawie to czy nowe ceny obowiązują od 1 czy 10 maja 2017 roku? Wg mnie od 10 :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2017, 10:34:50 am wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 30, 2017, 14:30:06 pm »
A czy w dobrym miejscu patrzysz?
Tutaj też komunikat o przeciętnym wynagrodzeniu ale bez dopisku "w sektorze przedsiębiorstw")
http://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/komunikat-w-sprawie-przecietnego-wynagrodzenia-w-iv-kwartale-2016-roku,271,15.html

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2017, 10:41:13 am »
No i chyba faktycznie w złym miejscu patrzyłem. Dzięki za zwrócenie uwagi. Teraz wszystko się zgadza.
Cały czas się jednak zastanawiam nad kwestią sposobu zaokrąglenia. Czy 0,2953244 to jest 0,29 zł czy jednak już 0,30zł niby tylko jeden grosz różnicy, ale przy ewentualnej wypłacie reszty to już ma znaczenie. Nie cierpię jak gdzieś są ceny z 9 na końcu :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2017, 10:51:35 am »
0,1,2,3,4 zaokrąglamy w dół
5,6,7,8,9 zaokrąglamy w górę

Michał to są maksymalne stawki. Nie lepiej dać kilka gr mniej i co 3 miesiące nie zmieniać w zależności od przeciętnego wynagrodzenia?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 01, 2017, 12:22:43 pm »
Przy poprzednio obowiązującej maksymalnej stawce, mieliśmy stawkę kilkadziesiąt procent mniejszą od maksymalnej i się tym nie przejmowałem. Teraz cena za ksero będzie zbliżona do ceny w punktach ksero i obawiam się aby przy okazji pacjenci nie przychodzili do nas kserować nie tylko dokumentacji medycznej. Teoretycznie zawsze można ustalić cenę za ksero dokumentacji medycznej, i inną za ksero pozostałych rzeczy np. wynoszącą 1zł za stronę, przynajmniej tak mi się wydaje. Można też nie kserować niczego innego niż dokumentacja medyczna. Ktoś wie jak to wygląda od strony prawnej? Jak nie ma odpowiedniego wpisu odnośnie rodzaju działalności gospodarczej to chyba nie można świadczyć usługi kopiowania? :)
Marcin, no ja wiem jakie są zasady zaokrąglania w matematyce, tylko czy one obowiązują też tutaj? Jeżeli tak, to cena maksymalna powinna wynosić 0,30zł a nie 0,29zł.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 01, 2017, 14:58:54 pm »
Samo posiadanie ksero nie zobowiązuje Cię do świadczenia usług kserowania czegokolwiek. Nie potrzebujesz żadnych regulacji prawnych do tego. Po prostu nie świadczysz tego typu usług i koniec. Szczerze to zdziwiłbym się gdyby ktoś przyszedł do przychodni po usługę ksero :)

Co innego kserokopia dokumentacji medycznej.

Co do zaokrąglenia to nie wiem. Podatek czy coś tam innego zaokrągla się tak, że do 50 gorszy w dół a powyżej 50 groszy w górę do pełnych złotówek. Na stronie któregoś oddziału NFZ publikowali co kwartał maksymalne stawki za ksero. Może porównaj jak to oni zaokrąglają?

Edit:
NFZ Szczecin
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2017, 15:03:19 pm wysłana przez mpi »

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 01, 2017, 23:53:30 pm »
1) ustawa wchodzi w życie 11.05 (10.05 to jest 14 dzień, bo dnia ogłoszenia się nie liczy)

2) też bym uważał, że jest max 29 gr, bo to jest maksymalna stawka, a tak zaokrąglając w górę dałbyś wyższą

3) liczycie wg danych za ostatni kwartał 2016 r., wiec to zaraz się może zmieni /dane za I kw. 2017 podawane będę 11.05/.

4) ustawa zmienia także wiele innych zagadnień. Ciekawy jest np. wykaz " zawierający następujące informacje dotyczące udostępnianej dokumentacji medycznej" /art. 27 ust. 4/ i co GIODO na taki zbiór.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 02, 2017, 11:29:36 am »
(...)
2) też bym uważał, że jest max 29 gr, bo to jest maksymalna stawka, a tak zaokrąglając w górę dałbyś wyższą
(...)

Według mnie troszkę naciągane :)

Albo bierzemy nie tą samą kwotę co PZ, albo w PZ ktoś zaokrąglą 5 w dół...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 11, 2017, 22:18:20 pm »
No to po dzisiejszym komunikacie GUS (http://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/komunikat-w-sprawie-przecietnego-wynagrodzenia-w-i-kwartale-2017-roku,271,16.html) problem ceny za ksero już nie istnieje. Jak dla mnie nie ma już wątpliwości, że teraz można brać 30gr za jedną stronę ksero.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline M_eg

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? -1
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 02, 2017, 13:16:55 pm »
a jak jest z nośnikiem elektronicznym? 1,60gr? z płyta pacjenta czy bez??

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jaka cena za ksero dokumentacji medycznej?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 02, 2017, 16:32:50 pm »
wg mnie w cenę jest wliczona wliczona płyta od nas. Przecież nie zastanawiasz się czy w cenę ksero jest wliczony papier (nośnik nieelektroniczny ;))?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 169
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3088 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]