collapse

Reklama


Autor Wątek: Tryb przyjęcia w POZ  (Przeczytany 26072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 22, 2010, 11:38:00 am »
Wysłałem na próbę kilkaset świadczeń, oczywiście odrzucone z błędem 50601006 - Brak kodu trybu przyjęcia...

Dzwoniłem do NFZ i nikt nie potrafił mi wyjaśnić kiedy ten błąd zostanie wyeliminowany, czekam aż oddzwonią :)

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 22, 2010, 11:47:35 am »
.....czekam aż oddzwonią :)
No to poczekasz....:)
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9324
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 22, 2010, 11:52:59 am »
Do mnie jeszcze nigdy nie oddzwonili.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 22, 2010, 12:56:55 pm »
Oddzwonił :)

Przyznali się że błąd po ich stronie (dostawcy oprogramowania) i w ciągu dwóch dni będzie poprawione

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Brak trybu przyjęcia
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 23, 2010, 09:24:10 am »
Witam,

Chciałem wysłać gruźlicę za listopad i po zrobieniu wszystkie i zaimportowaniu statystycznego otrzymałem błędy importu:
- Brak kodu trybu przyjęcia pacjenta dla zestawów świadczeń ambulatoryjnych - na drugiej zakładce jest do tego pole rozwijane ale to pole trzeba uzupełniać? Jeśli tak to którą opcje. Dziwne tam jest, że przyjęcia pacjenta normalne (do 31.10.2010r.)?
- Drugi błąd spowodowany pierwszym to w SZOI wyświetla mi okres 10 a generowałem na pewno na listopad.

Jeśli trzeba wypełniać to pole i wybierać normalny tryb przyjęcia (data) to raporty będę mógł robić dopiero w następnym miesiącu, skoro mamy listopad a w menu wyboru wyświetla się do 31.10.2010 roku.

Pozdrawiam.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Brak trybu przyjęcia
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 23, 2010, 10:31:18 am »

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 26, 2010, 11:39:29 am »
...... w ciągu dwóch dni będzie poprawione
Dziś mamy 26-11-2010 - Ciekawi mnie czy poprawili?
U nas w Mazowiecki tylko "nabrali wody w usta i udają złote rybki"
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 26, 2010, 12:14:13 pm »
...... w ciągu dwóch dni będzie poprawione
Dziś mamy 26-11-2010 - Ciekawi mnie czy poprawili?
U nas w Mazowiecki tylko "nabrali wody w usta i udają złote rybki"
Że tak brzydko powiem: dupa
Zły jestem i napiszę soczystego maila do informatyka z WOW NFZ

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 27, 2010, 18:23:38 pm »
Czyli nadal mam czekać z tą gruźlicą aż ruszą tyłki i poprawią swój system? Czy uzupełnić to jako planowe bez skierowania?

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 28, 2010, 22:24:03 pm »
Ja czekam z wysłaniem świadczeń, wprowadzane mam na bieżąco bez kodu trybu przyjęcia.

---edi---
Problem zostanie usunięty 30 listopada link - świadczenia radzą przesyłać 1 grudnia
mam informacje że dotyczy to wszystkich oddziałów obsługiwanych przez Kamsoft, ComputerLand podobno już się z tym uporał - dzwonił do mnie ponownie informatyk z WOW NFZ - naprawdę byłem pod wrażeniem
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2010, 10:33:26 am wysłana przez miszol »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 29, 2010, 13:15:06 pm »
Panowie - trzeba było pozostać przy wersji 2010.05.0.0 lub 2010.05.0.1  ;D - tam w POZ dodaje się tryb przyjęcia, niestety w module WIZYTA domyślnie pojawia się planowany ze skierowaniem, a usługi wprowadzone w module POZ mają normalny (do 31.10).

Chyba muszę wszędzie zaktualizować żeby mi głupot nie powysyłał w statystycznym?  ???

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 30, 2010, 11:14:42 am »
Ostatnio wyczytałem na stronie NFZ Warmińsko-Mazurskie taką odpowiedź na pytanie jak rozumieć teraz tryb przyjęcia "Witam. Kody trybów przyjęcia, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych (Dz.U.10.159.1073) zapisane zostały w załączniku nr 1 do tego Zarządzenia: KODY TRYBU PRZYJĘCIA osoby, której udzielono świadczenia zdrowotnego w przypadku udzielenia świadczenia w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej 1) ?2? - przyjęcie w trybie nagłym; 2) ?3? - przyjęcie planowe osoby, która skorzystała ze świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością, zgodnie z uprawnieniami przysługującymi jej na podstawie ustawy; 3) ?4? - przyjęcie planowe na podstawie skierowania; 4) ?5?- przyjęcie planowe, w przypadkach, w których skierowanie nie jest wymagane zgodnie z art. 57 ust. 2 ustawy*. *Art. 57 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.08.164.1027 z późn. zm.): ?1. Ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne finansowane ze środków publicznych są udzielane na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. 2. Skierowanie, o którym mowa w ust. 1, nie jest wymagane do świadczeń: 1) ginekologa i położnika; 2) dentysty; 3) dermatologa; 4) wenerologa; 5) onkologa; 6) okulisty; 7) psychiatry; 8) dla osób chorych na gruźlicę; 9) dla osób zakażonych wirusem HIV; 10) dla inwalidów wojennych i wojskowych, osób represjonowanych oraz kombatantów; 10a) dla cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych; 11) dla osób uzależnionych od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych ? w zakresie lecznictwa odwykowego; 12) dla uprawnionego żołnierza lub pracownika, w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.? O wyjaśnienie ewentualnych dalszych wątpliwości w zapisach, proponujemy zwrócić się do autorów wyżej wymienionych aktów prawnych."
Edward z Kętrzyna

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 30, 2010, 12:35:45 pm »
To wszyscy wiemy (pisaliśmy o tym kilka postów wcześniej), czekamy aż NFZ się dostosuje do własnych przepisów.

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 30, 2010, 12:45:27 pm »
W Mazowieckim też zasugerowali(przez telefon informatycy) żeby usługi POZ przesłać dopiero jutro.:)
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Oktawiad

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Pomógł? 0
Odp: Tryb przyjęcia w POZ
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 01, 2010, 09:20:37 am »
witam, i jak przeszły świadczenia?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 109
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9324 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3085 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]