collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiany w Somedzie.  (Przeczytany 28405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 17, 2015, 21:25:47 pm »
...To jakie hasło podać dla admina bazy aby móc zmienić nazwę i podać nowe hasło?...
 W moim przypadku pomogło wyczyszczenie nazwy xsysuser (nie mylić z xuser)i hasła xsyspass w rejestrach,  następnie pisałem masterkey i pomogło -  po tym  można było edytować nazwę admina i jego hasło, i wpis pojawił się w pliku ini.   Oczywiście wcześniej musisz stworzyć użytkownika do zabijania sesji ? zgodnie z instrukcją do serwisu str 4.
 Mnie też ostatnia aktualizacja namieszała ze stanowiskami   na serwerze terminali ? musiałem się trochę wczytać w opis aktualizacji żeby zrozumieć  co autorzy mieli na myśli i jakoś to ogarnąć .  Wcześniej było prosto ? niezależnie skąd się logowałem na serwer  terminali na  konkretnym koncie zawsze było to samo stanowisko.  Teraz koledzy pracujący na serwerze terminali mieli problem chciałem im pomóc i jak chciałem się zalogować na serwer terminali na konto na którym pracowali z komputera na którym ja pracowałem pojawił komunikat że nie mogę się zalogować bo już jestem zalogowany na swoim stanowisku (tz na komputerze z którego łączyłem sie do serwera terminali...).  Niejednokrotnie odpalałem na jednym ze stanowisk na serwerze terminali np. synchronizację rejestru jednocześnie przyjmując pacjentów na swoim komputerze. Teraz będzie z tym problem jak sądzę, jak bede miał troche czasu popróbuje to jakoś rozgryźć. Nie bardzo moge użyć opcji aby stanowiska były nadawane po nazwie usera os, gdyż mam kilka komputerów z takimi samymi userami  i maja konto i dostęp do folderu ze skanami na serwerze i nie chce kombinować
 Tak czy inaczej nie wiem jak wy, ale ja odnoszę wrażenie że zmiana numerowania stanowisk jest niepotrzebnym  utrudnieniem i nie przekonuje mnie argument ze jak ktoś ma 500 stanowisk to mu to ułatwi życie.  Może jest ze 3 firmy na krzyż w Polsce które mają taką liczbę stanowisk, ale takie filmy mają rzesze informatyków, niech chłopaki maja co robić,  tym bardziej że stanowisko oznaczało sie tylko raz.  Myślę że większość jest niezadowolona.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 18, 2015, 09:37:02 am »
Większy problem jest dostęp do rejestrów. Niestety mniej więcej co miesiąc próbowaliśmy ogarnąć gdzie komu do rejestrów coś się wpisało.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 18, 2015, 17:18:41 pm »
A ja mam pytanie jak ogarnąć pod kątem ustawienia w pliku .ini konfiguracji per stanowisko, np. drukarki fiskalnej dla następującego rozkładu komputerów w jednostce:
- stanowisko1 - komputer w gabinecie
- stanowisko2 - komputer w rejestracji, jest na nim drukarka fiskalna
- kolejnym komputerem jest Windows Serwer (skupmy się na licencjach RDP na użytkownika)
-- stanowisko10 - użytkownik Windows Server o nazwie user1, łączenie z jednostki zdalnej gabinet
-- stanowisko11 - użytkownik Windows Server o nazwie user2, łączenie z jednostki zdalnej rejestracja, jest tam drukarka fiskalna.
Jak wyglądałby plik ini dla takiej konfiguracji?
Dla przypisania numeru stanowiska zapewne trzeba by użyć OSUSERMODE=2 w ini (chyba, bo już się gubię), ale jak dowiązać opcje do konkretnego stanowiska?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline maplas

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 19, 2015, 22:24:49 pm »
Z wielkim bólem i pomocą dobrego człowieka udało się uruchomić nową wersję ale Moduł Gabinet działa KOSZMARNIE WOLNO. Co jest ?

Po 2015.03.1.01 przyspieszył ale zamykając wizytę był błąd, nie działały skierowania. Po modyfikacji 2015.03.1.02 bryka i śmiga - tak mi się wydaje. W poniedziałek próba bojowa.
Czy w biuletynie do 2015.03.1.01 zdanie: "2. Zoptymalizowano działanie sytemu pod kątem wykonywania się zapytań SQL." było odpowiedzią na mój problem z szybkością działania modułu gabinet i ... zlecenia ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2015, 10:57:43 am wysłana przez maplas »

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 21, 2015, 08:36:45 am »
To jakie hasło podać dla admina bazy aby móc zmienić nazwę i podać nowe hasło? Chodzi o bazę oracle, masterkey nie działa ale to pewnie tylko dla firebirda.

Hasło: GM (koniecznie dużymi)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 21, 2015, 09:53:28 am »
To jakie hasło podać dla admina bazy aby móc zmienić nazwę i podać nowe hasło? Chodzi o bazę oracle, masterkey nie działa ale to pewnie tylko dla firebirda.

Hasło: GM (koniecznie dużymi)

Poszło "masterkey" jak usunąłem xsyspass z pliku ini.

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 22, 2015, 07:20:48 am »
Poszło "masterkey" jak usunąłem xsyspass z pliku ini.
Czyli baza firebird :)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 22, 2015, 13:02:37 pm »
Poszło "masterkey" jak usunąłem xsyspass z pliku ini.
Czyli baza firebird :)

A nie bo oracle :D
Jest tak jak pisze MK: SYSDBA i masterkey są ustawione "na sztywno" i to są hasła potrzebne do zmiany usera i hasła do bazy. Po ich podaniu dopiero można wprowadzić nazwę usera bazy służącego do zabijania sesji, stworzonego zgodnie z instrukcją do modułu serwis i odpowiednie do niego hasło.
Wcześniej "masterkey" mi nie działał bo był wpis xsyspass w pliku ini.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 28, 2015, 12:00:20 pm »
Czy po ostatnich aktualizacjach KS-Somed macie problemy z pracą na terminalach. W logach serwera mam błędy:
Aplikacja powodująca błąd KSPL.EXE, wersja 19.1.6.54, sygnatura czasowa 0x2a425e19, moduł powodujący błąd kernel32.dll
tsadmin.msc : urządzenie podłączone do komputera nie działa.
Dodatkowo zwieszanie sesji zdalnych....
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2015, 12:09:58 pm wysłana przez gringo »
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 28, 2015, 12:31:23 pm »
A nie bo oracle :D
Jest tak jak pisze MK: SYSDBA i masterkey są ustawione "na sztywno" i to są hasła potrzebne do zmiany usera i hasła do bazy. Po ich podaniu dopiero można wprowadzić nazwę usera bazy służącego do zabijania sesji, stworzonego zgodnie z instrukcją do modułu serwis i odpowiednie do niego hasło.
Wcześniej "masterkey" mi nie działał bo był wpis xsyspass w pliku ini.
Mnie zadziałało GM. Zakładam, więc że dwa loginy i hasła są na sztywno zapisane w konfiguratorze bez względu jaką bazę się wybierze :)
Dobrze wiedzieć ;)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 28, 2015, 13:34:19 pm »
A nie bo oracle :D
Jest tak jak pisze MK: SYSDBA i masterkey są ustawione "na sztywno" i to są hasła potrzebne do zmiany usera i hasła do bazy. Po ich podaniu dopiero można wprowadzić nazwę usera bazy służącego do zabijania sesji, stworzonego zgodnie z instrukcją do modułu serwis i odpowiednie do niego hasło.
Wcześniej "masterkey" mi nie działał bo był wpis xsyspass w pliku ini.
Mnie zadziałało GM. Zakładam, więc że dwa loginy i hasła są na sztywno zapisane w konfiguratorze bez względu jaką bazę się wybierze :)
Dobrze wiedzieć ;)

GM - zwykły użytkownik
MASTERKEY - systemowym - dla Oracle do ubijania sesji

To jak już pisałem i jak napisano w instrukcji są hasła domyślne, które zadziałają, gdy w pliku INI brak jeszcze haseł wpisanych. Gdy już są hasła wpisane, oczywiście należy wpisać to, które mamy w pliku.

Jasne, można je wyciąć i wpisać od nowa logując się na GM i MASTERKEY ale to nie jest błąd zabezpieczenia. Co najwyżej sobie popsujemy tak, że się nie zalogujemy :-) Bo i tak w końcu musimy podać hasła takie, jakie akceptuje baza.

Offline bj

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
  • podlaskie
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 29, 2015, 11:25:51 am »
Co zrobić gdy  przy dodawaniu wywiadu aktualnego pojawia się komunikat błąd systemowy i nie chce się zapisać ani wydrukować.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 29, 2015, 11:27:15 am »
a reset programu i kompa może pomoże
Edward z Kętrzyna

Offline bj

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
  • podlaskie
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 29, 2015, 11:28:40 am »
Niestety nie pomógł

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Zmiany w Somedzie.
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 29, 2015, 16:33:04 pm »
Czy na pewno tylko pojawia się "błąd systemowy" czy może coś więcej
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 155
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]