collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05  (Przeczytany 6017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« dnia: Października 29, 2012, 12:39:28 pm »
Witam,

Po aktualizacji jak w temacie, na końcówkach  przy każdorazym włączeniu programu , pobierana jest aktualizacja z serwera. Aby tego uniknąć należy na serwerze uruchomić plik KONIEC INSTALACJI.EXE, który znajduję się w \\ks\ks-plw\tool.

Pozdrawiam.
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #1 dnia: Października 30, 2012, 08:19:56 am »
Wyjaśniając, nie jest to problem aktualizacji i wersji, lecz problem zmiany czasu na zimowy.

Offline narie

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #2 dnia: Października 30, 2012, 10:28:39 am »
Witam. Mam pytanie, sposób podany przez Ciebie niestety nie działa. Proszę może inny sposób, bo mamy problemy nadal.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #3 dnia: Października 30, 2012, 11:53:35 am »
Co znacz "nie działa"? Co jest serwerem? Czy na serwerze jest zainstalowany KS-SOMED? Jeśli nie należy plik  z sygnaturami stworzyć inną metodą - wszystko opisano w biuletynie do wersji 2012.02.0.04

Offline narie

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #4 dnia: Października 30, 2012, 12:58:04 pm »
Jest KS-SOMED. Program przeprowadza aktualizację przy każdym uruchomieniu, a także w trakcie pracy.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #5 dnia: Października 30, 2012, 13:31:05 pm »
Jeśli jest KS-Somed, to proponuję pozamykać wszystko co chodzi, i uruchomić koniec instalacji. Koniec instalacji powinien uaktualnić plik z sygnaturami plików według bieżącej strefy czasowej. To spowoduje zaś, że końcówki mogą poprawnie zweryfikować godzinę pliku.
Skąd ten problem? Otóż plik na dysku ma zapisaną datę i godzinę według czasu GMT. Natomiast funkcję zwracające czas pliku zwracają go według czasu lokalnego. Przykładowo, plik zapisany w piątek o 12:00 ma dziś godzinę 11:00! W rzeczywistości ma on godzinę 10:00 według GMT a to co widzimy wynika z uwzględnienia strefy czasowej.
Koniec instalacji, oraz cała reszta wymieniona w biuletynie narzędzi tworzy plik z sygnaturą plików do aktualizacji. Sygnatura to rozmiar pliku oraz jego data i godzina.  Tworząc jednak tę sygnaturę programy otrzymały godzinę według czasu lokalnego. Sprawdzanie, czy konieczne jest przekopiowanie pliku to porównanie rozmiaru pliku oraz daty: fizycznego pliku na dysku końcówki z zapisanymi informacjami w pliku z sygnaturami.
Jeśli plik z sygnaturami powstał dajmy na to w piątek, to plik może mieć godzinę 12:00 zapisaną jako sygnatura. Dziś na dysku lokalnym godzina tego pliku to 11:00 więc porównując z sygnaturą (12:00) wychodzi, że należy go skopiować. Ale to wciąż ten są plik, który w rzeczywistości ma godzinę 10:00 GMT. Przy ponownym uruchomieniu znów odczytujemy godzinę 11:00 lokalnie a w sygnaturze mamy 12:00, więc  kopiowany jest ponownie. I tak dalej, i tak dalej.
Rozwiązaniem jest odświeżenie pliku z sygnaturami i zapisanie w nim nowej godziny według bieżącego, zimowego czasu. To właśnie robi koniec instalacji.

Problem jest trudny do zdiagnozowania, bo pojawia się raz do roku (przesuniecie letnie nie powoduje zamieszania, bo ściągane są tylko pliki nowsze). Teraz już wiemy co i jak i konieczne będzie "spaczwanie" bibliotek systemowych Delphi aby zwracał czas GMT zamiast lokalnego co powinno uniezależnić cały mechanizm od zmiany czasu.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #6 dnia: Października 30, 2012, 13:36:56 pm »
Przepraszam, będąc poprawym politycznie powinienem posługiwać się skrótem UTC a nie GMT, nie wpływa to jednak na sens mojej wypowiedzi  ;D

Offline narie

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #7 dnia: Października 30, 2012, 14:01:02 pm »
Dzięki. Zrobiłem to , a problem pozostał. Tragedia, bo w zeszłym roku nie było tego cyrku.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #8 dnia: Października 30, 2012, 14:17:02 pm »
imposible.
Może problem jest w czymś innym. Czy NA pewno za każdym razem ściąga wszystkie pliki, czy może tylko niektóre?
Warto też sprawdzić, czy na serwerze jest ustawiona ta sama strefa czasowa, co na końcówce. Bo już widziałem taką sytuację, że na serwerze było UTC+1 a na końcówce UTC+2. I teraz jak generujemy końcem instalacji plik z poziomu serwera do sygnatury trafia UTC+1, ten sam plik zaś odczytany przez końcówkę dostaje UTC+2 i problem jest nadal.

Offline narie

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #9 dnia: Października 30, 2012, 15:35:20 pm »
PROBLEM DOTYCZY SERWERA I KOŃCÓWEK.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #10 dnia: Października 30, 2012, 17:13:07 pm »
uruchom 'koiec instalacji' na serwerze i po sprawie. Musi działać, sam to przerabiałem niejednokrotnie.
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline narie

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #11 dnia: Października 30, 2012, 22:20:25 pm »
Niestety nie działa. Robił to także przedstawiciel Kamsoftu i nic z tego nie wyszło. czekam na odpowiedź Kamsoftu. Pzdr.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #12 dnia: Października 31, 2012, 09:07:15 am »
Jest też rozwiązanie brutalne. Usuń plik kspl.fli Z SERWERA. Jeśli na serwerze normalnie się nie pracuje, plik ponownie nie powstanie (do czasu wgrania nowej aktualizacji). Jeśli tego pliku nie ma, wówczas system stosuje starą metodę aktualizacji porównując daty plików z dysku lokalnego z datą z dysku z serwera. W takiej sytuacji obie daty (pisząc daty, myślę data + godzina), gdy pliki zostaną już zaktualizowane, powinny być identyczne.
Taka aktualizacja jest jednak znacznie wolniejsza (jest to uzależnione od ilości stanowisk, od sieci i dysku, gdyż zamiast pobrać z serwera jedne plik i na tej podstawie skanować dysk lokalny, konieczne jest jednoczesne skanowanie dysku lokalnego i dysku na serwerze. To jest przeglądnięcie kilku tysięcy plików, aby stwierdzić ,że nic się nie zmieniło. Przy instalacji z wieloma końcówkami znacznie spowalnia to czas uruchamiania KS-SOMED).

Offline Sagito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #13 dnia: Października 31, 2012, 12:29:55 pm »
Witam.
U mnie powstał podobny problem. Przy każdym uruchamianiu programu były pobierane pliki z dysku na serwerze. U mnie serwer tylko udostępnia pliki i nikt na nim nie pracuje. Aby usunąć powyższy problem przeprowadziłem "Koniec instalacji" na końcówce a następnie skopiowałem pliki na dysk serwerowy narzędziem COPYKSPL. Po tej operacji wszystko działa jak należy.
pozdrawiam

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem po aktualizacji do wersji 2012.03.0.05
« Odpowiedź #14 dnia: Października 31, 2012, 12:59:00 pm »
W tym konkretnym przypadku koniec instalacji nie był potrzebny. CopyKSPL robi dokładnie to samo, czyli wygeneruje nowy plik kspl.fli. Różnica jest taka, że KoniecInstalacji robi to na dysku, z którego został uruchomiony (pod "robi to" rozumiem przeskanowanie tego dysku i utworzenie kspl.fli na tym dysku) - czyli jest to rozwiązanie dla serwerów z zainstalowanym ks-somed - a copykspl robi to na dysku, do którego "przepychał" dane ? czyli rozwiązanie, gdy serwerem, który dane udostępnia jest np. linux

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 131
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9324 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3085 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]