collapse

Reklama


Autor Wątek: KSPPS a Win 7  (Przeczytany 8784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
KSPPS a Win 7
« dnia: Sierpnia 02, 2009, 16:04:49 pm »
Wiem, ze to tak ??rednio tu pasuje, ale z forumowych dzia????w i tak najlepiej.

Moje pytanie jest takie czy kto?? z Forumowicz??w u??ywa?? ju?? PPS-a pod nowym dzieckiem M$ czyli Windowsem 7?
Chcia??em sobie zainstalowaÄ? wersjÄ? RC, bo zmieniam komputer, a wersja 32-bitowego systemu jako?? mi nie odpowiada, ale mam wÄ?tpliwo??ci czy nie bÄ?dzie jaki?? problem??w.


Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: KSPPS a Win 7
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 02, 2009, 18:14:57 pm »
Moim zdaniem, odpu??ci?? bym sobie instalowanie programu na niefinalnej wersji programu, chyba, ??e tyko do test??w, tak z ciekawo??ci. Poza tym my??lÄ?, ??e Bill (czy jego nastÄ?pcy) ??pieszÄ? siÄ? z wypuszczaniem nowych wersji, aby zarobiÄ? na ciekawo??ci, i z po??piechu jest wiele niedociÄ?gniÄ?Ä?, co?? godnego uwagi wychodzi dopiero po opublikowaniu SP.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KSPPS a Win 7
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 02, 2009, 18:29:53 pm »
Moim zdaniem, odpu??ci?? bym sobie instalowanie programu na niefinalnej wersji programu, chyba, ??e tyko do test??w, tak z ciekawo??ci. Poza tym my??lÄ?, ??e Bill (czy jego nastÄ?pcy) ??pieszÄ? siÄ? z wypuszczaniem nowych wersji, aby zarobiÄ? na ciekawo??ci, i z po??piechu jest wiele niedociÄ?gniÄ?Ä?, co?? godnego uwagi wychodzi dopiero po opublikowaniu SP.

Jerry i zazwyczaj jest wlasnie tak jak piszesz !
ale jezeli potraktowac Windows 7 jako nowego SP dla Visty to jest naprawde niezlym systemem :-D
Bawilem sie chwilke Beta a pozniej RC i ja jestem pod wrazeniem ! Trzeba zaznaczyc ze obie wersje to Ultimate i w kupowanych standartowo Home'ach wielu funkcji nie bedzie ..

Tomasz - o ile pamietam to uruchamialem PPSa jako klienta na bazie Firebird i po opanowaniu problemow z uprawnieniami do plikow i katalogow pozniej dzialalo juz gladko ! Bawilem sie tym jednak tylko chwilke wiec 100% nie powiem ze jest ok !

pozdrawiam

Offline grisza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
Odp: KSPPS a Win 7
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 03, 2009, 09:02:17 am »
Witam - ja pracuje na 7 ponad miesiÄ?c - PPS nie widzi problemu najmniejszego - system godny polecenia-  szybki , stabilny

Offline Andrzej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki OW NFZ
    • MultiKomputer A.D. 1999
Odp: KSPPS a Win 7
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 03, 2009, 14:03:26 pm »
Ja ostatnio instalowa??em PPS na serwerze Windows 2008 x64 i dzia??a - p??ki co bez problemu.
Chcia??em co prawda wykorzystaÄ? FireBirda 2.1.2 w wersji x64 ale tu poleg??em.
W instrukcji instalacji jest zapis, ??e nie zalecajÄ? innych wersji FireBirda, ni?? dostarczone przez Kamsoft - ale mia??em nadziejÄ?, ??e trochÄ? siÄ? rozpÄ?dzi ten PPS na nowszym silniku.
Mo??e kto?? zrobi?? co?? takiego lub ma jaki?? pomys???
nie daj się zwieść pozorom, nieskończoność mieści się w punkcie

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KSPPS a Win 7
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 03, 2009, 18:07:34 pm »
ale jezeli potraktowac Windows 7 jako nowego SP dla Visty to jest naprawde niezlym systemem :-D
Bawilem sie chwilke Beta a pozniej RC i ja jestem pod wrazeniem ! Trzeba zaznaczyc ze obie wersje to Ultimate i w kupowanych standartowo Home'ach wielu funkcji nie bedzie ..

Tomasz - o ile pamietam to uruchamialem PPSa jako klienta na bazie Firebird i po opanowaniu problemow z uprawnieniami do plikow i katalogow pozniej dzialalo juz gladko ! Bawilem sie tym jednak tylko chwilke wiec 100% nie powiem ze jest ok !

pozdrawiam
Windows 7 jest ??wietnym systemem. Wszystko dzia??a idealnie wrÄ?cz. Wymaga wiadomo sensownego peceta jak ka??dy nowy OS. Klient PPS ??miga idealnie. Jestem zadziwiony wrÄ?cz wzrostem wydajno??ci pracy wzglÄ?dem XP. Panowie platforma i7 + windows 7 to naprawdÄ? nowe doznania.

ANDEM  nie mia??e?? problem??w z migracja z 2003 do 2008? chodzi mi o AD, sharepointa, exchange itp.

Offline Andrzej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki OW NFZ
    • MultiKomputer A.D. 1999
Odp: KSPPS a Win 7
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 03, 2009, 19:46:28 pm »
ANDEM  nie mia??e?? problem??w z migracja z 2003 do 2008? chodzi mi o AD, sharepointa, exchange itp.
Niestety nie mog??em mieÄ? ;)
By??a to nowa maszyna i pierwszy system serwerowy w przychodni.
nie daj się zwieść pozorom, nieskończoność mieści się w punkcie

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: KSPPS a Win 7
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 27, 2009, 13:29:41 pm »
Niestety ja nie umiem sobie z nim poradziÄ? (Windows 7 64bit). ?šciÄ?gam program KSPPS z FTP i instalujÄ? wszystko ??adnie piÄ?knie i dochodzimy do momentu 1 uruchomienia wyskakuje b??Ä?d licencji i nie wiem jak go rozwiÄ?zaÄ?. JÄ?zyk w opcjach regionalnych jest  polski. M??j system windows 7 64 bit zakupionoy wczoraj i nie wiem teraz jak wgraÄ? tu ks-pps poniewa?? ca??y czas jest b??Ä?d aktywacji licencji. : licencja posiada b??Ä?dnÄ? sume kontrolnÄ? .  Kod: 902-002-145.
wiek ktos jak pomoc? z kamsofta dostalem jakis plik ktory trzeba wprowadzic do rejestru ale nie pomaga. z gory dzieki.  WÄ?tek ten jest rozwiniÄ?ty te?? pod WÄ?tek: Kupi??am nowy komputer i szukam instalki PPS  (Przeczytany 195 razy)
Pozdrawiam

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: KSPPS a Win 7
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 27, 2009, 18:27:48 pm »

Odpowied?? Kamsoftu na problem

ProszÄ? zaktualizowaÄ? program do najnowszej wersji.
 
NastÄ?pnie, w pliku KSPPS.INI , w dziale [POLACZENIE]
po SCIEZKAAKT (ale przed )
[KSPPS]
wpisaÄ?
KTL_FILE=TAK
 
Dodatkowo, w g????wnym katalogu KS-PPS nale??y mieÄ? w??a??ciwy plik licencji kspps.ktl

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: KSPPS a Win 7
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2009, 19:32:18 pm »
U mnie to tak wyglÄ?da
[POLACZENIE]
BAZA_DBSTRING=PPS@LOCALHOST:C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB
BAZA_TYP=IBX
BAZA_MECHANIZM=DBX
SCIEZKAAKT=C:\KS\KS-PPS
a ma byÄ???

BARTOSZ / WÄ?tek kontynuowany -> http://forumpps.pl/index.php?topic=1856.msg8892;topicseen#new
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2009, 22:10:20 pm wysłana przez Bartosz »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 198
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3087 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]