collapse

Reklama


Autor Wątek: przerwa w udzielaniu świadczeń  (Przeczytany 3963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
przerwa w udzielaniu świadczeń
« dnia: Lipca 08, 2014, 10:46:13 am »
zgłosiłam przerwę w udzielaniu świadczeń w dniu 21 czerwca 2014 r., przerwa ma trwać od 15 lipca 2014 r. do 15 sierpnia 2014 r.
Fundusz mi zarzuca, ze nie zgłosiłam jej z 30 dniowym wyprzedzeniem i nie wyraża zgody na nią.
 Czy mogę to tak rozumieć że od 15 lipca nie wyraża zgodny a od 22 lipca tak??? w tym dniu 30 dni mijać będzie
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: przerwa w udzielaniu świadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 08, 2014, 12:27:08 pm »
Proponuję nic nie "rozumieć" tylko wysłać kolejne pismo do NFZ.
Jeśli jedynym powodem odmowy jest termin to powołać się na to i podac nowy termin.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: przerwa w udzielaniu świadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 08, 2014, 12:44:12 pm »
jeżeli pismo wysłałąm w sobotę to sobotę liczy się już do tego terminu 30 dniowego
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: przerwa w udzielaniu świadczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 08, 2014, 13:24:14 pm »
jakie przepisy się stosuje do oblizania terminów z NFZ???? jeśli wysłałam pismo w sobotę to sobota liczy mi się już do terminu??? nie jest dniem ustawoawo wolnym od pracy.
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline Gabriela Jędrys

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: przerwa w udzielaniu świadczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Września 14, 2014, 00:53:44 am »
Co prawda trochę czasu minęło, ale dopiero dzisiaj zalogowałam się na forum i skoro już wiem jak to jest z terminami i NFZ, to proszę bardzo:
Stosunki świadczeniodawca - NFZ mają charakter cywilnoprawny, taki też charakter ma umowa z NFZ, wobec czego również do obliczania terminów tak NFZ jak i świadczeniodawcy stosują prawo cywilne, o ile jakieś inne przepisy nie stanowią inaczej ( a stanowią, przy okazji kontraktowania).
Generalnie jeżeli liczymy termin np. 30-dniowy, to liczenie zaczynamy od następnego dnia, tuż po dniu, w którym dokonaliśmy czynności. Zatem zgłaszając czy wysyłając pismo 1 września, odliczanie 30 dni zaczynamy 2 września. Do biegu terminu wliczają się niedziele i święta, czyli tzw. dni ustawowo wolne od pracy,  jeżeli przypadają w środku terminu. Jeśli termin kończy się w niedzielę lub święto, to tego dnia nie liczymy, bo wówczas ostatnim dniem terminu jest następujący po niedzieli lub święcie dzień roboczy.
Soboty, mimo że zazwyczaj wolne od pracy wliczają się do terminu jak każdy dzień roboczy.
Skoro pismo zostało nadane w sobotę, to termin liczymy od niedzieli następnego dnia.
Wiem, to może trochę skomplikowane, ale mam nadzieję że trochę pomogłam.

W tym przypadku, jeżeli zgłosiła Pani przerwę 21 czerwca, informując że nastąpi ona od 15 lipca, to faktycznie termin 30-dniowy nie został dotrzymany i NFZ - niestety - miał prawo się "czepiać".

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 163
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]