Rozliczenia świadczeń > Unia Europejska

Problem z dodaniem uprawnień UE na podstwie przepisów o koordynacji

<< < (4/4)

PiotrSz:

--- Cytat: Michał w Listopada 06, 2013, 10:42:48 am ---a nie lepiej jak dodajecie na nowo pacjenta nie wpisywać nigdzie jego numeru PESEL (ani w karcie pacjenta ani w dokumencie uprawniającym). Wtedy program nie ma jak powiązać tego nowego pacjenta z wcześniej istniejącym i wszystko będzie można sprawozdać bez problemu.

--- Koniec cytatu ---

Ja tak robię od kilku lat
Niestety to nie rozwiązuje do końca problemu i robi się lekki burdel..
Po 1 - trzeba uczulać personel żeby sprawdzali czy przypadkiem pacjent nie ma 2 wpisów w PPSie i żeby wybierali tego który ma akurat aktywne ubezpieczenie.. Bo zdarzały się przypadki, że w ciągu miesiąca był taki kilka razy na wizycie i raz go rozliczyły na tym pacjencie a inny raz na innym :-/
Po 2 - deklaracje POZ .. właśnie przerabiam ten temat i wygląda na to, że nie da się przepchnąć poprawnie deklaracji dla pacjenta bez nr PESEL (nie licząc noworodków). A mam kilku pacjentów którzy do EKUZ przynieśli z NFZ poświadczenia uprawniające do pełnego zakresu usług w tym składania deklaracji :-/

pozdrawiam

KACHA:
Zrobiłam, tak jak radził Paweł-ekspert, czyli :
Trzeba
1. Usunąć PESEL obecnego pacjenta ( z ubezp. U)
2. Dodać nowego pacjenta.
3. Tytuł ubezpieczenia tylko "na podstawie przepisów o koordynacji"

 i zadziałało ;D. Wcześniej usunęłam pesel pacjentowi z U i na tym samym pacjencie zmieniałam ubezpieczenie na UE i nie chciało się poprawić. Program pamiętał tego pacjenta mimo braku peselu  :o
O to co pisał Piotr Sz. się nie martwię, bo wpisuję usługi sama i widzę, ze jest dwóch tych samych pacjentów, ale jeden ma pesel, drugi nie, więc wiadome, wybieram z  peselem ;)

mpi:
Ale ta porada Pawła jest z 2010 roku. Od tego czasu trochę się zmieniło. Jest coś takiego jak naliczanie po stronie NFZ i wystarczy zmienić na ten model naliczania dla umów w programie KS-PPS i na SZOI i można pacjentowi który miał kiedyś U dodawać UE i odwrotnie. I mamy porządek w bazie (brak podwójnych pacjentów)

KACHA:
Oj, ale to juz chyba wyższa szkoła jazdy  ;) Gdzie w programie jest taka opcja?

Poza tym, muszę dopowiedzieć, ze owszem, pacjenta dopisałam, ale świeci się na czerwono i nie chce zaliczyć się do raportu  :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej