collapse

Reklama






Autor Wątek: Raportowanie badań w POZ  (Przeczytany 154989 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline daro7777

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 4
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #105 dnia: Lipca 03, 2015, 21:56:45 pm »
Podsumować tego w formie instrukcji raczej na obecną chwilę się nie da. Ciągłe zmiany i pewnie jeszcze będą następne.
Wg komunikatu NFZ z 1 czerwca (http://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikaty-dla-swiadczeniodawcow-poz,6684.html) nie ma już obowiązkowej sprawozdawczości badań wg tabeli 12. Indywidualnie można sprawozdawać tylko badania wymienione w tabeli 17.
Badania wpisujemy w module POZ/BadDiagn.
Na testowej bazie wpisałem wszystkie jakie są w słowniku. Do wbx-a weszły tylko te z tabeli 17. Czyli na chwile obecną pozostałe badania można tam wpisywać ale już nie wysłać. Nikt nie wie czy np za miesiąc nie będzie trzeba wysyłać wszystkich wstecznie - takie niemożliwe to nie jest. Więc moje pytanie: wpisywać tylko te 22 czy wszystkie?
Badania nie ujęte w tab. 17 sprawozdajemy zbiorczo kwartalnie.
Formatka rejestracji badania w module POZ: Co wypełniać a czego nie?
Dzwoniłem, pytałem. Odpowiedzi po pewnym wahaniu (czyli chyba sami do końca nie wiedzą):
Wypełniamy: pacjent, nr umowy z NFZ, jakie badania, data, krotność.
Nie wypełniamy: miejsce wykonania, ICD10, lekarz zlecający, ICD9.
Proszę o korekty

Offline mbu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 1
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 09, 2015, 17:08:37 pm »
w podzlecenia wpisywać trzeba badanie, na które pacjent jest właśnie skierowany (w dniu wizyty), i jest to np lipiec; pacjent z wynikami wróci we wrześniu, bo badanie było wykonane w sierpniu. Kiedy, co należy wpisywać w SOMED'zie?

Offline daro7777

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 4
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 09, 2015, 19:21:56 pm »
w podzlecenia wpisywać trzeba badanie, na które pacjent jest właśnie skierowany (w dniu wizyty), i jest to np lipiec; pacjent z wynikami wróci we wrześniu, bo badanie było wykonane w sierpniu. Kiedy, co należy wpisywać w SOMED'zie?
Badania wpisywać z datą ich wykonania - takie jest zalecenie mojego OW.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3036
  • Pomógł? 323
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 10, 2015, 09:25:52 am »
Dokładnie tak samo Podkarpacki mi powiedział. Sugestia - wprowadzanie na podstawie załącznika do fv z lab. Wtedy jednak raczej traci sens wprowadzanie pod wizytą na rzecz wprowadzania w zleceniach jako usługi.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 10, 2015, 18:12:39 pm »
Witam;
a teraz pytanie z innej beczki, jeśli jakaś przychodnia sprawozdawała przez kwiecień i maj tylko badania zlecone cukrzykom, to czy teraz może sprawozdawać te badania dobrowolne peselowe z nowego rozporządzenia czy też kwietniowy wybór był ostateczny. Po wysłaniu raportu zbiorczego za 2 kwartał pojawił się opis pod raportem "pozycje niesprawozdane w raporcie zbiorczym POZ" i wymienione są 20 badania do sprawozdawczości peselowej. Zastanawiam się, czy od czerwca nie wyrzucić badań dla Ii E i nie wysłać wbx z badaniami z nowego rozporządzenia za ostatni kwartał czy po prostu wysłać z czerwiec z badaniami obowiązkowymi i dać sobie spokój z tym wszystkim i wyjechać na długi urlop.

 
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2015, 18:20:21 pm wysłana przez kangoo12 »

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 15, 2015, 08:45:13 am »
Witam.
Czy od 1 lipca jest obowiązek sprawozdań PESELOWYCH ? Czy jeszcze nie  i wystarczy jeszcze robić to kwartalnie ?

Offline mbu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 1
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 15, 2015, 09:15:21 am »
Przy wprowadzaniu badań jako usługi dla określonego pacjenta musimy podać kod ICD (SOMED), jaki kod zastosować?

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 15, 2015, 10:01:06 am »
Przy wprowadzaniu badań jako usługi dla określonego pacjenta musimy podać kod ICD (SOMED), jaki kod zastosować?
Na tą chwilę chyba najlepsze wyjście to wyłączenie wymagania ICD10 dla zlecenia.
Rozpoznania i tak się nie wysyłają, niby można wpisać "byle co" ale nie ma co sobie zaśmiecać bazy bo później w zestawieniach czy MZ mogą wyjść dziwne rzeczy.

Offline malhof

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 15, 2015, 13:53:47 pm »
Sprawozdania Peselowo do końca roku dobrowolnie a od 01.01.2016 obowiązkowo.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 16, 2015, 22:26:06 pm »
No i masz. Właśnie zrobiłem zbpoz za 2-gi kwartał, oczywiście przy generowaniu raportu PPS usunął pozycje, które idą wbx a na SZOI wszystko z komunikatem: Pozycje niesprawozdane w raporcie zbiorczym POZ i lista. Mam im wysłać z ilością zero te pozycje? Czy wpisujecie jeszcze raz, to co poszło wbx? paranoja!
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 17, 2015, 10:37:25 am »
Też to miałem, zrobiłem nowy szablon bez tych pozycji i wysłałem ponownie, ale na SZOI nadal wyskakuje komunikat, które pozycje się nie sprawozdaje. Tak zostawiłem, bo to mi wygląda na informację, a nie błąd w raporcie
Edward z Kętrzyna

Offline vera

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 17, 2015, 11:16:29 am »
U mnie to samo raport zrobiłam ze wszystkimi pozycjami, badania sprawozdane PESELem wyzerowałam a i tak ten komunikat mi się pojawił. Też mi się wydaje, ze to taka informacja.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 17, 2015, 11:24:41 am »
Ok. Mogli dać chociaż jakiś komunikat na SZOI gady!
Tak człowiek porusza się czasami jak ślepy we mgle  8)
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 17, 2015, 11:42:51 am »
U mnie to samo raport zrobiłam ze wszystkimi pozycjami, badania sprawozdane PESELem wyzerowałam a i tak ten komunikat mi się pojawił. Też mi się wydaje, ze to taka informacja.

w wersji programu 2015.02.0.0 można wysłać raport zbiorczy z pozycjami zerowymi - PPS nie usuwa pozycji wysłanych WBX
Taki raport SZOI przyjmuje i zatwierdza bez błędów

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 17, 2015, 11:45:49 am »
U mnie to samo raport zrobiłam ze wszystkimi pozycjami, badania sprawozdane PESELem wyzerowałam a i tak ten komunikat mi się pojawił. Też mi się wydaje, ze to taka informacja.

w wersji programu 2015.02.0.0 można wysłać raport zbiorczy z pozycjami zerowymi
(Kateg.: Rozliczenia
Opis: Dodano możliwość generowania raportu zbiorczego ZBPOZ zawierającego wszystkie kody badań laboratoryjnych. Badania, które nie zostały wykonane w kwartale zostaną podczas tworzenia raportu automatycznie dodane z ilością równą 0.
Raport tego typu można wygenerować wybierając na karcie raportu "Zestawienie pełne".) - PPS nie usuwa pozycji wysłanych WBX
Taki raport SZOI przyjmuje i zatwierdza bez błędów
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2015, 11:48:16 am wysłana przez kalilech »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 155
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3090 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 25.

[Pokaż zapytania]