collapse

Reklama






Autor Wątek: SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??  (Przeczytany 6135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??
« dnia: Lipca 12, 2009, 23:10:18 pm »
Jako informatyk jestem za??amany sposobem tworzenia SZOI
Wydaje mi sie ??e poziom wiedzy w??r??d wsp????czesnych programist??w spada ostro w kierunku zera
Dlaczego tak sÄ?dzÄ??
Uwa??am ??e komputer jest po to ??eby u??atwiÄ? cz??owiekowi pracÄ?
ale Kamsoft na ka??dym kroku udowadnia mi ??e siÄ? mylÄ?.

Taki prosty przyk??ad:
Mam poprawiÄ? daty obowiÄ?zywania um??w dla proacownik??w gdy?? poczÄ?tkowo by??o do 30.06 a teraz przed??u??yli do ko??ca roku.
Ju?? sam fakt ??e to sam system nie za??atwia tego tematu jest ??enujÄ?cy ale ok.
Sprawa dotyczy POZ formy zadaniowej gdzie jest 5 punkt??w umowy
w ka??dym punkcie ta sama pielÄ?gniarka z tymi samymi godzinami.
I teraz ka??dÄ? pielÄ?gniarke trzeba edytowaÄ? dwa razy w ka??dym punkcie (praca w domu i w gabinecie)
ka??da edycja to kilka klikniÄ?Ä? bo dlaczego by nie potwierdzaÄ? potwierdzenia wg za??o??e?? Syfsoftu i tak wszystko razy 5
przy 30 pielÄ?gniarkach wychodzi jakie?? 1500 klikniÄ?Ä? + fakt ??e system jest badziesnie wolny i ka??de klikniÄ?cie przemy??la z 5 sekund
Ju?? samo usuniÄ?cie komunikatu "operacja zako??czona pomyslnie OK" usunÄ???aby 300 klikniÄ?Ä? czyli 20% czasu zyskane.
Ale nie Syfsoft uwa??a ??e jak co?? zatwierdzam to potrzebujÄ? wiedzieÄ? ??e to siÄ? pomyslnie zatwierdzi??o
Dobrze ??e siÄ? nie zapÄ?tlili w potwierdzeniach zatwierdzania zatwierdze?? bo dopiero by to sie sta??o wszystko czasoch??onne.
Wiem ??e jak kto?? siedzi za biurkiem od 8 do 15 to ma gdzies czas.

A wystaczy??o by aby do??o??yÄ? Checkbox kt??ry zaznaczony robi?? by "ustaw tÄ? samÄ? date we wszystkich punktach umowy"
Czy to a?? tak skomplikowane dla kogos kto potrafi do??o??yÄ? tysiÄ?ce zbÄ?dnych klikniÄ?Ä???
Rozumiem ??e szczytem wysi??ku jest dla Syfsoftu ??eby SZOI w og??le dzia??a??o ale mo??e skorzystaliby z zewnÄ?trznej firmy kt??ra
potrafi??aby zrobiÄ? tak aby praca z SZOI zajmowa??a jak najmniej czasu, klikniÄ?Ä? i innych debilnie nieprzemy??lanych rozwiÄ?za??.
Czy to a?? tak wiele?? Chyba za pieniadze kt??re otryzmujÄ? mogliby siÄ? odrobine postaraÄ???



Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 12, 2009, 23:18:31 pm »
Wiem ??e jak kto?? siedzi za biurkiem od 8 do 15 to ma gdzies czas.

Dotyczy to os??b kt??re tylko siedzÄ? za biurkiem, czy te?? takie, kt??re w tym czasie maj r??wnie?? innene obowiÄ?zki?
Czy do tego "gdzie??czasu" zalicza siÄ? czas spÄ?dzony przed niedzia??ajÄ?cym SZOI?
Czy skoro SZOi nie dzia??a to osoby takie majÄ? siedzieÄ? po 15:00 kiedy wreszcie zaczyna dzia??aÄ? i wtedy zrobiÄ? to czego nie zrobi??y kiedy mia??y gdzie?? ten czas? I kto ma za to p??Ä?ci?

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 12, 2009, 23:23:00 pm »
Wiem ??e jak kto?? siedzi za biurkiem od 8 do 15 to ma gdzies czas.

Dotyczy to os??b kt??re tylko siedzÄ? za biurkiem, czy te?? takie, kt??re w tym czasie maj r??wnie?? innene obowiÄ?zki?
Czy do tego "gdzie??czasu" zalicza siÄ? czas spÄ?dzony przed niedzia??ajÄ?cym SZOI?
Czy skoro SZOi nie dzia??a to osoby takie majÄ? siedzieÄ? po 15:00 kiedy wreszcie zaczyna dzia??aÄ? i wtedy zrobiÄ? to czego nie zrobi??y kiedy mia??y gdzie?? ten czas? I kto ma za to p??Ä?ci?

Przecie?? to tw??rcy SZOI sÄ? odpowiedzialni za to czy dzia??a czy nie. Ja nie piszÄ? o u??ytkownikach

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 13, 2009, 08:55:35 am »
A czy nie pro??ciej (i taniej i szybciej  by??oby stworzenie miniapllikacji zewnÄ?trznej do aktualizacji umowy na wz??r SWD-KO.

- pobieramy profil ??wiadczeniodawcy (pe??ny - zasoby, grafiki pracy itp)
- tworzymy aktualizacjÄ? do umowy na swoim kompie (bez nerw??w i starty czasu)
- generujemy jeden pliczek ze zmianami i exportujemy na SZOI.

Tam le??y sobie w kolejce, jest wczytany i oceniony przez pracownik??w NFZ.

Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 13, 2009, 09:42:21 am »
Kolejny temat z cyklu narzeka?? na SZOI. Uwa??ajcie bo jeszcze siÄ? komu?? nie spodoba wasze zdanie i znowu zacznie siÄ? "pysk??wka".
WiÄ?kszo??Ä? z nas przyzna, ??e SZOI nie sprawuje siÄ? zbyt dobrze zar??wno je??eli chodzi o dostÄ?pno??Ä? jak i obs??ugÄ? i intuicyjno??Ä?, ale co mo??emy zrobiÄ? pr??cz narzekania tutaj na forum?
Mo??e napisaÄ? jaki?? protest do NFZ, ??e SZOI ciagle nie dzia??a i najgorzej jest w okresie sk??adania ofert i przesy??ania raport??w, ??e wymaga siÄ? od nas przestrzegania termin??w zawartych w umowie, ale nie dajÄ? nam takiej mo??liwo??ci bo SZOI nie dzia??a.
Jednym problemem jest sprzÄ?t jaki posiada NFZ (serwery, infrastruktura sieciowa) i ??Ä?cze o odpowiedniej przepustowo??ci a drugim sama aplikacja SZOI za kt??rÄ? odpowiedzialny jest Kamsoft. Nie wiem czy problemy czÄ?stej niedostÄ?pno??ci wynikajÄ? z jednego problemu czy drugiego, ale NFZ m??g??by spr??bowaÄ? wyegzekwowaÄ? od Kamsoftu szybsze usuwanie usterek i zapewnienie wiÄ?kszej stabilno??ci systemu a w dalszej kolejno??ci wprowadzanie usprawnie??, kt??rych domagajÄ? siÄ? u??ytkownicy (zar??wno pracownicy ??wiadczeniodawc??w jak i NFZ). Przecie?? muszÄ? mieÄ? podpisanÄ? z nimi na to jakÄ??? umowÄ?.
Mo??na jeszcze du??o o tym pisaÄ?, ale ju?? mi siÄ? nie che.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 13, 2009, 12:07:17 pm »
A czy nie pro??ciej (i taniej i szybciej  by??oby stworzenie miniapllikacji zewnÄ?trznej do aktualizacji umowy na wz??r SWD-KO.

- pobieramy profil ??wiadczeniodawcy (pe??ny - zasoby, grafiki pracy itp)
- tworzymy aktualizacjÄ? do umowy na swoim kompie (bez nerw??w i starty czasu)
- generujemy jeden pliczek ze zmianami i exportujemy na SZOI.

Tam le??y sobie w kolejce, jest wczytany i oceniony przez pracownik??w NFZ.



Norbert proszÄ? nieeeee  :), jak najmniej zewnÄ?trznych aplikacji. Z dwojga z??ego, wolÄ? ju?? mÄ?czyÄ? siÄ? z SZOI. Jak dojdzie zewnÄ?trzna aplikacja to dojdzie drukowanie, podpisywanie, do??Ä?czanie dokument?? nie starszych ni?? 6 miesiÄ?cy itd....

Te?? siÄ? wkurzam zw??aszcza, ??e zostawi??em sobie harmonogramy na weekend. Usiad??em wczoraj a tu SZOI nie chce mi siÄ? za??adowaÄ?... ale chyba wolÄ? tÄ? opcjÄ? ni?? sk??adanie dokumentacji.

Wiem, ??e mia??e?? na my??li bez dokumenatcji ale "takie rzeczy to tylko w Erze..."  ;D

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 13, 2009, 12:56:28 pm »
A czy nie pro??ciej (i taniej i szybciej  by??oby stworzenie miniapllikacji zewnÄ?trznej do aktualizacji umowy na wz??r SWD-KO.

- pobieramy profil ??wiadczeniodawcy (pe??ny - zasoby, grafiki pracy itp)
- tworzymy aktualizacjÄ? do umowy na swoim kompie (bez nerw??w i starty czasu)
- generujemy jeden pliczek ze zmianami i exportujemy na SZOI.

Tam le??y sobie w kolejce, jest wczytany i oceniony przez pracownik??w NFZ.



Norbert proszÄ? nieeeee  :), jak najmniej zewnÄ?trznych aplikacji. Z dwojga z??ego, wolÄ? ju?? mÄ?czyÄ? siÄ? z SZOI. Jak dojdzie zewnÄ?trzna aplikacja to dojdzie drukowanie, podpisywanie, do??Ä?czanie dokument?? nie starszych ni?? 6 miesiÄ?cy itd....

Te?? siÄ? wkurzam zw??aszcza, ??e zostawi??em sobie harmonogramy na weekend. Usiad??em wczoraj a tu SZOI nie chce mi siÄ? za??adowaÄ?... ale chyba wolÄ? tÄ? opcjÄ? ni?? sk??adanie dokumentacji.

Wiem, ??e mia??e?? na my??li bez dokumenatcji ale "takie rzeczy to tylko w Erze..."  ;D

Ja to ju?? siÄ? wyleczy??em z odk??adania je??li chodzi o SZOI
Jak dzia??a to rzeba korzystaÄ? bo ilekroÄ? co?? od??o??e na weekend to SZOI wy??Ä?czone.
ZewnÄ?trzna aplikacja to mog??o by byÄ? rozwiÄ?zanie bo odciÄ???y??o by serwery i pozwala??o przygotowaÄ? wszystko w dowolnym momencie
a nie tylko w godzinach pracy SZOI.


Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 14, 2009, 07:52:42 am »

ZewnÄ?trzna aplikacja to mog??o by byÄ? rozwiÄ?zanie bo odciÄ???y??o by serwery i pozwala??o przygotowaÄ? wszystko w dowolnym momencie a nie tylko w godzinach pracy SZOI.

O to mi w??a??nie chodzi.
Aplikacje mo??na przenie??Ä? nawet na innego kompa i tam pracowaÄ?.
Potem jeden plik tak jak raporty i fruuuu na SZUI-a
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: SZOI czy jest szansa na lepszÄ? pracÄ??
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 14, 2009, 10:03:31 am »

ZewnÄ?trzna aplikacja to mog??o by byÄ? rozwiÄ?zanie bo odciÄ???y??o by serwery i pozwala??o przygotowaÄ? wszystko w dowolnym momencie a nie tylko w godzinach pracy SZOI.

O to mi w??a??nie chodzi.
Aplikacje mo??na przenie??Ä? nawet na innego kompa i tam pracowaÄ?.
Potem jeden plik tak jak raporty i fruuuu na SZUI-a

Ci piszÄ?cy w Kamsofcie powinni w nagrodÄ? za super programowanie mieÄ? do zrobienia kilka poprawek jak  ??wiadczeniodawcy.
Na poczÄ?tek proponujÄ? poprawienie daty zatrudnienia przy formie zadaniowej w NZOZ kt??ry ma 30 pielÄ?gniarek.
W??asnie w takim poprawiam i schodzi ok 5 godzin przy tak dzia??Ä?jÄ?cym SZOI i takiej ilo??ci klikniÄ?Ä?.
A wg mnie mo??na by to by??o za??atwiÄ? w 10 minut no g??ra p???? godziny.
Wkurza mnie takie marnowanie czasu i fakt ??e Kamsoft pewnie bierze niema??o kasy od NFZ za ten SZOI a takÄ? kiszkÄ? zrobi?? jakich ma??o.

ZewnÄ?trzna aplikacja to by??aby rewelacja.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 30
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3090 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]