collapse

Reklama


Autor Wątek: Kryteria oceny ofert  (Przeczytany 17752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Kryteria oceny ofert
« dnia: Czerwca 24, 2013, 11:23:29 am »
Czy aktualne zarządzenie w sprawie kryteriów w AOS to 33/2013/DSOZ? No i załącznik nr 2 czyli sposób obliczania punktów za cenę się nie zmienił w żadnym załączeniu i obowiązuje ten pierwotny z zarządzenia 54/2011?
Sprawdzałem niby ale przez te wszystkie zmiany trudno się przebić. Chyba specjalnie to robią. Kążdy normalny człowiek by to uporządkował i zrobił tekst jednolity...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2013, 11:09:04 am wysłana przez Paweł »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9323
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 24, 2013, 11:32:34 am »
Ja też się poddałem przy próbie dojścia do tego jak to wszystko policzyć :)
Wyszło mi za to, że gabinet zabiegowy jest conajmniej 3 x ważniejszy od ISO :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 24, 2013, 12:21:23 pm »
Za gabinet zabiegowy według mnie można dostać maksymalnie 8 punktów - 4 za posiadanie w miejscu i 4 za wyłączność (moim zdaniem głupota).
Za ISO można dostać 3 punkty. Według mnie to za ISO nie powinno być wcale punktów. Czym jest ISO? Czy wdrażając ISO zmieniamy cokolwiek w standardach udzielania świadczeń medycznych albo chociaż w sposobie prowadzenia dokumentacji medycznej? Nic absolutnie. Przemiłe panie wdrażające ISO jedynie mają jakieś pojęcie o prowadzeniu dokumentacji organizacyjnej (i to też nie w dziedzinie medycznej gdzie są statuty, regulaminy organizacyjne itd), kadrowej a ostatnio nawet w zakresie ochrony danych osobowych.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 24, 2013, 12:31:33 pm »
Za gabinet zabiegowy według mnie można dostać maksymalnie 8 punktów - 4 za posiadanie w miejscu i 4 za wyłączność (moim zdaniem głupota).

Tylko po przemyśleniach wiem że nic nie wiem bo np. w przypadku ginekologii w załączniku 5a w wymaganiach dodatkowych mowa jest tylko o wyłączności gabinetu. A w ankietach były pytania czy gabinet w miejscu czy w lokalizacji.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9323
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 24, 2013, 12:38:25 pm »
Za gabinet zabiegowy według mnie można dostać maksymalnie 8 punktów - 4 za posiadanie w miejscu i 4 za wyłączność (moim zdaniem głupota).

Za prosto by było. Wszystko zależy od tego jakie masz pytania w ankiecie dla danego zakresu świadczeń.
Do tego zauważ, że waga skalująca przy gabinecie zabiegowym to 15 a przy ISO 3 (cokolwiek to oznacza) :)
Poprawcie mnie jeżeli coś źle liczę (ze wzoru z zarządzenia 54/2011):
(liczba punktów jednostkowych uzyskanych w zakresie parametrów szczegółowych objętych wspólną wagą skalującą/maksymalna liczba punktów jednostkowych możliwych do uzyskania w zakresie parametrów szczegółowych objętych wspólną wagą skalującą)*waga skalująca
to porównując gabinet zabiegowy i ISO otrzymamy 5 x więcej pkt do oceny oferty za gabinet.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 24, 2013, 12:55:07 pm »
Ale maksymalna liczba punktów..... to waga skalująca więc Twój wzór wyglądałby tak: (a/b)*b gdzie likwidujesz b i zostaje Ci a. Więc nie wiem jak wyliczyłeś dla zabiegowego 5x tyle co dla ISO

EDIT: zwróć uwagę na opis kolumny 3 w zarządzeniu 54/2011 i aktualnym 33/2013. Może w związku z tą zmianą zmienił się i wzór do obliczania?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 13:00:30 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9323
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 24, 2013, 13:11:00 pm »
Trochę naciągane. Przy gabinecie zabiegowym jest waga skalująca 15 a z odpowiedzi wynika 4 + 3 + 4 + 2. I to przy założeniu, że odpowiesz na wszystkie pytania twierdząco :)
Do tego przy personelu masz za 100% specjalistów - 30 pkt + 50% pielęgniarka - 3 pkt a waga skalująca 30.

Jak dla mnie: maksymalna ilosć punktów to suma punktów ze wszystkich odpowiedzi jakie masz w ankiecie. Czyli przykładowo za personel jest max 33pkt (lekarze + pielęgniarka) ty mają oba masz 33 pkt i ze wzoru (33/33)*30 jak byk wychodzi 30 pkt do oferty. Jezeli masz tylko lekarzy to masz (30/33)*30 i wychodzi 27,27 pkt :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 13:15:39 pm wysłana przez Paweł »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 24, 2013, 13:28:30 pm »
Ale jeśli już chcesz w ten sposób liczyć to maksymalna liczba punktów w przypadku zabiegowego to nie 4+3+4+2 tylko 4+4. W tych przypadkach jest możliwa tylko jedna odpowiedź.

W innych pozostałych przypadkach to rozumiałem to tak, że np. za wszystko można dostać punkty ale i tak maksymalna liczba z danego kryterium to x. Więc można odpowiedziami nagromadzić np 45 punktów ale maksymalnie i tak jest 30 branych pod uwagę. Czyli np. jeśli jest specjalista ginekolog na ISPL to posiadanie położnej nie ma znaczenia bo i tak dostał już maksymalną liczbę punktów.
Natomiast przy zabiegowym nie mam pojęcia o co chodzi.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 24, 2013, 13:31:54 pm »
W zarządzeniu 82/2011 - pierwszym w jakim pojawił się AOS ta waga skalująca wynosi 5, przy możliwej do uzyskania większej liczbie punktów. Być może w tym zarządzeniu jest pomyłka i moja teoria z poprzedniego postu jest słuszna?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9323
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 24, 2013, 13:35:04 pm »
Wszystko to przy założeniu jakie masz pytania w ankiecie. Na pewno nie w każdym zakresie jest pytanie o wyłączność gabinetu zabiegowego. A w niektórych pewnie nawet nie ma pytania o gabinet zabiegowy. :)

A jeżeli występuje błąd w tabelkach bądź zmienił się wzór do obliczeń to poproszę o dowody w postaci nowego wzoru bądź sprostowania błędnych tabelek przez fundusz:)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 24, 2013, 14:00:19 pm »
Ale to było sprostowanie tego:

Trochę naciągane. Przy gabinecie zabiegowym jest waga skalująca 15 a z odpowiedzi wynika 4 + 3 + 4 + 2. I to przy założeniu, że odpowiesz na wszystkie pytania twierdząco :)

Nie wybierzesz 4+3+4+2 a jedynie 4+4 jeśli obydwa punkty wystąpią w ankiecie.

A co do pomyłki to jestem po telefonie do Centrali. Mam kontakt do osoby odpowiedzialnej za to zarządzenie ale dziś jest ona niedostępna. Będę kontaktował się jutro i się dowiem czy to jest pomyłka a jeśli nie to jak należy to obliczać :).

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9323
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 24, 2013, 14:05:42 pm »
Panie wszędzie teraz kompiutery. One same wszystko zliczają. Nie było miesiąca, żeby się nie pomyliły :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9323
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 24, 2013, 14:21:29 pm »
Nie ma wprawdzie jeszcze decyzji w sprawach odwołaćń dotyczących specjalistyki ale po analizie takich decyzji w sprawie np. badań TK:

W tabelkach w punktach dotyczących dostępności dla niepełnosprawnych (identyczna punktacja w przypadku świadczeń w poradniach):
Waga skalująca - 5
Za każdą z odpowiedzi - 2 pkt (w sumie 3*2 - 6 pkt). Czyli odpowiedź twierdząca na każde pytanie to (2/6)*5=1,667
W decyzjach tabelki z wyliczeniami ile każdy świadczeniodawca otrzymał punktów. Przy każdej odpowiedzi jest napisane Pkt MAX - 1,667 a całość za dostęp dla niepełnosprawnych to Pkt MAX - 5 pkt.

da bum tsss

Offline yahodka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Pomógł? 0
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 24, 2013, 14:25:26 pm »
Panie wszędzie teraz kompiutery. One same wszystko zliczają. Nie było miesiąca, żeby się nie pomyliły :)

w pow nfz kompiutery  się nie mylą, nawet nie dają się skorumpować (chyba, że te z innego piętra(??): "Czy jest Pani pewna, że w pomorskim NFZ nie ma korupcji, a kontrakty nie są przyznawane po znajomości?

Mogę powiedzieć o sobie, o piętrze, na którym pracuję, o sekretariatach. Z końcem ubiegłego roku pracownicy po raz kolejny podpisywali oświadczenia dotyczące zachowań korupcjogennych, mam więc nadzieję, że korupcji u nas nie ma. Jeśli ktoś się z taką propozycją zetknął, proszę o sygnał".

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kryteria oceny ofert
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 24, 2013, 15:29:08 pm »
Pawle wybacz ale nie nadążam za Tobą :)

Za każdą z odpowiedzi - 2 pkt (w sumie 3*2 - 6 pkt). Czyli odpowiedź twierdząca na każde pytanie to (2/6)*5=1,667
Według tego co pisałeś wcześniej:
(liczba punktów jednostkowych uzyskanych w zakresie parametrów szczegółowych objętych wspólną wagą skalującą/maksymalna liczba punktów jednostkowych możliwych do uzyskania w zakresie parametrów szczegółowych objętych wspólną wagą skalującą)*waga skalująca
to odpowiedź twierdząca na wszystkie pytania to (6/6)*5=5

W decyzjach tabelki z wyliczeniami ile każdy świadczeniodawca otrzymał punktów.
Podaj linka do tej tabelki gdzie są wyliczenia ile każdy świadczeniodawca otrzymał punktów.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 15:42:15 pm wysłana przez mpi »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 125
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9323 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3084 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]