collapse

Reklama


Autor Wątek: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)  (Przeczytany 16099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marmolada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Pomógł? 6
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 08, 2022, 17:46:45 pm »
czy nie spróbuję z jakimś uniwersalnym icd9 najpierw

Też mam taki plan. A trochę liczę, że "system" się ogarnie i do końca miesiąca przestanie wymagać podwójnych icd9.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 785
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 09, 2022, 09:23:42 am »
O dziwo mi przeszło te 3x 1:1, 1x zabiegi fizykalne u jednego pacjenta plus produkty statystyczne bez błędów. Tylko jak ja to będę robił z poziomu wykonania w somedzie to wieki mi zajmie rozliczanie pacjentów z fizjo.

Offline marmolada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Pomógł? 6
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 09, 2022, 10:34:35 am »
O dziwo mi przeszło te 3x 1:1, 1x zabiegi fizykalne
Dobrze wiedzieć :) Ciekawe czy oni jakoś zajadle weryfikują icd9 (miałeś różne przy obu 73, zastanawiam się czy takie same też by przeszły)

Offline krzysiek55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 1
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 09, 2022, 10:57:07 am »
możesz wykonać 2x73 i mieć takie same ICD 9 z krotnością 2.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 785
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 09, 2022, 11:20:51 am »
Miałem różne icd9 a przy 84 całkiem inny niż w 73 :D

Offline marmolada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Pomógł? 6
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 09, 2022, 11:34:30 am »
@Nyahaha

Ty miałeś idealnie - ale liczę, że mniejsza precyzja sprawozdawczości też przejdzie, tak jak krzysiek55 pisze :)

Liczba możliwych kombinacji łączenia kodów icd9 z produktami (stat. i rozl.) jest taka duża, że chyba nie mogą się na to rzucić!

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 469
  • Pomógł? 2
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 09, 2022, 12:04:28 pm »
Tak, przechodzą różne ICD-9.
Dopisane mam w BUM ICD-9 w statystycznych i w rozliczeniowych
i nie zawracam sobie głowy podczas wpisywania. Też tak radzę Wam.
egol

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 785
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 09, 2022, 12:33:09 pm »
Tak, przechodzą różne ICD-9.
Dopisane mam w BUM ICD-9 w statystycznych i w rozliczeniowych
i nie zawracam sobie głowy podczas wpisywania. Też tak radzę Wam.
egol
Ja to samo mam, a najlepsze było to jak po latach się ktoś skapnął że do zabiegów podpinała się do zabiegów procedura 89.00, w sumie czemu nie, w czasie zabiegu udzielić porady :D

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 09, 2022, 13:16:12 pm »
Ja to samo mam, a najlepsze było to jak po latach się ktoś skapnął że do zabiegów podpinała się do zabiegów procedura 89.00, w sumie czemu nie, w czasie zabiegu udzielić porady :D

89.00 to porada lekarska więc nie bardzo..

Chciałem wam tu wrzucić screeny jak wpisałem (w Rozliczenia->Świadczenia) dwóch pacjentów za 1.02 na próbę ale coś import załączników nie działa :-/
Pierwszy pacjent wpisane statystyczne 19,76,70,36,36 (+procedurki ICD9 sparowane w BUM) i do tego rozliczeniowe 88,88,88,85,89.
Drugi pacjent wpisane statystyczne 33,43,16,35,35 (+ICD9) + rozliczeniowe 4x88 (jeden produkt z krotnością 4) i 85.

Oba przypadki przeszły prawidłowo walidację i weryfikację w NFZ!

Jako, że wpisywane to było "po staremu" w Rozliczenia->Świadczenia to całość cyklu obejmuje jeden zestaw świadczeń.

Próbowałem dzisiaj z fizjoterapeutami moduł Rehabilitacja, ale jak dla nich to jest póki co dramat, bo zupełnie inaczej trzeba podejść do sprawozdawczości.
Dla mnie od strony rozliczeniowej też jest meksyk bo moduł Rehabilitacja tworzy tyle zestawów świadczeń ile jest produktów..
a skoro każdy produkt w tym nowy rozliczeniowy ma osobny zestaw to pewnie i w nich muszą być ICD9 tak jak piszecie.

Podpowie mi ktoś jak w tym je#$m module Reh wybierać typ harmonogramu przyjęć na który rejestrujemy dany zabieg?
Bo póki co dla produktów z poprzednich dni wpieprza mi się sam "na bieżąco" a dla dat z przyszłości "kontynuacja leczenia".
I każda jedna pozycja osobno w AP-KOLCE.. jprd.. to już się nie dziwię, że Kolce co chwilę zdychają.. ale to akurat wymysł NFZ :-/

Pozdrawiam

Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 09, 2022, 13:36:41 pm »
Czy procedura ICD9 musi byc zgodna w statycznym i rozliczeniowym przy jednym pacjencie?  Icd9 ustawiłam sobie takie ogólne przy produktach rozliczeniowych, abym nie musiała ich poprawiać, ale czy one mogą być wykazane,np. 4razy? Dajmy na to zabieg fizykalny (rozl) z procedurą: 93.3999?
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2022, 13:38:49 pm wysłana przez dydzia »

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 785
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 09, 2022, 14:22:27 pm »
Ja to samo mam, a najlepsze było to jak po latach się ktoś skapnął że do zabiegów podpinała się do zabiegów procedura 89.00, w sumie czemu nie, w czasie zabiegu udzielić porady :D

89.00 to porada lekarska więc nie bardzo..

Chciałem wam tu wrzucić screeny jak wpisałem (w Rozliczenia->Świadczenia) dwóch pacjentów za 1.02 na próbę ale coś import załączników nie działa :-/
Pierwszy pacjent wpisane statystyczne 19,76,70,36,36 (+procedurki ICD9 sparowane w BUM) i do tego rozliczeniowe 88,88,88,85,89.
Drugi pacjent wpisane statystyczne 33,43,16,35,35 (+ICD9) + rozliczeniowe 4x88 (jeden produkt z krotnością 4) i 85.

Oba przypadki przeszły prawidłowo walidację i weryfikację w NFZ!

Jako, że wpisywane to było "po staremu" w Rozliczenia->Świadczenia to całość cyklu obejmuje jeden zestaw świadczeń.

Próbowałem dzisiaj z fizjoterapeutami moduł Rehabilitacja, ale jak dla nich to jest póki co dramat, bo zupełnie inaczej trzeba podejść do sprawozdawczości.
Dla mnie od strony rozliczeniowej też jest meksyk bo moduł Rehabilitacja tworzy tyle zestawów świadczeń ile jest produktów..
a skoro każdy produkt w tym nowy rozliczeniowy ma osobny zestaw to pewnie i w nich muszą być ICD9 tak jak piszecie.

Podpowie mi ktoś jak w tym je#$m module Reh wybierać typ harmonogramu przyjęć na który rejestrujemy dany zabieg?
Bo póki co dla produktów z poprzednich dni wpieprza mi się sam "na bieżąco" a dla dat z przyszłości "kontynuacja leczenia".
I każda jedna pozycja osobno w AP-KOLCE.. jprd.. to już się nie dziwię, że Kolce co chwilę zdychają.. ale to akurat wymysł NFZ :-/

Pozdrawiam

Mnie tylko jedno przychodzi na myśl, w Somedzie moduł Rehabilitacja(24) taki terminarz dla rehabilitacji, Rehabilitacja>Planowanie i tam potem ustalają zabiegi i zastanawiam się czy tam nie dodać dodatkowo tych rozliczeniowych produktów i w terminarzu by się znalazły te produkty rozliczeniowe, niby bezsens by to było w terminarzu ale już przy wykonaniu zarezerwowanych usług byłoby na przyszłość mniej klikania.

Sprawdziłem sobie tą funkcję co wprowadzili, takie sobie i nawet nie wiem czy mi w czymś pomoże. A mnie interesuje tylko podmiana produktów już zarezerwowanych wpisanych usług.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2022, 14:43:51 pm wysłana przez Nyahaha »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 09, 2022, 16:53:22 pm »
Mnie tylko jedno przychodzi na myśl, w Somedzie moduł Rehabilitacja(24) taki terminarz dla rehabilitacji, Rehabilitacja>Planowanie i tam potem ustalają zabiegi i zastanawiam się czy tam nie dodać dodatkowo tych rozliczeniowych produktów i w terminarzu by się znalazły te produkty rozliczeniowe, niby bezsens by to było w terminarzu ale już przy wykonaniu zarezerwowanych usług byłoby na przyszłość mniej klikania.

Sprawdziłem sobie tą funkcję co wprowadzili, takie sobie i nawet nie wiem czy mi w czymś pomoże. A mnie interesuje tylko podmiana produktów już zarezerwowanych wpisanych usług.

Ja opisywałem z PPSa.
U nas do tej pory prowadzą fizjo w Terminarzu (rejestracja) i Rozliczeniach (wykonanie).
No i problem z modułem Rehabilitacja jest taki, że on nie widzi tego co jest w Terminarzu zarejestrowane i odwrotnie też nie widać :-/
A fizjo to nie jest przyjmowanie z dnia na dzień tylko ludzie porejestrowani na miesiące do przodu (i tak teraz już lepiej bo dawniej byli na 1-1,5 roku..)

Offline wesnulka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 09, 2022, 19:04:50 pm »
Też jestem ciekawa czy do planowania można ręcznie dodać do słownika nowych procedur np 84.. a później w sprawozdaniu jakoś to powiązać..
Szkoda byłoby odejść od planowania i skanowania kodów na rzecz ręcznego wpisywania w module zlecenia->wykonanie..
Nie bardzo tylko wiem gdzie szukać pomocy

Offline Rilup

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 10, 2022, 08:14:55 am »
Rozliczenie w mMedica:

84 + 73 + 93.3808
85 krotność 4 + 69 krotność 4 + 93.1911, 93.1909, 93.1202, 93.1812

bez błędów.

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 469
  • Pomógł? 2
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 11, 2022, 14:37:09 pm »
@PiotrSz a co robicie w Rehabilitacja skoro Terminarz+Rozliczenia(wykonanie) chyba załatwia wszystko?

U nas Rehabiltacja załatwia zapisy i wykonanie, raporty Rozliczenia.
egol

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 143
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9323 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3084 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]