collapse

Reklama


Autor Wątek: Rejestr oświadczeń  (Przeczytany 6096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline consul

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Rejestr oświadczeń
« dnia: Marca 23, 2016, 11:39:18 am »
Czy ktoś próbował "wyciągnąć" z PPS zestawienie osób przyjmowanych na podstawie oświadczenia o prawie do świadczeń ?
Jakiś rejestr wprowadzonych oświadczeń, czy można uzyskać ?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 23, 2016, 11:59:34 am »
Myślę, że najlepiej to jak np. odfiltrujesz sobie wszystkie świadczenia np za rok 2016 i zrobisz Exsport ambulatoryjne 2016 jako typ wybierz xls do Excela a tam to już bez problemu kolumna "Dokument uprawniający - numer dokumentu"
Edward z Kętrzyna

Offline vera

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2016, 08:01:31 am »
Nie trzeba wszystkich świadczeń eksportować, można je wyfiltrować według rodzaju dokumentu za wybrany okres.

Tylko nie wiem czy ja mam źle ustawiony program czy tak musi być bo co miesiąc muszę sprawdzać czy na pewno tych pacjentów chcę wysłać z oświadczeniem. PPS jakby domyślnie ustawia że oświadczenie jest podstawą ubezpieczenia nawet jak było podpisane dwa lata temu.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2016, 08:27:49 am wysłana przez vera »

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2016, 08:24:40 am »
Tak zapomniałem o tym
Edward z Kętrzyna

Offline consul

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2016, 09:16:23 am »
A gdzie jest taka możliwość - filtr na dokument ubezpieczenia ?
Potrzebuję wygenerować dokument typu rejestr zebranych oświadczeń.
Macie jakieś pomysły ?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 322
  • Podkarpacki OW
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2016, 09:29:35 am »
PPS jakby domyślnie ustawia że oświadczenie jest podstawą ubezpieczenia nawet jak było podpisane dwa lata temu.
A ustawiacie sobie datę obowiązywania oświadczenia od do (to nie są daty na samym oświadczeniu - Karcie dokumentu uprawniającego do świadczeń - tylko na Karcie uprawnienia do świadczeń pacjenta)? Bo jak tego nie wpiszecie PPS uznaje obowiązywanie oświadczenia od minus nieskończoność do plus nieskończoność.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 24, 2016, 11:37:57 am »
PPS jakby domyślnie ustawia że oświadczenie jest podstawą ubezpieczenia nawet jak było podpisane dwa lata temu.
A ustawiacie sobie datę obowiązywania oświadczenia od do (to nie są daty na samym oświadczeniu - Karcie dokumentu uprawniającego do świadczeń - tylko na Karcie uprawnienia do świadczeń pacjenta)? Bo jak tego nie wpiszecie PPS uznaje obowiązywanie oświadczenia od minus nieskończoność do plus nieskończoność.

Ja od początku ustaliłem, że jedno oświadczenie obowiązuje na jeden dzień i jest wpisywane tak, że we wszystkich 5 miejscach jest ta sama data!

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 322
  • Podkarpacki OW
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 24, 2016, 12:22:31 pm »
Na Karcie dokumentu uprawniającego do świadczeń (są to daty udzielenia świadczenia, punkt II.3 z papieru z oświadczeniem) nie powinno się (nawet nie wolno) wypełniać dat, chyba że oświadczenie jest podpisywane później niż data udzielenia świadczenia (stany nagłe, pacjent nieprzytomny) - tak mi kiedyś potwierdził NFZ. Jak masz te daty wpisane, to drukując oświadczenie na pewno będą na wydruku - nie jest to poprawne. Nie wiem czy sprawozdają się do NFZ raportem czy nie, musiałbym sprawdzić.
Także wystarczy na Karcie dokumentu uprawniającego do świadczeń tylko data podpisania, a na Karcie uprawnienia do świadczeń pacjenta daty od do i na pewno będzie dobrze.
Tak samo wprowadza się oświadczenie (patrząc na papier) w fizjoterapii albo opiece długoterminowej, kiedy ma obowiązywać cały cykl udzielania świadczeń - oświadczenie jest wprowadzane tylko z datą podpisania. Natomiast na Karcie uprawnienia do świadczeń pacjenta wprowadzamy wtedy daty od - poczatek cyklu, do - koniec cyklu.
Sprawdzone, działa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline vera

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 24, 2016, 12:25:37 pm »
Oświadczenia są wystawiane na jeden dzień, wszędzie jest jedna data. A mimo to i tak jak następnym razem pacjent przychodzi i jest już ubezpieczony to na pierwszej karcie świadczenia w uprawnieniach jest to nieszczęsne poprzednie oświadczenie. Jeżeli tylko ja tak mam to chyba muszę gdzieś w ustawieniach domyślnych pogrzebać.

Filtr na dokument ubezpieczenia jest w zakładce świadczenia, ostatnie okienko po lewej stronie po rozwinięciu listy pojawia się wiele opcji trzeba wybrać oświadczenie. Potem to już chyba tylko eksport świadczeń.

Offline consul

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 24, 2016, 12:36:35 pm »
Ten filtr wydaje się działać w ten sposób, że wyłapuje wszelkie wydane oświadczenia.
Czyli po filtrze export i dopiero sorty - tak spróbuję to zrobić.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 322
  • Podkarpacki OW
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 24, 2016, 14:19:21 pm »
Tym, że w linijce ubezpieczenie się cokolwiek ustawia, nie należy się sugerować. Tam może się ustawić ostatnie, ale i niekoniecznie ostatnie - wydaj mi się, że to jest akurat trochę losowe.
O statusie ubezpieczenia na dany dzień mówi belka kolorowa na górze i tego raczej się trzeba trzymać.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 25, 2016, 10:35:19 am »
Oświadczenia są wystawiane na jeden dzień, wszędzie jest jedna data. A mimo to i tak jak następnym razem pacjent przychodzi i jest już ubezpieczony to na pierwszej karcie świadczenia w uprawnieniach jest to nieszczęsne poprzednie oświadczenie. Jeżeli tylko ja tak mam to chyba muszę gdzieś w ustawieniach domyślnych pogrzebać.

Filtr na dokument ubezpieczenia jest w zakładce świadczenia, ostatnie okienko po lewej stronie po rozwinięciu listy pojawia się wiele opcji trzeba wybrać oświadczenie. Potem to już chyba tylko eksport świadczeń.

Ja to rozwiązałem tak, że jak pacjent który miał oświadczenie lub inny dokument przychodzi znowu i ma zielonego eWusia to na kartotece pacjenta na pierwszej karcie w sekcji Ubezpieczenie pacjenta klikam AF2 Dodaj i dodaje "puste" ubezpieczenie na którym zaznaczam tylko datę od zgodną z datą tej wizyty. Tą pozycję późnij wybieram dla świadczenia (o ile nie wybrała się sama).

Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 25, 2016, 17:55:44 pm »
Piotr a czemu tak robisz? Podobno (wg. Kamsoft) priorytet ma ewuś a więc nie powinno pójść stare oświadczenie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 322
  • Podkarpacki OW
Odp: Rejestr oświadczeń
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 25, 2016, 22:39:00 pm »
Wg mnie - doświadczalnie - też priorytet ma eWUŚ.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 170
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3088 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]