collapse

Reklama






Autor Wątek: kolejka miesięczna w STM  (Przeczytany 12685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
kolejka miesięczna w STM
« dnia: Czerwca 06, 2015, 10:09:14 am »
Na SZOI dali Excela z brakami w raportach. Trochę mnie zaskoczyli, bo mam komórkę stm zachowawczej i prototetyki. Raporty z uwzględnieniem procedury na protetykę robię do komórki z protetyki.
A teraz domagają się jeszcze procedury protetycznej do komórki z STM zachowawczej?! Ktoś wie o co tu chodzi?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2015, 10:13:46 am wysłana przez gringo »
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 322
  • Podkarpacki OW
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 06, 2015, 14:08:59 pm »
Sprawdź czy nie masz przypadkiem w usługach dla poradni stomatologicznej w umowie z NFZ usług protetycznych (oddanie protezy itp). Na pewno są. Aby wykonywać usługi protetyczne, nie trzeba mieć komórki dla protetyki. Dlatego pod kolejkę na procedurę (oprócz na miejsce wykonania) podpada zwykła poradnia ogólnostomatologiczna.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 06, 2015, 16:33:24 pm »
W umowie na STM nie mam usług z protetyki, więc zakładam, że NFZ się zapędził. Poszło pismo, zobaczymy o co chodzi....Owszem, gdybym miał tylko poradnie STM z usługami z protetyki to ma to sens, ale nie moim przypadku.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3088
  • Pomógł? 222
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 06, 2015, 23:44:47 pm »
Do obu poradni musisz sprawozdawać kolejkę:
- do poradni
- do poradni na kod procedury
Jak najszybciej uzupełnij dane - nawet zerami jeśli są zgodne z prawdą.
I pamiętaj o tym przy kolejkach miesięcznych i PWT.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2015, 23:54:24 pm wysłana przez karolweksler »

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 07, 2015, 08:50:16 am »
Do obu poradni musisz sprawozdawać kolejkę:
- do poradni
- do poradni na kod procedury
Jak najszybciej uzupełnij dane - nawet zerami jeśli są zgodne z prawdą.
I pamiętaj o tym przy kolejkach miesięcznych i PWT.
Wybacz karolweksler, ale wydaje mi się to nieprawdopodobne. Równie dobrze mogę wykazywać do poradni STM kolejkę zerową na kolonoskopię. Przecież to bez sensu. Nigdy nie zarejestruję pacjenta na protetykę do poradni STM zachowawczej, bo nie mam tam usług z protetyki. Musiałbym dublować sprawozdawczość z komórki protetycznej.....  Poczekam na odpowiedź NFZ i dam znać. Jeżeli ktoś ma usługę protetyki w poradni STM (umowa z podwykonawcą), to owszem...


 
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 09, 2015, 12:29:37 pm »
Pośpieszyłem się :( Wysłałem w kolejce protetycznej o dwie osoby za mało (poszło na SZOI)

Dodać tych dwoje, wykreślić bo już zrealizowani i puścić drugi raport ??
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 09, 2015, 14:23:05 pm »
Puściłem drugi, przeszedł bez błędów.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline jeyn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 14, 2015, 12:56:54 pm »
Pomocy:
Dotyczy poradni ortodontycznej:
Ma byc tak:
1800 ? Poradnia stomatologiczna
10001 ? leczenie protetycznie.

Ja od kilku miesięcy wprowadzam w 1800 kolejkę na usługi protetyczne - kolejka na Szoi jest przyjęta, błędów nie wyrzuca, więc jest wg mnie ok...
W ks-pps w zakładce kolejki - domyslnie otwiera mi się okienko z kodem 1800. Nie widzę nic z kodem 10001 !

A kolejki stomatologicznej prowadzonej w poradni w zeszycie nie wprowadzam (taką informację otrzymałem parę miesięcy dzwoniąc do odpowiedniego działu do Funduszu do Olsztyna - tam miły Pan poinformował mnie, ze tylko protetyka się liczy w kolejkach).

Rozumiem, że wprowadził mnie w błąd? jak mam teraz na szybko naprawić sytuację?
Proszę o wskazówki i rozjaśnienie sytuacji
jeyn

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 322
  • Podkarpacki OW
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 22, 2015, 15:12:28 pm »
Cytuj
Ja od kilku miesięcy wprowadzam w 1800 kolejkę na usługi protetyczne - kolejka na Szoi jest przyjęta, błędów nie wyrzuca, więc jest wg mnie ok...
W ks-pps w zakładce kolejki - domyslnie otwiera mi się okienko z kodem 1800. Nie widzę nic z kodem 10001 !
Błędu po stronie NFZ nie będzie, ale pacjent wpisany tak do kolejki jest dla NFZtu nie protetyczny, tylko zwykły stomatologiczny.
Jeżeli w kolejce w PPSie nie widnieje żaden pacjent wpisany, to PPS nie wylicza automatem takiej kolejki zerowej. Trzeba ją dodać ręcznie. (Może się coś zmieniło w ostatnich aktualizacjach PPSa, od tygodnia ponad nie jestem do końca na bieżąco).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 31, 2015, 20:51:39 pm »
Puściłem kolejkę za lipiec i dostałem zwrotkę z błędem:

"ŚREDNI CZAS OCZEKIWANIA DLA KATEGORII MEDYCZNEJ "PRZYPADEK PILNY" ZA BIEŻĄCY MIESIĄC NIE MOŻE RÓŻNIĆ SIĘ OD ŚREDNIEGO CZASU OCZEKIWANIA ZA MIESIĄC POPRZEDZAJĄCY, GDY LICZBA OSÓB SKREŚLONYCH Z POWODU WYKONANIA ŚWIADCZENIA W OSTATNICH 3 MIESIĄCACH NIE ULEGŁA ZMIANIE"

Sprawdziłem wszędzie, bo zawsze mam w  pilnych 0 i mnie to zdziwiło, nigdzie nic nie znalazłem, nadal 0 mam w pilnych :( więc skąd błąd
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 31, 2015, 22:10:16 pm »
błąd po stronie nfz - otrzymałem dzisiaj rano info że zgłosili "usterkę" ;) do kamsoftu

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 31, 2015, 23:26:36 pm »
Niemożliwe. Zgłosili "swojemu dostawcy oprogramowania"?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 322
  • Podkarpacki OW
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 01, 2015, 00:17:28 am »
Niemożliwe. Zgłosili "swojemu dostawcy oprogramowania"?
No może nie każdy wie, że SZOIa zawsze pisał Kamsoft, a Portal Świadczeniodawcy pisał Computerland, później GlobalServises, teraz chyba..... Kamsoft..... przynajmniej tak mi się wydaje, bo na dole Portalu OW jest link do Kamsoftu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 01, 2015, 11:51:08 am »
U mnie ten sam błąd.
No to czekamy.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: kolejka miesięczna w STM
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 01, 2015, 16:39:56 pm »
Trochę zostałem zbity z tropu. Dla kolejki ilość importowanych - 2 zaimportowanych -2 niezaimportowanych - 0 (czyli tak jak zawsze), ale poniżej na czerwono Uwaga: Kolejki z błędami importu nie zostały zaimportowane do systemu OW NFZ. Błędy importu przekazywane są w raporcie zwrotnym.

W liście błędów importu mam jeden z kodem błędu 84 i z wagą "ostrzeżenie". Nazwa błędu "DLA KOLEJKI WYKAZANO TAKI SAM ŚREDNI CZAS OCZEKIWANIA PRZEZ OSTATNIE TRZY OKRESY. SPRAWDŹ PRAWIDŁOWOŚĆ OBLICZENIA ŚREDNIEGO CZASU OCZEKIWANIA".

Dobrze jest wykazany średni czas oczekiwania. Co więcej średni czas oczekiwania przez ostatnie trzy okresy u tego stomatologa często będzie taki sam (to ostrzeżenie w ogóle jest wykazywane jeśli każdym z tych okresów liczba osób skreślonych z powodu wykonania świadczenia w miesiącu sprawozdawczym jest większa od 0). W każdym miesiącu jest ktoś skreślany, a czas oczekiwania jest póki co bardzo niski (z reguły 1-4 dni). W związku z powyższym średni czas oczekiwania wynosi z reguły tyle samo (prawie zawsze 2 dni). I co będę takie ostrzeżenia dostawał bo przez kolejne trzy m-ce będzie taki sam średni czas oczekiwania i każą mi sprawdzać prawidłowość obliczenia, które oblicza program i zawsze będzie dobrze to robił.

Mając na uwadze powyższe proszę o poinformowanie takiego laika od kolejek jak ja czy:
jeśli waga błędu jest ostrzeżenie (i stwierdzam, że to o co się czepiają zostało dobrze podliczone) to mogę olać temat? Martwi mnie ta czerwona uwaga w danych szczegółowych "Uwaga: Kolejki z błędami importu nie zostały zaimportowane do systemu OW NFZ". Ale skoro jest napisane, że dwa importowane i dwa zaimportowane to chyba w moim przypadku poszło ok (?). Z drugiej strony w liście błędów importu jest ta pozycja z wagą ostrzeżenie. W komórkach do których nie przesłano kolejek mam pusto za lipiec, ale z drugiej strony skuteczne sprawozdanie informacji o listach oczekujących jest wtedy, gdy żadna pozycja raportu nie została odrzucona (a czy to zostało odrzucone?). Szczerze mówiąc zgłupiałem. Jadę we wtorek na urlop (będę ogólnie nieosiągalny) i nie chciałbym się dowiedzieć po powrocie, że trzeba było to sprawę wyjaśnić bo coś tam odrzuciło i trzeba było coś zrobić (chociaż tutaj to się wg mnie nic nie da zrobić, bo jest dobrze obliczone)   
 
 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2015, 22:02:47 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 187
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3088 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]