collapse

Reklama


Autor Wątek: eskierowanie do sanatorium -  (Przeczytany 2349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
eskierowanie do sanatorium -
« dnia: Października 05, 2023, 13:30:30 pm »
Czy coś się zmieniło z wysyłką?
Od 2 dni otrzymujemy info o błędzie
"Kanał żądania przekroczył limit czasu, próbując wysłać po 00:00:59.9600262. Zwiększ wartość limitu czasu podawaną do wywołania elementu Request lub zwiększ wartość właściwości SendTimeout w powiązaniu. Czas przeznaczony na tę operację może być częścią większego limitu czasu"

Do tej pory wszystko śmigało, a pliki mają kody LONIC. do tej pory zawsze używaliśmy "raport z badania -11524-6

Offline robowd

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Pomógł? 8
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #1 dnia: Października 05, 2023, 14:34:54 pm »
To jest odpowiedź z P1 :( czegoś nie umieją przetworzyć pewnie. Trzeba do Centrum eZdrowia walić z tym.

Offline Sławek16

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 5
  • Zach-Pom. OW
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #2 dnia: Października 05, 2023, 16:45:13 pm »
Mam ten sam problem co Tomek811. CEZ to naprawi czy trzeba czekać na jakąś łatkę z Kamsoftu ?

Pozdro

Offline hornet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 3
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #3 dnia: Października 05, 2023, 21:23:01 pm »
Kamsoft twierdzi że błąd ten pojawia się przy zbyt dużych załącznikach i/lub zbyt dużej ich liczbie, co wg mnie nie jest prawdą , testowaliśmy to na różnej liczbie załączników i efekt był taki sam . CEZ został o tym poinformowany ale milczy. A jeśli problem leży faktycznie w wielkości plików to może ktoś wie jaka jest maksymalna ilość zał i waga ?

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Pomógł? 2
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #4 dnia: Października 06, 2023, 07:30:23 am »
Potwierdzam. To nie jest proste przełożenie na liczbę załączników a jakaś loteria. Raz się uda 20 nie.

Offline robowd

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Pomógł? 8
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #5 dnia: Października 06, 2023, 07:41:09 am »
Nie wiem dokładnie co oznacza TimeOUT, wydaje mi się, że rozmiar/ilość załączników nie ma znaczenia w tym przypadku. Jak przesyłasz plik to już masz ustanowione połączenie. Tutaj jakby ... nie może się dobić w ogóle do serwera, żeby nawiązać połączenie. Nie znam się mocno, ale tak to rozumiem. Przy obcięciu ustanowionego połączenia chyba jest inny błąd.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #6 dnia: Października 06, 2023, 08:30:19 am »
Kamsoft twierdzi że błąd ten pojawia się przy zbyt dużych załącznikach i/lub zbyt dużej ich liczbie, co wg mnie nie jest prawdą , testowaliśmy to na różnej liczbie załączników i efekt był taki sam . CEZ został o tym poinformowany ale milczy. A jeśli problem leży faktycznie w wielkości plików to może ktoś wie jaka jest maksymalna ilość zał i waga ?
Hmmm teraz tak twierdzi czy kiedyś tak twierdził? Kiedyś faktycznie P1 miała problem z z załącznikami i chyba nawet na tym forum o tym pisałem, ale po zmianie sposób wysyłki tego problemu już raczej nie ma. Oczywiście nie jestem pewien na 100% o jakich przypadkach mówimy, mogę się tylko odnieść do tego, co do nas trafiło (nie jako zgłoszeni że nie działa, ale zgłoszenie z plikami, z którymi można wyciągnąć jakieś informacje)  Timeout to reakcja systemu na przedłużone oczekiwanie na odpowiedź systemu P1. Moglibyśmy co prawda wydłużyć czas oczekiwania na wysyłkę pojedynczego skierowania, ale nie wiemy o ile. Ile może czekać lekarz/lekarka na zarejestrowanie się tego w systemie P1? 2 minuty, 5, 10, 30? No, chyba, że przychodnia wprowadzi program kawa + ciasteczko przy wystawianiu eskierowania na leczenie uzdrowiskowe ;-) Z dostarczonego do nas query wynika że wylot jest na przesłaniu już eSkierowania, nie załączników, więc grzebanie w nich nie pomoże. System P1 nie potrafi wystarczająco szybko obsługiwać skierowań do uzdrowisk,. Przekazaliśmy informację do P1 wraz ze statystykami z ostatniego tygodnia. Może coś poprawią, a może nam nie uwierzą. Ze statystyk wynika, że recepty i wszystkie pozostałe skierowania są obsługiwane praktycznie od strzału, ale na eskierowania do sanatorium czekamy kilkadziesiąt sekund, zanim przyjdzie odpowiedź  Wydaje mi się, że warto zgłaszać to do CEZ, im ich będzie więcej tym lepiej.  Wydaje mi się, że każdy może sam zauważyć różnicę w czasie pomiędzy obsługą zwykłego eskierowania a eskierowanai do sanatorium.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #7 dnia: Października 06, 2023, 09:08:06 am »
Ja jeszcze wrzucę swoje trzy grosze niekoniecznie w tym temacie, ale w temacie CeZ. Kilka tygodni temu jednemu z lekarzy przy próbie wysłania erecept pojawił się błąd:
Cytuj
Błąd wysyłki dokumentu HL7/CDA:
Co najmniej jeden dokument nie spełnia reguł biznesowych dotyczących swojej klasy dokumentu (szczegóły błędu zawarte są w wyniku weryfikacji).Przekroczono maksymalną liczbę wystawianych recept/pakietów recept w danym okresie czasu.

odpowiedź z CeZ:
Cytuj
Limit liczby wystawionych recept opisany został w poniższym komunikacie:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/od-3-lipca-2023-roku-obowiazuja-dzienne-limity-przyjetych-pacjentow-oraz-przepisanych-recept-nierefundowanych


Napisałem im tak:
Cytuj
bardzo proszę o weryfikację wystawionych wczoraj recept przez lekarza (NPWZ: XXXX). Wg niego, jeżeli chodzi o leki nierefundowane (na 100%), nie przekroczył on dziennego limitu.

1. Proszę o podanie liczby:

a) wystawionych recept refundowanych
b) anulowanych recept refundowanych
c) wystawionych recept nierefundowanych
d) anulowanych recept nierefundowanych

Po kilku tygodniach dostałem odpowiedź:
Cytuj
Sprawdziliśmy aktywność lekarza o wskazanym PWZ i według naszej wiedzy nie zostały przekroczone limity ani dla wystawionych recept nierefundowanych, ani dla liczby pacjentów przyjętych w ciągu 10h dyżuru.

Podsumowując: Lekarz nie mógł wystawiać pacjentom recept bo wg P1 przekroczył limit, ale jak poprosiłem żeby podali liczby wystawionych recept to wg CeZ nie było przekroczonego limitu, czyli system działa niezgodnie z założeniami. Oni pewnie o tym nawet nie wiedzieli bo pewnie mało jest takich dociekliwych jak ja.

Wniosek: Zgłaszajcie do CeZ problemy bo mogą być nieświadomi, że coś jest nie tak.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline hornet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 3
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #8 dnia: Października 06, 2023, 10:36:53 am »
"Hmmm teraz tak twierdzi czy kiedyś tak twierdził? "

panie Michale , odpowiedź z 29 09 2023 - zgłoszenie #1561965
podobno nie możecie wydłużyć czasu oczekiwania , może jednak warto , obecnie eskierowanie do sanat w somedzie generalnie nie działa .

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #9 dnia: Października 06, 2023, 13:14:58 pm »
"Hmmm teraz tak twierdzi czy kiedyś tak twierdził? "

panie Michale , odpowiedź z 29 09 2023 - zgłoszenie #1561965
podobno nie możecie wydłużyć czasu oczekiwania , może jednak warto , obecnie eskierowanie do sanat w somedzie generalnie nie działa .
Nie siedzę na serwisie więc tego zgłoszenia nie znam ani jego odpowiedzi. generalnie, w pierwszym rozwiązaniu P1 miała problem z załącznikami binarnymi większymi niż chyba 500 k. I wtedy faktycznie majstrowanie przy plikach mogło mieć sens. Nie pomnę kiedy, ale zmieniono całkowicie mechanizm wysyłki i jest alternatywa droga, którą te pliki się wysyła i nie ma już ograniczenia na rozmiar (pewnie jakieś jest, ale abstrakcyjne)
Co do timeout. Tu się nie wypowiem, bo nie ja zajmuję się samą biblioteką do wysyłki. Wiem, że timeout jest spory. Pytanie jak mocno zwiększyć do 5 minut, do 20 minut? I proszę zastanowić się, jak wtedy będzie działał system, gdy będzie faktyczny problem z łaczem internetowym. 20 minut, by sprawdzić, że łączę własnej koparka wyrwała? Jak powiedziałem, nie wiem jaki jest timeout ale osoby monitorujące znają średni czas obsługi danego zdarzenie, dostarczyliśmy to zresztą CeZ i zapewne timeout jest "z zapasem". Wydaje się jednak, że ten średni czas z dnia na dzień się wydłuża. Osoby kompetentne i odpowiednio umocowane nad tym czuwają i myślę, że jak będzie sens i będziemy wiedzieć o ile, timeout się zapewne zmieni. A być może któryś z programistów Cez np podrapie się po głowie i uzna, że jednak indeks po identyfikatorze dokumentu binarnego to nie jest głupia sprawa i nagle, czytanie eskierowania i sprawdzenie, czy faktycznie załącznik jest, będzie działać "od strzału". Oczywiście, proszę to traktować jako żart, ale naprawdę ani ja ani nikt inny nie wie, co się dzieje w momencie importu eskierowania i być może jest tam jakiś proces, który można przyspieszyć od tak, tylko trzeba chcieć to zweryfikować. Stąd ta nasza prośba o nękanie CeZu

Offline hornet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 3
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #10 dnia: Października 06, 2023, 14:22:34 pm »
OK :) nękamy ...

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #11 dnia: Października 09, 2023, 08:31:53 am »
Czy wniosek da się wysłać "na raty"?
Całość z jednym załącznikiem, a następnie inne załączniki osobno?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #12 dnia: Października 09, 2023, 12:02:17 pm »
Czy wniosek da się wysłać "na raty"?
Całość z jednym załącznikiem, a następnie inne załączniki osobno?
Nie, skierowanie zawierać musi załączniki, jeśli je chcemy przekazać, więc nie da się takich kombinacji uskuteczniać. A jeśli to pytanie w temacie tego wątku, to jak pisałem wcześniej,  to nie jest problem załączników. Jeśli ktoś tak twierdzi, to zapewne nie dokształcił się w temacie wysyłki eskierowań na uzdrowisko. Pisałem wyżej, załączniki nie mają żadnego wpływu. zreszta, co mi tam, zdradzę Panu skrywaną tajemnicę ;-) Z eskierowaniem nie idą żądne załączniki. eSkierowanie zawiera jedynie indeksy załączników.  Załączniki są wysyłane wcześniej, począwszy od wersji 2023.02.0 za  pomocą nowej metody udostępnionej przez CeZ, która nie ma już ograniczeń do 0,5 MB. Więc, gdy wysyłamy eskierowania to wszystkie załączniki są już wysłane. Mam nadzieję, że już wszystko w temacie jasne.

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: eskierowanie do sanatorium -
« Odpowiedź #13 dnia: Października 09, 2023, 12:12:38 pm »
Mało co może mnie zdziwić, ale właśnie spróbowaliśmy raz jeszcze i wysłaliśmy tylko z 3 załącznikami. Przeszło od razu ,dosłownie po sekundzie.
Wcześniejsze wysyłki z timeotem zawierały np. 2 różne rtg, czyli 4 załączniki.

Nie wiem czy coś zostało poprawione, czy ilość załączników ma teraz znaczenie, ale zaczęło działać.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 173
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3085 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]