collapse

Reklama






Autor Wątek: lekarz POZ  (Przeczytany 4824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
lekarz POZ
« dnia: Lutego 17, 2014, 12:39:27 pm »
witam,

mam pytanie: czy lekarz POZ pracujący w filii może udzielać świadczenia 3 dni ( pon, wt, śr) , dodam że posiada listę aktywną oprócz niego świadczenia udziela drugi lekarz we czwartki i piątki. Wiem że może to pytanie padało już kiedyś, dokopałam się do 10 strony forum w ramach POZ a odpowiedzi nie znalazłam.

pozdrawiam
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 17, 2014, 13:24:42 pm »

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 17, 2014, 14:45:44 pm »
u mnie dla lekarza posiadającego listę aktywną NFZ wymagał dostępność tego lekarza 5 dni w tygodniu

i tak chyba będzie, dopóki deklaracje są składane do personelu a nie do placówki (dzięki temu każda zmiana personelu - nawet w obrębie danej placówki - jest traktowana jako kolejny wybór - trzecia zmiana płatna)
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2014, 14:48:52 pm wysłana przez kalilech »

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 17, 2014, 17:55:02 pm »
hmmm a to wszystko rozumiem ale zarówno Rozporządzenie jak i Zarządzenie mówią, że Świadczeniodawca zapewnia dostęp do lekarza POZ od poniedziałku do piątku od 8 do 18.  Można to zinterpretować tak, że w moim przypadku jeśli w filii od poniedziałku do środy jest lekarz X posiadający listę aktywną, a w czwartki i piątki jest lekarz Y to warunek ten spełniam.  Dostęp zapewniamy od poniedziałku do piątku, co prawda nie w tych godzinach ale w odrzuconym aneksie jest napisane, że chodzi o brak czwartku i piątku.
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 17, 2014, 18:07:57 pm »
Muszą podpisać z sobą umowę o współpracy. U mojej 5 panienek sie nawzajem zastepuje . Fax do Nfz, kto i kiedy. Oczywiście nie zasze gdy w grę wchodza tylko godziny. To temat tabu. Już 10 lat temu taka współpraca została zaakceptowana. I cisza.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 17, 2014, 18:44:23 pm »
(...)Można to zinterpretować tak, (...)

oczywiście. Wiele przepisów można zinterpretować inaczej niż to robi Fundusz. Wnioskuję, że nie masz zbyt długiego doświadczenia we współpracy z Funduszem ponieważ inaczej byś już nauczyła się, że jedyną słuszną interpretacją z którą się nie dyskutuje (chyba że w sądzie) jest ta z NFZ :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 17, 2014, 19:02:20 pm »
Chciałbym w tym miejscu zauważyć, że interpretacja funduszu nie jest tą jedyną. Tyle interpretacji ile osób pracujących w funduszu.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 17, 2014, 19:08:21 pm »
A ta NFZ-towska interpretacja bywa zmienna i różna w różnych Księstwach.
Doktórki maja czynna Przychodnie od 8,00 do 18.00 , ale w harmonogramach pracuja po swojemu czyli 3 do 15.00 a dwie od 11.00 do 18.00 zawsze poradnia jest czynna  w wymaganych dniach i godzinach. Musisz chyba podobnie zrobic w papierach , a resztę to juz sprawa między doktorami . 16 NFZ taki układ zaakceptowal 10 lat temu . I tak to trwa . To pięć oddzielnych ISPL . Żadna spółka czy inna forma .  jedno miejsce 5 gabinetów ze wspólnym zabiegowym , poczekalnią. itd. Pielegniarki na kontrktach z lekarzami i to juz nie pięć a cztery . Środowiskowe oddzielnie na swoich kontraktach z NFZ. Po za ich placówką

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 17, 2014, 20:37:03 pm »
Chciałbym w tym miejscu zauważyć, że interpretacja funduszu nie jest tą jedyną. Tyle interpretacji ile osób pracujących w funduszu.

Słuszna uwaga o której zapomniałem. Dodam jeszcze, że interpretacja konkretnej osoby w poniedziałek nie musi być identyczna jak interpretacja tej samej osoby w piątek. I oczywiście ta osoba nic w piątek nie wie, żeby kiedykolwiek to inaczej interpretowała.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2014, 20:38:51 pm wysłana przez mpi »

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 17, 2014, 20:43:23 pm »
słusznie
dobrze jest mieć odpowiedź na piśmie ... ;)

Offline medall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 0
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 18, 2014, 13:33:51 pm »
Codziennie, ale niekoniecznie od 8 do 18. Ja mam solo praktykę (jeden lekarz, jedna lista pacjentów 2800, jeden gabinet) i jestem dostępny 8 godzin dziennie (w tym wizyty). I nie jest to indywidualna praktyka, tylko przedsiębiorstwo.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: lekarz POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 18, 2014, 17:42:10 pm »
że nie od 8 do 18 to jasno wynika z zapisu Rozporządzenia, lekarz dostępny od poniedziału do piątku pomiędzy 8 a 18. U mnie jest problem z ilością dni pracy lekarzy
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 32
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3090 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]