collapse

Reklama






Autor Wątek: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu  (Przeczytany 39714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pitero

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« dnia: Kwietnia 12, 2008, 23:38:44 pm »
Mam problem przy generowaniu raportu rozliczeniowego do umowy. Wszystkie ??wiadczenia sÄ? potwierdzone, 0 odrzuconych generuje za??Ä?cznik finansowy, naciskam do limitu i niby wszystko ok do momentu wys??ania do NFZ, poniewaz NFZ w odpowiedzi przesy??a ca??y plik z powrotem gdzie 3/4 pliku to
<nfz:poz-rozl-odrz id-inst="9999999" id-poz-rozlicz="5059" nr-wersji-pr="1" lb-jedn-rozlicz="110.0000" powod-odrz-kod="2030260" powod-odrz-opis="Pozycja odrzucona z powodu wyst?pienia b??d?w.">
<problem waga="O" kod="2040406" opis="Produkt potwierdzony. Informacja: powt??rnie wys??any Zestaw ??wiadcze??: wersja: pozycja rozliczeniowa:5059 ">
<nfz:powtorzenie id-szablonu="72812" />
</problem>
</nfz:poz-rozl-odrz>

a pozosta??a czÄ???Ä? pliku to

<nfz:poz-rozl-odrz id-inst="99999999" id-poz-rozlicz="5674" nr-wersji-pr="1" lb-jedn-rozlicz="200.0000" powod-odrz-kod="2030260" powod-odrz-opis="Pozycja odrzucona z powodu wyst?pienia b??d?w.">
<problem waga="B" kod="2040317" opis="Przekroczono limit wykonania  Zestaw ??wiadcze??: wersja: pozycja rozliczeniowa:5674 . Wykonanie narastajÄ?co: 42756 Limit narastajÄ?co: 42556 " />
</nfz:poz-rozl-odrz>

ciekawe jest to ??e gdy usunÄ???em wszystkie ??wiadczenia kt??re NFZ siÄ? czepi?? (mimo zaznaczenia w PePeSzy do limitu) dosta??em w odpowiedzi ??e "Pozycja odrzucona z powodu wyst?pienia b??d?w." i ??e "Produkt potwierdzony. Informacja: powt??rnie wys??any Zestaw ??wiadcze??: wersja: pozycja rozliczeniowa:5059 " i tyle !
Mo??e dla wersji 2008.01.0.1 jest to zbyt wiele naliczyÄ? do limitu ? sam juz nie wiem

____________________________________________________________________________________
EDIT: ProszÄ? o poprawienie tematu (jest niezgodny z obowiÄ?zujÄ?cym regulaminem) /michalszym
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2008, 00:18:54 am wysłana przez pitero »

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: ta PePeSza mnie wyko??czy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 12, 2008, 23:43:44 pm »
Regulamin sie klania:
TworzÄ?c nowy wÄ?tek nadaj mu odpowiedni tytu??, tak aby inni u??ytkownicy wiedzieli co siÄ? w nim znajduje:
POMOCY, B?Ä?D, PAD, ich kombinacje i podobne to Z?E tytu??y.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2008, 14:20:32 pm »
Nie wiem jak inny, ale ja z takim b??Ä?dem chyba jeszcze siÄ? nie spotka??em. A widzia??em ju?? naprawdÄ? du??o.
Po pierwsze: nie usuwa??bym ??wiadcze??, dlaczego skoro sa niby potwierdzone.
Po drugie: i najwa??niejsze. Nie wiem jakie macie uk??ady z funduszem, ale ja w takiej sytuacji, gdy nie wiem o co chodzi z b??Ä?dami po prostu chytam za telefon i dzwoniÄ? do osoby, kt??ra zatwierdza moje raporty w funduszu. To wed??ug mnie najprostszy spos??b i tak w??a??nie powinni??cie robiÄ? !!

Offline pitero

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2008, 14:45:14 pm »
tzn usuwam ??wiadczenia ze sprawozdania (odznaczam je) a nie ??wiadczenie jako takie.
Tak te?? zrobiÄ? w poniedzia??ek (zadzwoniÄ?) ale my??la??em ??e mo??e kto?? mia?? taki przypadek.
Dziwne jest to ??e "teoretycznie" PePeSza prawid??owo nalicza do limitu, mo??e znaczenie ma to ??e na jednym sprawozdaniu rozliczam te?? ??wiadczenia w??jta/burmistrza i z UE ale nie sÄ?dzÄ? bo taki sam mia??em efekt gdy rozlicza??em je oddzielnie.
Na stronie portalu ??wiadczeniodawcy sprawdzi??em limity pobra??em nowy plik z aneksem kt??ry nic nie wnosi?? i efekt jest ten sam.
Do funduszu wys??a??em w sumie ponad 30 sprawozda?? z przer????nymi kombinacjami ??wiadcze?? i odpowied?? zawsze by??a taka sama. hmmmmm........ :-\

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2008, 15:12:24 pm »
Mo??e co?? jest nie tak z identyfikatorami ??wiadcze??.

Offline pitero

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2008, 15:19:35 pm »
aa mia??em takie zdarzenia 2 razy.
raz "uda??o mi" siÄ? podmieniÄ? bazÄ? ze ??wiadczeniami i ok 100 ??wiadcze?? otrzyma??o inne dane ni?? te wcze??niej przes??ane, ale uda??o sie wszystko odwr??ciÄ? poprzez kombinacje alpejskie przede wszystkim chodzi??o o odzyskanie znacznik??w czasu utworzenia, a drugi raz to juz ca??kiem niedawno w PePeeSie ale juz widzia??em jaka jest droga naprawy i poprawy. W obu przypadkach mia??em jasnÄ? sytuacjÄ? o niezgodno??ci znacznik??w czasu tworzenia ze ??wiadczeniami wcze??niej przes??anymi, a tutaj jakie?? enigmatyczne "Pozycja odrzucona z powodu wyst?pienia b??d?w" i tyle

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 13, 2008, 15:28:29 pm »
A wysy??a??e?? jaki?? raport z wersji 2008.01.0.1 bo co?? tam poprawili:
Cytuj
Poprawiono import raport??w zwrotnych statystycznych i rozliczeniowych z oddzia????w NFZ obs??ugiwanych przez Sygnity. Problemy zg??aszane do pozycji rozliczeniowych na poziomie ??wiadcze?? jednostkowych zostanÄ? dopisane do pozycji rozliczeniowych.
Problemy zg??aszane do pozycji rozliczeniowych zg??oszonych do rozliczenia nie bÄ?dÄ? otrzymywa??y statusu Odrzucone, dziÄ?ki czemu bÄ?dzie je mo??na rozliczaÄ? w miesiÄ?cach kolejnych.

Te?? nie spotka??em siÄ? z takim b??Ä?dem, szczeg??lnie ??e to b??Ä?d zosta?? wygenerowany przez system Sygnity. A wys??a??e?? emila do KS? Je??li nie to napisz. Opisz problem, do??Ä?cz plik raportu rozliczeniowego (II fzay) i plik raportu zwrotnego - kspps@kamsoft.pl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline pitero

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 13, 2008, 19:13:44 pm »
no w??a??nie .... wszystko to robiÄ? w wersji 2008.01.0.1 i mo??e ja poprawili tzn ??e sie popsu??o

kapi77

  • Gość
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 24, 2008, 16:52:43 pm »
Ja tez jestem z oddzia??u Syginity i od ostatniej wersji, program co?? ??wiruje przy tworzeniu sprawozdania finansowego.
UsunÄ???em kilka ??wiadcze?? i doda??em tez kilka nowych, teraz gdy ustawiam do limitu program nie wybiera mi wszystkich ??wiadcze?? usuniÄ?tych do sprawozdania, a chyba powinien. Poza tym gdy chce je zaznaczyÄ? (spacjÄ? -ustawiÄ? zielonÄ? "fajke") nie zaznacza siÄ?. Musia??em po prostu ustawiaÄ? ??wiadcznia na max i odzanaczaÄ? ??wiadczenia, kt??rych nie chcÄ? wykazaÄ? w sprawozdaniu. Przy jednej umowie sobie poradzi??Ä?m bo mia??em kilka poprawek, ale teraz muszÄ? zatwiedziÄ? stomatologie gdzie mam wiÄ?cej poprawek i kilkana??cie punkt??w umowy (ka??dy punkt z innym limitem) i nie mam pomys??u jak to zatwierdziÄ?.

Offline pitero

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 28, 2008, 10:29:39 am »
I siÄ? wyja??ni??o....
Okaza??o siÄ? ??e NFZ dosta?? ??wiadczenia przy pierwszej przesy??ce, tylko ??e pps ??le naliczy?? do limitu i w odpowiedzi dosta??em plik _BAD. Czynno??Ä? powt??rzy??em jakie?? 30 razy w r????nych kombinacjach nie wiedzÄ?c, ??e nie mam ju?? co przesy??aÄ?, bo limit ju?? dawno siÄ? wype??ni??.
Takiej mo??liwo??ci nikt nie przewidzia?? poniewa?? za ka??dym razem otrzymywa??em plik _BAD nie uda??o sie zatwierdziÄ? sprawozdania finansowego.
Z NFZ dosta??em listÄ? zatwierdzonych ??wiadcze?? z id, miesiÄ?cem zaliczenia i produktem kontraktowym na podstawie kt??rego wygenerowa??em sobie plik potwierdzenia ??wiadcze?? xml, ale chyba nie o to chodzi. Aktualnie co PPS wymy??la za kwoty to siÄ? w g??owie nie mie??ci. 

kapi77

  • Gość
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 28, 2008, 12:03:51 pm »
Cytuj
Okaza??o siÄ? ??e NFZ dosta?? ??wiadczenia przy pierwszej przesy??ce, tylko ??e pps ??le naliczy?? do limitu ...
No w??a??nie u mnie to samo, tyle ??e wcze??niej zauwa??y??em, ??e PPS ??le nalicza ??wiadczenia do limitu i sam rÄ?cznie zaznacza??em i odznacza??em te "ptaszki" przy ??wiadczeniach,??eby siÄ? siÄ? zgadza??o. Problem pojawi?? siÄ? wtedy gdy usnunÄ???Ä?m ??wiadczenia rozliczone i chcia??em zrobiÄ? korektÄ?. Napisa??em o tym problemie do Kamsoftu i czekam.

Offline pitero

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 28, 2008, 13:24:28 pm »
No w??a??nie ...
ja pojecha??em "o jeden most za daleko", by??em przekonany ??e jak naciskam "do limitu" no to jest do limitu a nie prawie ...
tym bardziej ??e w poprzedniej wersji by??o ok.
Aktualnie jestem na etapie korekty i problem.
Czy wykonanie korekty ko??czy siÄ? na przes??aniu usuniÄ?tych ??wiadcze?? np.
<nfz:pozycja id-inst="99999999" id-poz-rozl="6875" nr-wersji-pr="1" lb-jedn-rozlicz="-80.0000" id-szablonu-kor="61027"/>
<nfz:pozycja id-inst="99999999" id-poz-rozl="6876" nr-wersji-pr="1" lb-jedn-rozlicz="-360.0000" id-szablonu-kor="61027"/>

czy co?? jeszcze?
dotar??em do rachunk??w ref ale nie sÄ?dzÄ? ??e NFZ Dolno??lÄ?ski zrozumie co to jest plik *.ref

kapi77

  • Gość
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 28, 2008, 16:26:44 pm »
Czy wykonanie korekty ko??czy siÄ? na przes??aniu usuniÄ?tych ??wiadcze??... czy co?? jeszcze?
Trzeba jeszcze utworzyÄ? i wys??aÄ? raport rozliczeniowy zawierajÄ?cy te usuniÄ?te ??wiadczenia. Problem w tym ??e jak przyciskasz do limitu to PPS nie zawsze je uwzglÄ?dni w raporcie rozliczeniowych i nie da siÄ? ich dodaÄ? recznie (tzn. zielona fajka - zaznacz) bo cos posuli w ostatniej wersji. Ja poradzi??em sobie tak, ??e ustawi??em na MAX i rÄ?cznie odznacza??em ??wiadczenia nadwykonane tak aby wykazaÄ? tylko te do limitu. Przy umowie ze stomatologi bawi??em siÄ? ponad godzinÄ? bo mam kilkana??cie gabinet??w i do ka??dego jest inny limit.

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 05, 2008, 20:58:56 pm »
Czy wykonanie korekty ko??czy siÄ? na przes??aniu usuniÄ?tych ??wiadcze??... czy co?? jeszcze?
Trzeba jeszcze utworzyÄ? i wys??aÄ? raport rozliczeniowy zawierajÄ?cy te usuniÄ?te ??wiadczenia. Problem w tym ??e jak przyciskasz do limitu to PPS nie zawsze je uwzglÄ?dni w raporcie rozliczeniowych i nie da siÄ? ich dodaÄ? recznie (tzn. zielona fajka - zaznacz) bo cos posuli w ostatniej wersji. Ja poradzi??em sobie tak, ??e ustawi??em na MAX i rÄ?cznie odznacza??em ??wiadczenia nadwykonane tak aby wykazaÄ? tylko te do limitu. Przy umowie ze stomatologi bawi??em siÄ? ponad godzinÄ? bo mam kilkana??cie gabinet??w i do ka??dego jest inny limit.

A po co sie bawic w ogole do limitu?
Ja ustawiam max i NFZ sam obcina limit a rezszta wraca i jest rozliczana pozniej
Nie lepiej tak?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problem z zatwierdzeniem rozl. finansowego do limitu
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 05, 2008, 21:21:52 pm »
A po co sie bawic w ogole do limitu?
Ja ustawiam max i NFZ sam obcina limit a rezszta wraca i jest rozliczana pozniej
Nie lepiej tak?

Niekt??re oddzia??y wymagajÄ? aby raport rozliczeniowy by?? ustawiony do limitu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 144
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3089 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]