collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd podczas importu kolejki oczekujących  (Przeczytany 8465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kojak81

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« dnia: Lipca 05, 2013, 10:26:36 am »
Witam,
podczas importu kolejki oczekujących mam błąd:
LICZBA OSÓB SKREŚLONYCH W OSTATNICH SZEŚCIU MIESIĄCACH Z POWODU WYKONANIA ŚWIADCZENIA JEST RÓŻNA OD SUMY PRZEKAZANYCH ZA OSTATNIE SZEŚĆ MIESIĘCY LICZB OSÓB SKREŚLONYCH W MIESIĄCU Z POWODU WYKONANIA ŚWIADCZENIA.
Jak to obejść?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9319
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2013, 10:56:40 am »
Dodać do siebie liczbę osób skreślonych z powodu wykonania świadczenia wysłaną w ostatnich 6 miesiącach i wpisać prawidłową liczbę.

Offline kojak81

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2013, 11:54:53 am »
A jak znaleźć tą liczbę skreślonych?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9319
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2013, 12:01:14 pm »
Pewnie w raportach z kolejek jakie się wysyłało do funduszu.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 05, 2013, 17:01:17 pm »
Ja biorę liczbę osób skreślonych z listy z raportu statystycznego,są to osoby zaimportowane w raporcie,a tym samym przyjęte w danym miesiącu,wystarczy dodać ilość osób zaimortowanych(przyjętych) w raportach z ostatnich 6 miesięcy,wszystko musi się zgadzać.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9319
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 05, 2013, 20:39:51 pm »
Dlatego ja właśnie mam wszystkie kolejki w excelu i wszystko się zgadza :)

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 06, 2013, 23:52:06 pm »
A czy w raportach SWX są dni oczekiwania?
I czy są obowiązkowe?
U mnie wszystko w kolejkach się zgadza, ale nie ma dni oczekiwania w SWX.
Pojawił się komunikat, że kolejka z SWX musi się zgadzać z kolejką z KLX.
Nie całkiem się z tym zgadzam.
Kto ma rację?
egol

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2013, 10:12:51 am »
Na pewno taki komunikat się pojawił?
Ja ostatnio rozmawiałem z NFZ w sprawie kolejek i komunikat LICZBA OSÓB SKREŚLONYCH W OSTATNICH SZEŚCIU MIESIĄCACH Z POWODU WYKONANIA ŚWIADCZENIA JEST RÓŻNA OD SUMY PRZEKAZANYCH ZA OSTATNIE SZEŚĆ MIESIĘCY LICZB OSÓB SKREŚLONYCH W MIESIĄCU Z POWODU WYKONANIA ŚWIADCZENIA powstaje w wyniku niezgodności tylko w kolejkach. Np. gdybyśmy przez 6 miesięcy wykazywali w polu liczba osób skreślonych w miesiącu 10 a w 6 miesiącu w polu liczba skreślonych za ostatnie 6 miesięcy podali np. 65.
I tylko w taki sposób podobno jest weryfikowana kolejka.

Ale... z raportem statystycznym kolejka też może być porównywana (tylko czy to robią?). Podczas wprowadzania usługi masz możliwość wybrać pacjenta z kolejki. Wtedy w raporcie swx przy usłudze wypełni się pole (data_wpisu_na_kolejkę - albo coś w tym stylu). System NFZ może więc sprawdzić w raporcie statystycznym ile osób w danym miesiącu zostało skreślonych z listy właśnie po tym polu. Może też porównać to z raportem kolejki.
Problem powstanie wtedy gdy taki pierwszorazowy skreślony z listy zostanie odrzucony przez NFZ (np. nie zostanie sprawdzony w ewus). KS-PPS policzy go jako skreślonego, Ty też powinnaś tak zrobić zgodnie z przepisami bo to że NFZ za niego nie zapłacił to jedno, ale przecież świadczenie zostało udzielone. I w tym momencie raport SWX (może nie raport a usługi z tego raportu po weryfikacji NFZ) nie będzie zgadzał się z raportem kolejki.

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 07, 2013, 16:50:16 pm »
Komunikat tej treści:
"Komunikat dla świadczeniodawców - niezgodność przekazanych informacji o kolejkach oczekujących z informacjami zawartymi w raporcie statystycznym.

Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, iż stwierdzono u Państwa różnicę w liczbie osób skreślonych z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia przekazanych w komunikacie dotyczącym list osób oczekujących (plik KLX) a odpowiadającą im liczbą osób dla których wykonano świadczenie
(sprawozdane stosownym komunikatem świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych ? plik SWX) wskazując iż oczekiwali w kolejce oczekujących. W związku z powyższym bardzo proszę o niezwłoczne zweryfikowanie przekazywanych danych i zapewnienie ich spójności."

W moich raportach SWX  dni oczekiwania są pominięte, ale chyba powinny wystąpić, jeśli kolejki są niezerowe (Zarz. 14/2013).
Muszę się dostosować...

egol




Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 07, 2013, 18:38:44 pm »
Nie czytasz dokładnie ani tego komunikatu ani tego co napisałem. Nigdzie nie ma że chodzi o dni tylko o liczbę oczekujących. Przeczytaj dokładnie co napisałem wcześniej.

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 07, 2013, 20:54:12 pm »
Masz rację, nie przeczytałam ze zrozumieniem.
Wygląda na to, że nie muszę dla każdego pacjenta zamieszczać danych o kolejce, tylko zsynchronizować ilość pacjentów w SWX z podaną w kolejkach ilością przyjętych.
Bardzo mi pomogłeś.Dziękuję.
egol

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 07, 2013, 20:59:49 pm »
Dokładnie.
Niestety, żeby PPS wysyłał "datę wpisu na kolejkę" to podczas wprowadzania usługi trzeba wypełnić (chyba nawet samo automatycznie się wypełnia) pole dotyczące kolejki oczekujących. Jednak żeby to zrobić to pacjenta trzeba do kolejki wprowadzić w KS-PPS.
Wprowadzając w taki sposób kolejki robię automatycznie - program sam zlicza. Na razie nie miałem żadnych błędów - chyba że u nas nie weryfikują swxów z kolejkami. Ale nawet gdyby weryfikowali to błędy mogą wystąpić jedynie sporadycznie - np. w takiej sytuacji jak opisałem wyżej. Pacjenta wpisujesz na kolejkę, udzielasz mu świadczenia więc zostaje skreślony z listy, tworząc kolejkę program uwzględnia tego pacjenta jako skreślonego z powodu udzielenia świadczenia a NFZ odrzuca np. z powodu braku ewusia. Wtedy mogą być rozbieżności.

Offline kkm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 14, 2013, 16:42:47 pm »
Dodać do siebie liczbę osób skreślonych z powodu wykonania świadczenia wysłaną w ostatnich 6 miesiącach i wpisać prawidłową liczbę.
Zrobiłem tak dodałem miesiące wcześniejsze w pps i dalej taki mam błąd jak autor

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9319
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 14, 2013, 17:19:16 pm »
Za jaki okres kolejka, jakie miesiące są do siebie dodane, czy na pewno dodane są do siebie cyferki, które zostały przesłane w poprzednich kolejkach?

Offline kkm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd podczas importu kolejki oczekujących
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 15, 2013, 11:44:18 am »
za czerwiec  czyli dodaje od stycznia do maja czy od stycznia do czerwca też ? z lipca jest ok

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 146
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9319 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3080 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]