collapse

Reklama






Autor Wątek: Oferta Fizjo 2017  (Przeczytany 89273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 29, 2017, 12:14:04 pm »
świadczenia udzielane w fizjoterapii ambulatoryjnej muszą odbywać się pod nadzorem co najmniej magistra
fizjoterapii, z wyjątkiem masażu.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 29, 2017, 12:31:47 pm »
A czy odnośnie fizjoterapii domowej należy wykazać w sprzęcie:
1) przenośny zestaw do elektroterapii z osprzętem- nie mniej niż 1 zestaw na 2 zatrudnionych fizjoterapeutów
2) przenośny zestaw do biostymulacji laserowej - nie mniej niż 1 zestaw na 2 zatrudnionych fizjoterapeutów
3) stół
czy coś jeszcze doszło?

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 29, 2017, 12:45:18 pm »
wizyta fizjoterapeutyczna
2. Wyposażenie świadczeniodawcy:
1) przenośny zestaw do elektroterapii z osprzętem ? nie mniej niż 1 zestaw na 2 osoby prowadzące
fizjoterapię;
2) przenośny zestaw do biostymulacji laserowej ? nie mniej niż 1 zestaw na 2 osoby prowadzące fizjoterapię;
3) pomieszczenie biurowe z telefonem, sekretarką automatyczną i faksem;
4) pomieszczenie magazynowe na leki i sprzęt medyczny

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 29, 2017, 12:46:15 pm »
Jak w ofercie wykazać że fizjoterapeuta jest magistrem? Wydaje mi się że kiedyś wykształcenie pojawiało się na wydruku a teraz nie ma takiej pozycji.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 29, 2017, 12:52:10 pm »
wizyta fizjoterapeutyczna
2. Wyposażenie świadczeniodawcy:
1) przenośny zestaw do elektroterapii z osprzętem ? nie mniej niż 1 zestaw na 2 osoby prowadzące
fizjoterapię;
2) przenośny zestaw do biostymulacji laserowej ? nie mniej niż 1 zestaw na 2 osoby prowadzące fizjoterapię;
3) pomieszczenie biurowe z telefonem, sekretarką automatyczną i faksem;
4) pomieszczenie magazynowe na leki i sprzęt medyczny

dzięki cocolinko

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 581
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 29, 2017, 12:58:12 pm »
Jak w ofercie wykazać że fizjoterapeuta jest magistrem? Wydaje mi się że kiedyś wykształcenie pojawiało się na wydruku a teraz nie ma takiej pozycji.

W części VI.SZCZEGÓŁY OFERTY masz także personel wyszczególniony i tu jest wykształcenie wydrukowane.

Offline pasztetowa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 29, 2017, 13:12:38 pm »
Kiedyś był wymagany w lokalizacji:
1) przenośny zestaw do elektroterapii z osprzętem
2) przenośny zestaw do biostymulacji laserowej.
Trzeba było wykonywać minimum 3 % kontraktu "domówkami"

W Zarządzeniu NR 130/2016/DSOZ nie ma tych przenośnych zestawów w wymogach sprzętowych przy fizjoterapii ambulatoryjnej. Natomiast są wymagane w realizowaniu w warunkach domowych (fizjoterapia domowa - inny zakres)

Czy nadal jest wymagane realizowanie 3 % kontraktu domówkami i posiadani w/w sprzętu?

Bo w załączniku 1n do 130 (katalog zakresów) w fizjoterapii ambulatoryjnej jest:
-wizyta fizjoterapeutyczna
-zabieg fizjoterapeutyczny
- oraz oba powyższe w warunkach domowych i do nich jest zapis 'wykonanie i rozliczenie produktu rozliczeniowego nie jest obligatoryjne'

czyli teraz w fizjoterapii ambulatoryjnej nie trzeba wykonywać domówek i nie trzeba wykazywać sprzętu przenośnego?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 29, 2017, 14:45:53 pm »
wydaje mi się że 3% pozostaje nadal, ponieważ jest zapis że nie łączy się umów fizjoterapii ambulatoryjnej z fizjoterapią domową (świadczeniodawca nie może mieć 2 umów jednocześnie).

Offline pasztetowa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 29, 2017, 14:52:47 pm »
wydaje mi się że 3% pozostaje nadal, ponieważ jest zapis że nie łączy się umów fizjoterapii ambulatoryjnej z fizjoterapią domową (świadczeniodawca nie może mieć 2 umów jednocześnie).

dziękuję. a już się ucieszyłam, że nie będzie domówek. teraz się zastanawiam czy będę musiała w harmonogramie wykazać wizyty domowe? wcześniej nie musiałam ale od poprzedniego konkursu nie mamy rehabilitacji

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 29, 2017, 14:55:56 pm »
Nie cieszcie się tak bardzo z tych 3% na piątkowym spotkaniu w Mazowieckim NFZ padło 8%

Offline pasztetowa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 29, 2017, 14:57:52 pm »
Nie cieszcie się tak bardzo z tych 3% na piątkowym spotkaniu w Mazowieckim NFZ padło 8%

ja się ucieszyłam, że w ogóle nie będzie. nawet te 3% to dla nas problem. szkoda, że w opolskim nie było żadnego spotkania

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 29, 2017, 15:12:57 pm »
wydaje mi się że 3% pozostaje nadal, ponieważ jest zapis że nie łączy się umów fizjoterapii ambulatoryjnej z fizjoterapią domową (świadczeniodawca nie może mieć 2 umów jednocześnie).

dziękuję. a już się ucieszyłam, że nie będzie domówek. teraz się zastanawiam czy będę musiała w harmonogramie wykazać wizyty domowe? wcześniej nie musiałam ale od poprzedniego konkursu nie mamy rehabilitacji

wizyty domowe wykazujesz tylko w przypadku lekarzy, przeciez nie jestes w stanie przewidziec w jakich godzinach rehabilitant bedzie chodzil po domach i ile bedzie mu zajmowac czas rehabilitacji

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3036
  • Pomógł? 323
  • Podkarpacki OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 29, 2017, 15:38:20 pm »
Specjalista jest wymagany chociażby przez jedną poradę zapisaną w rozporządzeniu:
wizyta fizjoterapeutyczna - Wymagania dotyczące personelu:  osoba, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii na zasadach
określonych w przepisach w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie
w ochronie zdrowia lub uzyskała tytuł specjalisty rehabilitacji ruchowej II stopnia, zwana dalej specjalistą
w dziedzinie fizjoterapii.
Z tego, co się dowiedziałem na świeżo od mojego "delegata" na spotkanie informacyjne w małopolskim (głównie pod kątem fizjoterapii ambu):
- jak ktoś chce realizować fizjo. domową, to oddzielna oferta na oddzielną poradnię domową (nie wymagane 3% w fizjo ambu)
- specjalista wymagany z powodu cytowanego wyżej (wizyta fizjoterapeutyczna) przynajmniej na "godzinę tygodniowo"; dodatkowo punktowane jest jak się ma go na pół etatu
Więcej nie pytałem - dla mnie te są najważniejsze. Jak chłopaki, co rano się deklarowali, że jadą na spotkanie, wrócą, to pewnie napiszą coś więcej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline pieszyce

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł? 0
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 29, 2017, 15:52:46 pm »
wydaje mi się że 3% pozostaje nadal, ponieważ jest zapis że nie łączy się umów fizjoterapii ambulatoryjnej z fizjoterapią domową (świadczeniodawca nie może mieć 2 umów jednocześnie).

Gdzie jest ten zapis, ze się nie łączy fizjo ambu z fizjo domową bo nie mogę znaleźć?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 29, 2017, 16:37:51 pm »
Zarządzenie Nr 90/2014/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 18 grudnia 2014 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza § 6 ust. 5 otrzymuje brzmienie:
"5. Nie zawiera się umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej jednocześnie w zakresach fizjoterapia ambulatoryjna i fizjoterapia domowa.";

Zarządzenie Nr 90/2014/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 18 grudnia 2014 r. jest warunkiem regulującym zawieranie umowy w zakresach.
NFZ nie posiada umów oddzielnie na fizjoterapię domową i fizjoterapię ambulatoryjną.
Każdy świadczeniodawca mający zawarte umowy w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej ma obowiązek realizowania fizjoterapii domowej.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2017, 16:46:34 pm wysłana przez C.M. Legionów w Lęborku »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 41
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3090 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]