collapse

Reklama


Autor Wątek: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?  (Przeczytany 16781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline phantom_bis

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« dnia: Lutego 01, 2013, 22:29:22 pm »
Proszę o pomoc.
U klienta wyeksportowałem usługi poleceniem Export ? rapstat
Chcę zaimportować u siebie poleceniem Import ? rapstat i
niemiła niespodzianka: Świadczenia w trybie ambulatoryjnym należy importować funkcją Import Ambulatoryjny.
Niby prosta rzecz: tam eksport, tu import - a jednak nie  :(

Wcześniej też nie obchodziło się bez problemów np. należało wyczyścić kolumnę: Uprawnienie dodatkowe pacjenta, ale teraz to nawet nie wiem za co się chwycić.

Może ktoś podpowie jak się z tym uporać (nie zamierzam zmuszać klientów do kupna licencji na import raportu ambulatoryjnego bo to bez sensu ? stomatologia)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2013, 22:32:23 pm »
Skończyło się wciąganie świadczeń ambulatoryjnych plikiem rapstat. Wyjścia są aż dwa:
- kupno licencji
- ręczne klepanie.

No chyba, że to jakieś niedopatrzenie w kamsofcie wtedy oficjalnie odwołam to co wcześniej już na ten temat napisałem.

Offline phantom_bis

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2013, 22:38:07 pm »
Mam nadzieję, że to raczej niedopatrzenie, no bo po co Kamsoft publikował by format rapstat2013.xls ?
 :(

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 01, 2013, 22:40:14 pm »
Mam nadzieję, że to raczej niedopatrzenie, no bo po co Kamsoft publikował by format rapstat2013.xls ?
 :(

Dla picu, żeby kasować za ambulatoryjny  ::)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline phantom_bis

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 01, 2013, 22:46:25 pm »
Znalazłem  w wykazie modyfikacji (Zmiana: 2013.00.1.2 z dnia 2013-02-01 i  Zmiana: 2013.00.1.1 z dnia 2013-02-01 ):
Cytuj
Udostępniono importy danych z plików Rapstat2013.xls oraz Ambulatoryjny2013.xls dostosowane do przedstawionych wcześniej formatów.
Format Rapstat2013 przyjmie importy wg starego formatu w zakresie dokumentów ubezpieczeniowych za rok 2012. Dokumenty ubezpieczeń za 2013 rok oraz dokumenty dodatkowe muszą być umieszczone w dodatkowym pliku o nazwie takiej jak plik główny, z dopiskiem _dokumenty, np. Styczeń2013.xls + Styczen2013_dokumenty.xls.
W wersji 2013.00.1.0 udostępnione są wyłącznie importy plików. Eksport z KS-PPS działa po staremu i zostanie dostosowany w najbliższym czasie.

Czyli co ? zadziała gdy utworzę plik z dokumentami ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 01, 2013, 22:49:41 pm »
Plik rapstat jest tylko do importu hospitalizacji, czyli świadczeń z numerem księgi głównej. Oczywiście trzeba mieć wykupioną licencję na taki import, przy którym kasa za import ambulatoryjny to jakieś marne grosze.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 01, 2013, 22:56:42 pm »
Plik rapstat jest tylko do importu hospitalizacji, czyli świadczeń z numerem księgi głównej. Oczywiście trzeba mieć wykupioną licencję na taki import, przy którym kasa za import ambulatoryjny to jakieś marne grosze.

czyli nadal kasa, kasa,kasa >:(
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline phantom_bis

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2013, 23:03:52 pm »
Wielka szkoda :(
Do tej pory wklepywanie usług (przynajmniej stomatologicznych) było trywialne. Przygotowany szablon, baza pacjentów i wypełnienie kilku kolumn (reszta z automatu). Potem import
i 1000 rekordów można było wklepać w 8 godzin. Jeszcze połączenie z serwusiem i można by spokojnie spać.
Ale nie, bo to zbyt piękne. Przecież, wbrew logice, rozwijanie systemu utrudnia niż pomaga.

Może w końcu znajdzie się kilku śmiałków, którzy wspólnie zapoczątkują projekt  Open Source dla świadczeniodawców ? na początek tych malutkich.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 02, 2013, 00:05:00 am »
Potem importi 1000 rekordów można było wklepać w 8 godzin.

Strasznie długo :)

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 02, 2013, 08:24:01 am »
kiedyś już tak było że przyblokowali, ale po protestach odstąpili od tego zagrania. Mi tym razem się udało. bo miałem stary folder z wer. 06 i podmieniłem , zaimportowałem rapstatem i dopiero później zaktualizowałem . Ale tak się dało tylko raz  w styczniu. potem kicha. Trzeba protestować, zakup licencji był przeciez z taką możliwością, więc nie można wyłączać funkcji

Offline krystian2907

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 03, 2013, 13:37:50 pm »
no ja tez zauwazylem taki efekt. Wyrzucilem cały program i zainstalowalem jeszcze raz te nizsza wersje. Na szczescie to nowa instalacja od stycznia . jak widac kazda firma programistyczna wyciaga kase za byle co.

Jesli isc tym tropem to za eksport do funduszu oplata , za wyslanie rachunku oplata , za cos tam jeszcze oplata , to ile ten program bedzie kosztowal :) licencja podstawowa i trzy razy tyle za dodatki . Chyba sie rozejrze po innych firmach przepychając jakoś styczeń

normalnie smieszne

jak place za windowsa to nie musze dopłacac za działanie karty sieciowej , albo za dzialanie drukarki :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2013, 13:39:35 pm wysłana przez krystian2907 »

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 03, 2013, 15:25:41 pm »
UOIK - zakupując licencję , miałem tą opcję importu z rapstatu . Fakt ,że komunikat o braku rozwoju tej opcji był , ale ja nie chcę jej rozwoju . Mi wystarczy to co jest . Zablokowanie możliwości importu jest pozbawieniem prawa nabytego w momencie zakupu licencji . Trzeba machnąć pisemka.

Offline krystian2907

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 03, 2013, 16:35:03 pm »
A program ma mase wad. Na przyklad czemu jak wpisuje oswiadczenie to nie staje sie ono aktywne dla rekordu tabeli epd tylko jeszcze trzeba ptaszki stawiac.

Narobili tych tabel , po co tyle , tak zagmatwali te baze ze hej

ewus w innej , oswiadczenia w innej , to jeszcze spiete PUP i EPD , po co taka gwiazda :) , mozna by w jednej tabeli

Tak nieergonomicznego programu jak ten to jeszcze nie widzialem. Szkoda ze tato wybrał ten program ja sie musze teraz z tym meczyc , bo tato powiedział ze jestem domowym informatykiem :) , bo jak pisze programy w firmie to moge mu pomoc w domu lol

w wolnym czasie sproboje takiego xml-a nagryzmolic w  C++ , a te kase co tato dał na program to wezme ja :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 03, 2013, 16:37:38 pm »
Później będziesz musiał nagrazmolić xml z poprawą błędów, itd... a później jeszcze kolejne z poprawą błędów poprawionych przez poprzedni raport i tak w kółko.

Offline krystian2907

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 03, 2013, 16:43:27 pm »
nie bede go pisał w notatniku przeciez :) . Odgapie strukture z tego programu . To nie jest niemozliwe.

a Open Source w tej dziedzinie rozliczania nfz by sie faktycznie przydał. Te firmy na tym zarabiają krocie . Import hospitalizacji 7000 lol , patrze teraz na cennik . Ktos to kupuje ?? :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 181
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3087 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]