collapse

Reklama


Autor Wątek: Porada recepturowa  (Przeczytany 18316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysiek1981

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Pomógł? 0
Porada recepturowa
« dnia: Stycznia 14, 2015, 15:28:24 pm »
Witam,

Przy poradzie recepturowej za 1 pkt. jaki wstawiacie kod icd-9?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2015, 17:13:20 pm »
ja bym wpisal 89.00 . jak nie bylo tego rodzaju porady to zalecali 89.00 i jako w11

Offline krzysiek1981

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Pomógł? 0
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2015, 17:33:23 pm »
Bo jest jeszcze kod ICD-9:

99.97900 - farmakologia doustna

W NFZ pytałem sami nie wiedzą jaki kod dodawać przy poradzie tylko po receptę.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 14, 2015, 17:35:17 pm »
Albo 89.02

Offline s_robot

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 14, 2015, 18:48:15 pm »
Ta porada ma dużo obwarowań. 90 dni w jedną stronę, 14 w drugą. Tak naprawdę należy ją użyć tylko w ostateczności. W każdym innym przypadku W11 za 3,5p.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 14, 2015, 22:08:54 pm »
i jeszcze stosowana wyłącznie w stosunku do pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia pojawienie się w przychodni

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 14, 2015, 22:25:43 pm »
i jeszcze stosowana wyłącznie w stosunku do pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia pojawienie się w przychodni

No właśnie też tak słyszałem - ale nie natknąłem się na to w Zarządzeniu (przyznaję się bez bicia, całego od deski do deski nie przeczytałem i to się chwilami mści :-/ )
Możesz podać źródło ?

pozdrawiam

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 15, 2015, 07:57:20 am »
szczerze, to od Marcina Jaworskiego z KS, ale nie mogę nigdzie teraz tego znaleźć i potwierdzić. Tutaj też o tym piszą http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/plik/2015wSystemachMedycznych.pdf?nr=1419

przepraszam za rozpowszechnianie niesprawdzonej informacji  :-[

Offline krzysiek1981

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Pomógł? 0
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 15, 2015, 10:19:11 am »
Dzwoniłem do głównego NFZ w Wawie. Powiedzieli że porada recepturowa wtedy, jak po receptę na ciąglość leku np. antykoncepcja, zamiast pacjentki zgłasza się osoba upoważniona, lub jak pacjentka dostaje receptę bez wizyty u lekarza np. recepta wydana w rejestracji poradni.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 15, 2015, 10:36:15 am »
szczerze, to od Marcina Jaworskiego z KS, ale nie mogę nigdzie teraz tego znaleźć i potwierdzić. Tutaj też o tym piszą http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/plik/2015wSystemachMedycznych.pdf?nr=1419

przepraszam za rozpowszechnianie niesprawdzonej informacji  :-[

No i chyba właśnie w tym dokumencie od Kamsoftu to tylko widziałem..

Dzwoniłem do głównego NFZ w Wawie. Powiedzieli że porada recepturowa wtedy, jak po receptę na ciąglość leku np. antykoncepcja, zamiast pacjentki zgłasza się osoba upoważniona, lub jak pacjentka dostaje receptę bez wizyty u lekarza np. recepta wydana w rejestracji poradni.

No i fajnie ale dalej nie mamy na to podstawy prawnej :-/

Pozdrawiam

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 15, 2015, 10:49:02 am »
ZARZĄDZENIE Nr 79/2014/DSOZ
par. 15 ust. 4
Nie kwalifikuje się do rozliczenia porady receptowej, wykonywanej częściej niż co 90 dni, lub wykonywanej w odstępie krótszym niż 14 dni w stosunku do innych typów porad.

 "świadczenie specjalistyczne receptowe - świadczenie, o którym mowa w art. 42 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2011 r. Nr 277, poz. 1634, z późn. zm.2))",
a tam:
Art. 42. 1. Lekarz orzeka o stanie zdrowia określonej osoby po uprzednim, osobistym jej zbadaniu, z zastrzeżeniem sytuacji określonych w ust. 2.
2. Lekarz może, bez dokonania osobistego badania pacjenta, wystawić receptę niezbędną do kontynuacji leczenia oraz zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne jako kontynuację zaopatrzenia w wyroby medyczne, jeżeli jest to uzasadnione stanem zdrowia pacjenta odzwierciedlonym w dokumentacji medycznej.
3. W przypadku, o którym mowa w ust. 2, recepty lub zlecenia mogą być przekazane:
1) osobie upoważnionej przez pacjenta do odbioru recepty lub zlecenia albo przedstawicielowi ustawowemu pacjenta;
2) osobie trzeciej, jeżeli pacjent oświadczy podmiotowi udzielającemu świadczeń zdrowotnych, że recepty lub
zlecenia mogą być odebrane przez osoby trzecie bez szczegółowego określania tych osób.
4. Upoważnienie lub oświadczenie, o których mowa w ust. 3, odnotowuje się w dokumentacji medycznej pacjenta albo dołącza do tej dokumentacji.

Offline zielony

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Porada recepturowa
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 19, 2015, 18:11:12 pm »
Poradę recepturową możemy wykazać co 90 dni ale nie wcześniej niż 14 dni od ostatniej wizyty pacjenta.
Polega ona na tym, że receptę odbiera ktoś kto jest wskazany w zgodzie pacjenta jako osoba upoważniona do odbioru recepty w jej imieniu (należy zbierać przy okazji upoważnień także zgodę na odbieranie recepty).
Porada ta służy temu aby nie dochodziło do sytuacji, że wykazujemy W11 mimo że był ktoś z rodziny pacjenta, a potem okazuje się, że NFZ stwierdza, że pacjent był w tym czasie w szpitalu. Co wtedy robimy? Wywalamy W11 a przecież recepta pozostaje - z nieistniejącej wg NFZ wizyty!!! Chyba lepiej mieć 1 pkt i spokój niż 3,5 i problemy :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 137
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]