collapse

Reklama


Autor Wątek: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)  (Przeczytany 11729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« dnia: Lipca 15, 2008, 10:41:02 am »
NFZ wymaga umowÄ?:
Cytuj
NFZ przypomina o konieczno??ci przekazania przez ?šwiadczeniodawc??w p????rocznych sprawozda?? z wykonania bada?? diagnostycznych, za okres stycze?? – czerwiec 2008 r. Zgodnie z postanowieniami um??w, sprawozdanie nale??y przesy??aÄ? w formie pisemnej i elektronicznej (za??Ä?cznik nr 6), w terminie 25 dni po up??ywie ka??dego p????rocza.
(podstawa prawna - § 10 ust. 2 umowy o udzielanie ??wiadcze?? opieki zdrowotnej w podstawowej opiece zdrowotnej).
WersjÄ? papierowÄ? sprawozdania (w??a??ciwie ostemplowanego i podpisanego przez osobÄ? upowa??nionÄ? - kierownika zak??adu) nale??y przes??aÄ? do Oddzia??u lub w??a??ciwej terytorialnie Delegatury.

Na poczÄ?tku sporzÄ?dzi??em raport z porad POZ i wys??a??em, ... nastÄ?pnie podliczy??em badania nanios??em w PPS-a i SZOI na to...

Cytuj
B??Ä?d operacji importu (Raporty zbiorcze)
(E)PORX003 – W bazie OW NFZ istnieje wersja sprawozdania o wiÄ?kszym numerze wersji (1) wygenerowana z instalacji o id xxx-01-xxxxxx-00-007319-20080xxx122xxx do umowy 07-00-xxxxx-08-01 za okres 2008 - 06
WyglÄ?da na to, ??e SZOI nie przyjmie dw??ch raport??w zbiorczych z tego samego miesiÄ?ca. Ponad to nie mo??na w PPS-ie wygenerowaÄ? raportu za okres stycze?? - czerwiec, tylko za konkretny miesiÄ?c.
Mo??e siÄ? mylÄ?. Czy te?? macie takie problemy?

Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 15, 2008, 10:50:59 am »
Odpowiem sobie sam.... problem (nie wiem dlaczego) polega?? na tym, ??e zmieni??em nazwÄ? pliku wynikowego *PZX.
Wyeksportowa??em jeszcze raz ten raport nie zmieniajÄ?c nazwy i SZUJA nie zaprotestowa??a - przyjÄ???a :)
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 16, 2008, 14:17:52 pm »
Witam. Szanowny Norbercie. Czy m??g??by?? napisaÄ? jak krok po kroku zrobi??e?? i wys??a??e?? ten za??Ä?cznik nr 6. Problem polega na tym czy nie zdublujÄ? siÄ? ju?? raz wys??ane us??ugi z tymi badaniami dopisanymi w czerwcu. Je??li mo??esz to napisz jak i gdzie w PPS to robi - my??lÄ?, ??e nie tylko mnie siÄ? to przyda.  Pozdrawiam.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3182
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 17, 2008, 16:38:53 pm »
My??lÄ?, ??e robi?? go identycznie jak za??Ä?cznik nr 5 tylko wybiera?? pozycje, kt??re majÄ? znajdywaÄ? siÄ? w raporcie nr 6 (czyli badania laboratoryjne, rtg, itd.). Jak badania majÄ? siÄ? zdublowaÄ? skoro inne rzeczy wpisujemy w za??Ä?czniku nr 5 a inne w za??Ä?czniku nr 6.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 18, 2008, 09:22:20 am »
Chodzi??o mi o to, ??e dodajÄ?c badania w ten sam spos??b jak us??ugi do programu czy PPS przy tworzeniu pliku PZX nie utworzy tego pliku z raz ju?? wys??anymi us??ugami.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 18, 2008, 09:50:42 am »
Witam

   A mnie siÄ? wydaje, ??e raport p????roczny tworzymy jako czerwiec, a w nim majÄ? siÄ? zawieraÄ? wszystkie 6 miesiÄ?cy. Natomiast sam czerwiec jako miesiÄ?c nie jest ju?? wysy??any. MogÄ? siÄ? myliÄ?...
Pozdr.
Kamil

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3182
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 18, 2008, 10:04:23 am »
Ja siÄ? na razie tym nie przejmuje. Za??. nr 6 zrobi??em w excelu i podes??a??em na maila osobie, kt??ra w moim oddziale siÄ? tym zajmuje. Oczywi??cie wydruk z podpisem dyrektora przes??any r??wnie??.

PS.
Nie wiem jak u was ale u mnie wszystkie za??Ä?czniki nr 5 w SZOI majÄ? status zaimportowane, czyli pewnie nikt ich nie sprawdza (a przynajmniej nie wersjÄ? elektronicznÄ?).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 18, 2008, 20:47:20 pm »
Witam.
Jest tak, jak pisze Kalilach, wszystkie porady POZ sÄ? powtorzone w nowym raporcie. (z samymi poradami za czerwiec i juz dawno wyslany). Na SZOI dostajÄ? komunikat taki jak Norbert, mimo.??e nie zmieni??am nazwy. Narazie nie wiem, co dalej.
Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Raport z badań diagnostycznych POZ (półroczny)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 18, 2008, 22:29:52 pm »
Cytuj
Błąd operacji importu (Raporty zbiorcze)
(E)PORX003 – W bazie OW NFZ istnieje wersja sprawozdania o większym numerze wersji (1) wygenerowana z instalacji o id xxx-01-xxxxxx-00-007319-20080xxx122xxx do umowy 07-00-xxxxx-08-01 za okres 2008 - 06

To raczej PPS miał problem z wersjonowaniem raportów zbiorczych, w aktualizacji 2008.02.0.4 z dnia 2008-07-15 była poprawka tego problemu:
Cytuj
Poprawiono wersjonowanie generowanych raportów zbiorczych POZ.
Ścieżka: Raportowanie do OWNFZ->Raport zbiorczy świadczeń udzielonych w ramach POZ

Cytat: egol
Narazie nie wiem, co dalej
Zaktualizować program do najnowszej wersji, wygenerować pilik raportu zbiorczego i przesłać na SZOI.

W roku 2007, gdy obowiązywał jeszcze załącznik nr 4, to było tak że raport z wyższą wersją generacji zastępował niższy za dany miesiąc. Jeden raport za jeden miesiąc. Czyli raport za czerwiec powinien zawierać raport miesięczny za czerwiec + półroczny. Podejrzewam że obecnie jest podobnie.

Cytat: michalszym
Nie wiem jak u was ale u mnie wszystkie załączniki nr 5 w SZOI mają status zaimportowane, czyli pewnie nikt ich nie sprawdza (a przynajmniej nie wersję elektroniczną).
Są sprawdzane, to tak samo wygląda jak z raportami kolejek oczekujących. Jak jest coś nie tak to system generuje błąd importu.

Cytat: michalszym
Ja się na razie tym nie przejmuje. Zał. nr 6 zrobiłem w excelu i podesłałem na maila osobie, która w moim oddziale się tym zajmuje. Oczywiście wydruk z podpisem dyrektora przesłany również.
Też tak zrobiłem i najwyżej jak będzie trzeba to zrobię go w PPSie. Nie, które OW NFZ proszą właśnie o przesłanie sprawozdania w formie pliku xls.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2008, 23:50:19 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Sprawozdanie p????roczne z bada?? dianostycznych w poz
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 19, 2008, 12:03:07 pm »
Mam pytanie,

Gdzie siÄ? wpisuje te badania? Tam, gdzie dane do raportu zbiorczego (bilanse, patrona??e itp.)?

Jak siÄ? towrzy za??Ä?cznik bodajze nr 6 z bada???

Z g??ry dziÄ?kujÄ? za odpowied?? i pozdrawiam  :)

Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 23, 2008, 16:53:29 pm »
Za??Ä?cznik nr 6 - badania laboratoryjne z I okresu - jest czÄ???ciÄ? raportu danych zbiorczych POZ.

Tworzy siÄ? identycznie jak za??Ä?cznik nr 5 - poprzez uzupe??nienie danych w module Rozliczenia -> Rejestracje -> Dane zbiorcze o ??wiadczeniach udzielonych w ramach POZ -> F2 Dodaj.
Po uzupe??nieniu danych nale??y wej??Ä? w zak??adkÄ? Raporty, nastÄ?pnie utworzyÄ? Raport zbiorczy ??wiadcze?? udzielonych w ramach POZ.

Z poziomu Rejestracji danych dostÄ?pny jest r??wnie?? jego wydruk.

W przypadku, gdy raport tego typu by?? juz wys??any nale??y utworzyÄ? nowy raport zbiorczy.

??r??d??o: www.kamsoft.pl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 23, 2008, 17:39:33 pm »
Te?? dosta??am takÄ? odpowied?? na maila do kamsoftu, tyle ??e ja mam inny problem - robiÄ? dok??adanie tak jak tam piszÄ?, raport mam ju?? nawet wydrukowany, ale jak go eksportuje to siÄ? tworzy plik z rozszerzeniem pzx a na szoi - komunikat, ??e jest b??Ä?d importu - ??e powinno byÄ? rozszerzenie Z08 czy jakie?? podobne,

Wie kto??, co zrobi??am ??le? Dodam ??e chodzi o Wlkp. OW.

Ju?? nawet nie mam si??y pisaÄ?, ??e na pytanie co z tym problemem zrobiÄ?,  dosta??am instrukcjÄ? tworzenia tego raportu - takÄ? samÄ? jak ta podana przez Bartosza. A przecie?? w mailu opisa??am, ??e w??a??nie tak zrobi??am, ale b??ad i tak jest...
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 23, 2008, 19:21:02 pm »
Plik powinien mieÄ? rozserzenie *.PZX. Na SZOI wysy??asz raport:
Sprawozdawczo??Ä? -> POZ -> Raporty zbiorcze.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Raport z bada?? diagnostycznych POZ (p????roczny)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 23, 2008, 20:57:33 pm »
DziÄ?ki - sama do tego dosz??am, ??e spr??bowa??am ten raport wys??aÄ? w z??ym miejscu  :-[
Pozdrawiam,

Patrycja

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 158
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3182 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]