collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany  (Przeczytany 15274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozak_K

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« dnia: Lutego 04, 2013, 18:11:06 pm »
Witam serdecznie. Przesiadłem się z PPS-a na Someda i jestem niestety załamany straszliwie niezrozumiałym działaniem tego systemu. Ale trudno trzeba się będzie nauczyć. Na początek mam pytanie. Wygenerowałem raport świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych, nastepnie odznaczyłem boxy - zestawy z ostrzeżeniami i błędne - i po wygenerowaniu mam podsumowanie że wszystkie zestawy są poprawne. Teraz chcąc go zapisać do pliku -GDR sprawdza błędy i wywala na wszystkich świadczeniach że:- przykład-"Zestaw świadczeń 2: Pacjent zestawu świadczeń 2: Brak potwierdzenia uprawnień do świadczeń za okres od 2013-01-26 do 2013-01-27" Plik się oczywiscie nie zapisuje. Te dwa dni to sobota i niedziela kiedy żadne ze świadczeń nie były planowane i nigdzie nie są wykazywane. Czy ja coś robię źle czy Somed każe sprawdzać uprawnienia nawet jeśli pacjent nie ma zaplanowanych wizyt. Trochę może przydługi wstęp ale liczę że łatwiej będzie wskazać mi błąd.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 04, 2013, 20:09:30 pm »
W rehabilitacji mam ten sam błąd. Dzwoniłem do kasmoftu i zgłosiłem im ten fakt - mam nadzieje że zareagują. Jak dla mnie jest to błąd systemowy.
Na szybko możesz ukryć sobie te świadczenia z błędem gdr o ile masz coś innego oprócz nich do wysłania.  W dziale REH była dyskusja na ten temat bodajże.


Offline Kozak_K

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 04, 2013, 20:17:15 pm »
Dziękuję za informację. Pozostaje czekać. Swoją drogą zauważyłem błąd, który polega na tym, że jeżeli chcę zrealizować zaplanowaną w terminarzu usługę z dni wcześniejszych to system zmienia datę na bieżącą a w kamsofcie stwierdzili że nikomu wcześniej to nie przeszkadzało i nie będą tego poprawiać. Taka ciekawostka. ;D

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 04, 2013, 20:23:02 pm »
hmm...
W module zlecenia jest opcja "pobieraj datę z rezerwacji" (nooo mniej więcej:)) Nie wiem czy wpływa ona na terminarz ale wykonując rezerwacje w module zlecenia pobiera datę właściwą (bez niej wstawiała właśnie datę bieżącą)

W sprawie tego błędu GDR juto będę jeszcze dzwonił bo niestety nie ma tam pewności czy informacja poszła dalej...

ogólnie somed jest fajny - przy założeniu że nikt się nie myli i wszystko jest ustawione jak należy:P

Offline Kozak_K

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 04, 2013, 20:36:12 pm »
Zgadza się. Zlecenia działają dobrze, ale terminarz już nie. Dziewczynom bardziej się podobało klikanie w terminarzu ale niestety musiały się "odzwyczaić". Gdybyś mógł jutro dać znać na czym stanęło z tym błędem to będę wdzięczny. Pozdrawiam

Offline Alina1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 04, 2013, 23:40:36 pm »
O jak dobrze że znalazła ten temat bo aż zbladłam jak zobaczyłam ten błąd u siebie.. myślałam że ja coś źle robię ale widocznie to błąd programu.
dajcie znac jak coś sie wyjaśni..

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 05, 2013, 07:33:13 am »
Witam

Dostałem informacje że trzeba zrobić tak, aby każdy dzień był w osobnym zestawie z tym samym nr. cyklu. Czekam na potwierdzenie bo do tej pory robiłem tak ze cykl był w jednym zestawie zawsze.

Pozdrawiam

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 05, 2013, 08:56:34 am »
Zapytałem się w kamsofcie czy ma być tak że każdy dzień w innym zestawie świadczeń i potwierdzili. Podobno jest jakaś opcja która to przełącza/wyłącza ale Pani nie pamiętała gdzie to jest.

Ktoś wie więcej??

MAM - w module rozliczenia w opcjach z zakładce  rejestr świadczeń (w wersji demo) - opcja pod tytułem "Grupowanie zleceń w jeden zestaw świadczeń  wg numerów wewnętrznych świadczenia".

Wychodzi na to że o to chodzi. Nie mam jeszcze otwartej rehabilitacji ale będę musiał sprawdzić później
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2013, 09:01:27 am wysłana przez doktor »

Offline Alina1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 05, 2013, 09:53:26 am »
No to w reh jest rozwiązanie ale ja mam ten sam błąd też przy wysyłce świadczeń poz..
ktoś jeszcze tak ma?

A da się jakoś automatycznie zrobić żeby był każdy dzień w osobnym zestawie? bo ja zawsze wklepywałam reh poprzez powielanie ale wtedy wszystkie dni miały jeden nr zestawu ..
nie wyobrażam sobie żebym miała teraz cały miesiąc od nowa wklepywać.. pojedynczo każdy dzień...
to byłby jakiś horror..
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2013, 11:11:25 am wysłana przez Alina1 »

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2

Offline Kozak_K

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 05, 2013, 18:43:39 pm »
Bardzo mi się podoba ten dopisek pod koniec pisma. Wygląda że będzie można potwierdzić uprawnienia wstecznie. Dziękuję za informacje

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 05, 2013, 18:45:27 pm »
Wygląda że będzie można potwierdzić uprawnienia wstecznie.

Dobry żart :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 05, 2013, 18:46:25 pm »
Chyba nie potrafię czytać ze zrozumieniem bo ja nigdzie nie widzę wzmianki o potwierdzaniu uprawnień wstecznie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 05, 2013, 18:50:53 pm »
W szkole nie uczyli? :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak potwierdzeń ewuś kiedy pacjent nie był planowany
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 05, 2013, 18:52:18 pm »
Nie chodziłem do szkoły bo albo piłem albo miałem migrenę.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]