collapse

Reklama


Autor Wątek: sprawozdania MZ i GUS  (Przeczytany 16694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 12, 2012, 10:54:24 am »
co to znaczy, że dla jednego zakresu sprawozdań? Przecież w zeszłym roku przygotowane były raporty, w których nie podajesz zakresów ICD-10 bo są one definiowane w Słowniki--> Grupy Dyspanseryjne. Podczas generowania raportu podajesz tylko rok za który ma być sprawozdanie a zakresy ICD-10 są pobierane ze wcześniej zdefiniowanego przez ciebie słownika.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3280
  • Pomógł? 108
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 12, 2012, 12:20:47 pm »
co to znaczy, że dla jednego zakresu sprawozdań? Przecież w zeszłym roku przygotowane były raporty, w których nie podajesz zakresów ICD-10 bo są one definiowane w Słowniki--> Grupy Dyspanseryjne. Podczas generowania raportu podajesz tylko rok za który ma być sprawozdanie a zakresy ICD-10 są pobierane ze wcześniej zdefiniowanego przez ciebie słownika.

problem w tym, że w katalogu z raportami do importu są po 2 pliki dla danego raportu..
jest plik z "dzial" i z "dział" w nazwie
jeden z nich tak jak piszesz korzysta ze zdefiniowanych grup dyspanseryjnych a dla drugiego trzeba podawać zakresy
ten drugi liczy bardzo wolno i nie wiem na ile wyniki są realne (no i trzeba go jeszcze przerobić przed importem do PPSa bo jest w nim na sztywno wpisany rok 2010)
natomiast pierwszy bazujący na grupach niby liczy i nawet w miarę szybko ale u mnie część wyników to jakiś śmieciowy dump z bazy więc nie wiem czy w ogóle można ufać tym wynikom ..

pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 12, 2012, 13:27:29 pm »
Wysłałem zapytanie do kamsoftu w tej sprawie, bo u mnie po wygenerowaniu raportu (tego korzystającego ze zdefiniowanych grup dyspanseryjnych) przy próbie przewinięcia wyników wyskakuje błąd a wyniki są "strasznie dziwne".
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 12, 2012, 19:51:29 pm »
Michał: Dziękuję za odpowiedź - wyjaśniłeś mi kilka kwestii.
PiotrSz: Dokładnie tak jak piszesz. Ten raport w którym podaje się ICD10 liczy bardzo długo, natomiast ten bazujący na grupach dyspanseryjnych podaje jakieś dość niskie wyniki.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3280
  • Pomógł? 108
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 20, 2012, 12:40:11 pm »
Wysłałem zapytanie do kamsoftu w tej sprawie, bo u mnie po wygenerowaniu raportu (tego korzystającego ze zdefiniowanych grup dyspanseryjnych) przy próbie przewinięcia wyników wyskakuje błąd a wyniki są "strasznie dziwne".

dokładnie to samo się dzieje u mnie!
męczyłem ich o to w zeszłym roku ale nic nie zwojowałem :-/

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 20, 2012, 19:37:03 pm »
Potwierdzili błąd (mieli zdalny dostęp do mojej bazy) i pracują nad jego usunięciem.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 21, 2012, 11:05:15 am »
Ten błąd był już w tamtym roku. Jak się pojawi to należy po nim kliknąć [odśwież] i potem już jest ok :).
Co do raportów MZ-11 to w tamtym roku siedziałem nad nimi i w jakiś sposób je przerabiałem, już nie pamiętam co mi się nie podobało ale jest to gdzieś na forum opisane w innym temacie dotyczącym MZ-11. Wtedy chciało mi się przy tym siedzieć więc teraz korzystam z tamtych plików, jedynie zmieniłem im w jednym miejscu daty z 2010 na 2011. Wszędzie jest zmienna ROK a w jednym miejscu mam na sztywno zakres wpisany 2010-01-01 - 2010-12-31 tylko nie wiem czy tak w oryginale było czy to mój dopisek. Z tego co pamiętam w oryginalnych raportach nie było "pierwszorazowych" a ja wzbogaciłem swoje o tą pozycję.

Może mi ktoś przypomnieć czy zakresy icd-10 i przedziały wiekowe gdzieś się konfigurowało czy są po prostu w tabeli zapisane?
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2012, 11:20:38 am wysłana przez mpi »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 21, 2012, 19:21:18 pm »
Może mi ktoś przypomnieć czy zakresy icd-10 i przedziały wiekowe gdzieś się konfigurowało czy są po prostu w tabeli zapisane?

Moduł Rozliczenia -> Słowniki -> Grupy dyspanseryjne
Tutaj sam podajesz zakres icd-10 a wiek pewnie jest brany z Raportu i działu, który wybieramy podczas tworzenia grupy (a skąd to jest brane to niestety nie wiem).

PS. Mógłbyś wyeksportować z PPS'a Twój zmodyfikowany raport, którego używasz? (ctrl+shift+w zaznaczasz Twój raport i klikasz F7 Eksport ;))
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2012, 19:23:32 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 21, 2012, 22:22:42 pm »
wiek jest brany z tabeli DSP (dla działu 2 jest to nr 5 a dla działu 4 nr 6 - i praktycznie tylko tymi numerami na końcu różnią się załączone pliki). Ale... nie byłbym sobą gdybym czegoś nie wtrącił.  8)
Przed chwilą rzuciłem okiem na tabelę DSP w której kolumna NAZW odpowiada za nazwę np. 0-2 a kolumny POCZ i KONC zapewne za początek i koniec zakresu. Problem w tym, że w wierszu gdzie NAZW ma 19-34 POCZ ma 10 a KONC 34. Reszta się zgadza - no może poza tym, że osatni przedział dla działu 2 powinien chyba mieć 15-18 a nie 15-19.

Także Panowie, cobyście nie robili to i tak przedział 19-34 to lipa  ;D - ale proszę spojrzeć jak jest u Was, może to u mnie tylko jest nie tak (w co wątpię bo nie grzebię w bazie).

Co do załączonych plików - pamiętam z ubiegłego roku, że coś mi nie grało w polach OGÓŁEM, proponuję to pole podliczyć samodzielnie. Michałowi pisać nie będę, ale gdyby ktoś inny chciał skorzystać to przypominam, że robi to na własną odpowiedzialność - najlepiej na kopii programu.

Proszę o info nt uzyskanych przez Was wyników.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3280
  • Pomógł? 108
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 22, 2012, 08:52:57 am »
No dobra koledzy - zboczę troszkę z tematu
Czy ktoś z Was wysyłał już MZ-35 A/B przez ePUAP ?

pozdrawiam

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 23, 2012, 09:45:40 am »
mpi te pliki od Ciebie trzeba jakos zmienic? mi wyskakuje ze"nie udalo sie uzupelnic statystyk wykonania raportu" STOP .. ???

EDIT: ok dopisuje grupy dyspanseryjne mam nadzieje ze to o to chodzi ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2012, 09:57:22 am wysłana przez spoon667 »

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 23, 2012, 11:02:37 am »
dobra dopisalem te grupy dla dzialu 4 zaimportowalem plik od mpi, wyskakuje mi lista ale sa same zera ...

ed: COS sie liczy, przedzial I00-I99 bialy ekran w pps i klepsydra
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2012, 11:51:55 am wysłana przez spoon667 »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 23, 2012, 12:33:30 pm »
Na szybko sprawdziłem dział 2 i porównałem wyniki mpi i kamsoftu.
różnice:
- skrypt mpi liczy wizyty "pierwszorazowe" (nawet dla poszczególnych grup) skrypt kamsoftu nie
- skrypt mpi dla pozycji Ogólne: 6956, skrypt kamsoftu: 34853
- skrypt mpi dla pozycji Ogólne (pierwszorazowi): 540, skrypt kamsoftu:0

reszta wyników identyczna. Jak znajdę chwilę (pewnie dopiero jutro) to sprawdzę dział 4.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 23, 2012, 13:58:25 pm »
"liczba osob wykazanych w wierszu 1 kol 1 nie moze byc wieksza od liczby bedacych pod opieka lekarzy poz stan w dniu 31.12 zgodnie ze zlozonymi deklaracjami" w dziale 4 wiersz 1 kol 1 wedlug tych skryptow wychodzi ze mam 5210 osob a deklaracji mam jakies 1600

ed: a pozatym policzylem tym skryptem od mpi i kamsoftowym i roznica jest taka jak piszesz (przynajmniej u mnie)

ed2: odnosnie wiersza 1, widze ze w poprzednich sprawodaniach ktos na jasia wpisywal liczbe osob ktora pokazuje pps jak sie odfiltruje caly rok
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2012, 14:20:52 pm wysłana przez spoon667 »

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: sprawozdania MZ i GUS
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 27, 2012, 08:52:16 am »
hmm w dziale 2 pod tabelka, ta liczba dzieci i mlodziezy bedacych pod opieka lekarzy poz stan  dniu 31.12 - skad to bierzecie?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9328 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3093 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]