collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011  (Przeczytany 15652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slawbor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 0
  • W-MONFZ
Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« dnia: Września 05, 2011, 21:06:46 pm »
Swój apel kieruję do osób, którym udało się wystawić rachunek z nadwykonania po zaimportowaniu dodatkowej umowy w AOS za okres I-VI 2011r.

Komunikat W-MONFZ przedstawia się następująco: Warmińsko?Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie informuje o uruchomieniu możliwości rozliczania zawartych ugód dotyczących zapłaty za nadlimity w rodzaju AOS za okres I-VI.2011r. W celu dokonania rozliczenia ugody należy przenieść za pomocą raportu statystyczno-medycznego świadczenia nierozliczone z umowy podstawowej do umowy-ugody, a następnie wygenerować raport rozliczeniowy oraz rachunek. Całkowite rozliczenia ugody powinno nastąpić do dnia 30 września br. Po dacie tej umowa zostanie zablokowana.

Bardzo proszę o pomoc i wskazówki jak technicznie, tj. krok po kroku wykonać treść komunikatu w KS_PPS. Czy w celu uzyskania szablonów należy na SZOI wystawić żądanie rozliczenia, czy jednak zgodnie z komunikatem wygenerować raport rozliczeniowy?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Września 05, 2011, 21:41:55 pm »
Rozumiem, że ten komunikat http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=10322 czytałeś?
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Września 06, 2011, 07:12:00 am »
W PPS trzeba zaktualizować program do najnowszej wersji i zrobić na wszelki wypadek kopię bezpieczeństwa. Potem w SERWIS >>> Raportowanie do OW NFZ >>> Zbiorcze korekty świadczeń >>> Przepinanie pozycji rozliczeniowych między umowami. Jak pojawi się okno to po lewej wybieramy starą umowę po prawej ugodę potem F2 (Powiąż) i OK. Wysyłasz następnie raport statystyczny wybierasz umowę ugody jak wróci całkowicie zatwierdzony wgrywasz do PPS poprawiasz ewentualnie błędy bo mogą się pojawić i żądasz rozliczenia na SZOI do ugody
Edward z Kętrzyna

Offline slawbor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 0
  • W-MONFZ
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Września 06, 2011, 08:38:33 am »
Dziękuję, postąpię zgodnie ze wskazówką Edwarda. 
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2011, 08:40:24 am wysłana przez slawbor »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #4 dnia: Września 06, 2011, 19:47:32 pm »
W PPS trzeba zaktualizować program do najnowszej wersji i zrobić na wszelki wypadek kopię bezpieczeństwa. Potem w SERWIS >>> Raportowanie do OW NFZ >>> Zbiorcze korekty świadczeń >>> Przepinanie pozycji rozliczeniowych między umowami. Jak pojawi się okno to po lewej wybieramy starą umowę po prawej ugodę potem F2 (Powiąż) i OK. Wysyłasz następnie raport statystyczny wybierasz umowę ugody jak wróci całkowicie zatwierdzony wgrywasz do PPS poprawiasz ewentualnie błędy bo mogą się pojawić i żądasz rozliczenia na SZOI do ugody

Edward _B nie mam jeszcze umów ugodowych ale za chwilę będę to pewnie przerabiał więc, mam pytanie czy jesteś pewien że w najnowszej wersji świadczenia przepinają się prawidłowo czyli bez potwierdzonych z lipca i sierpnia (http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=10322) bo Kamsoft nic nie wspomina że to poprawili...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #5 dnia: Września 06, 2011, 20:00:36 pm »
Witam , czy w innych oddziałach też płaca lub będąpłacic  za nadwykonania z Aos-u z I połrocza ....macie jakies przecieki??

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #6 dnia: Września 06, 2011, 20:07:35 pm »
Witam , czy w innych oddziałach też płaca lub będąpłacic  za nadwykonania z Aos-u z I połrocza ....macie jakies przecieki??

Mazowiecki płaci ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #7 dnia: Września 06, 2011, 20:25:35 pm »
Edward _B nie mam jeszcze umów ugodowych ale za chwilę będę to pewnie przerabiał więc, mam pytanie czy jesteś pewien że w najnowszej wersji świadczenia przepinają się prawidłowo czyli bez potwierdzonych z lipca i sierpnia (http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=10322) bo Kamsoft nic nie wspomina że to poprawili...

W jednej z aktualizacji PPS-a dodano możliwość uwzględnienia okresów jakie mają zostać przepięte.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #8 dnia: Września 06, 2011, 20:30:28 pm »
Edward _B nie mam jeszcze umów ugodowych ale za chwilę będę to pewnie przerabiał więc, mam pytanie czy jesteś pewien że w najnowszej wersji świadczenia przepinają się prawidłowo czyli bez potwierdzonych z lipca i sierpnia (http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=10322) bo Kamsoft nic nie wspomina że to poprawili...

W jednej z aktualizacji PPS-a dodano możliwość uwzględnienia okresów jakie mają zostać przepięte.

Hm komunikat powyżej jest z 24-08-2011 a aktualizacja była tylko jedna  :-\ ale dzięki Bartosz za info  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #9 dnia: Września 07, 2011, 09:48:47 am »
Robiłem przepięcia świadczeń na wersji 3.1 i poszło elegancko te z lipca, sierpnia pozostały. Jast OK.
Edward z Kętrzyna

Offline slawbor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 0
  • W-MONFZ
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #10 dnia: Września 07, 2011, 12:44:33 pm »
Postąpiłem zgodnie ze wskazówka Edwarda_B i poszło bez problemu, w najnowszej wersji PPS'a można wskazać miesiące, które mają być przepięte.

W trakcie generowania na SZOI żądania rozliczenia, kiedy chciałem wygenerować tylko jeden rachunek za cały okres od stycznia do czerwca i wybrałem od razu miesiąc naliczania "6", pojawił się komunikat:
UWAGI:
* ostatnie zlecenie nalicznia świadczeń, w wyniku przetworzenia którego zostały utworzone szablony rachunków, zostało wykonane z miesiącem naliczania 1. Wybór miesiąca naliczania 6 spowoduje, że dla pominiętych miesięcy nie będzie możliwe w przyszłości uruchomienie zlecenia naliczania. Prosimy o potwierdzenie wyboru.


Nie mogąc przewidzieć niepożądanych następstw, odstąpiłem od pomysłu i wystawiłam żądania rozliczenia za miesiące, w których były podpięte świadczenia do ugody ( w moim przypadku I,II,III). Na podstawie szablonów wygenerowały się w PPS'ie trzy rachunki opiewające na łączną kwotę ugody.

Offline kg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #11 dnia: Września 20, 2011, 10:52:03 am »
Gdzie można znaleść informacje o nadwykonaniach za I półrocze AOS dotyczące województwa mazowieckiego? Bo na str MOW NFZ nie mogę znaleść

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #12 dnia: Września 20, 2011, 17:49:09 pm »
Gdzie można znaleść informacje o nadwykonaniach za I półrocze AOS dotyczące województwa mazowieckiego? Bo na str MOW NFZ nie mogę znaleść

Komunikatu nie było, ja dostałem pismo  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #13 dnia: Września 20, 2011, 20:57:03 pm »
Wielkopolska płaci tylko aneksem zwiększającym :) więc żadnego przepinania itp :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczenie nadwykonań w AOS za I półrocze 2011
« Odpowiedź #14 dnia: Września 20, 2011, 21:04:12 pm »
W Mazowieckim mają być umowy ugodowe  ::)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 169
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9319 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3081 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]