collapse

Reklama


Autor Wątek: wgranie złej kopii bezpieczeństwa i dopisywanie nowych świadczeń  (Przeczytany 2611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline scorpio69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 0
Mój problem polega na tym , iż wgrałam nieprawidłową kopię bezpieczeństwa ( przedostatnią -z wpisanymi świadczeniami za maj zamiast ostatnio utworzoną z rozliczeniem za maj)po awarii komputera. Nie wiedząc o tym wpisałam wszystkie świadczenia za czerwiec i wysłałam raport statyst a następnie odebrałam zwrotny raport statyst. Wtedy zorientowałam się ,że coś nie pasuje  czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać? Kamsoft jak na razie nie daje mi odpowiedzi, w funduszu podpowiedzieli mi, żebym usunęła wszystkie świadczenia i zrobiła raport wtedy powinnam dojść do punktu zerowego(nawet mi odpowiadato rozwiązanie bo mimo iż pracochłonne to wmiarę jasne)ale nutka niepewności czy napewno będzie wszystko wyprostowane. Jest jeszcze kwestia numerów raportów bo raport za maj ma numer 62 taki sam jak raport za czerwiec.Bardzo proszę o pomoc

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: wgranie złej kopii bezpieczeństwa i dopisywanie nowych świadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 04, 2013, 16:24:06 pm »
Wtedy zorientowałam się ,że coś nie pasuje

ale dokładnie co?
Zakładam, że w przedostatniej kopii miałaś wprowadzone WSZYSTKIE usługi za maj. W takim przypadku prawdopodobnie wysłałaś je ponownie i wróciły z błędem że te usługi w tej wersji są już w systemie NFZ (lub cośw tym stylu). Usługi za czerwiec prawdopodobnie są ok?
Jeśli tak by było to chyba najlepiej odfiltrować usługi za maj a następnie odfiltrowane "przygotuj do ponownego przesłania". Spowoduje to niestety korektę na minus za maj i po jej zatwierdzeniu "uwolnienie limitu" a więc w żądaniu rozliczenia za czerwiec będziesz miała kwotę za maj i czerwiec.
Prawodpodobnie te usługi zostały odrzucone na poziomie importu a więc na razie na SZOI się nic nie namieszało, ale usługi oznaczone są teraz w programie jako błędne a na SZOI jako ok. Są więc rozbieżności. Można się pokusić o wczytanie poprzedniej zwrotki statystycznego i rozliczeniowego ale to raczej bez sensu.

Oczywiście założyłem że w tej kopii miałaś WSZYSTKIE usługi za maj. Jeśli kilku brakowało to w ich miejsce wpisałaś czerwcowe (to samo id). Wtedy te czerwcowe też będą odrzucone a więc je należy skorygować (wejść w popraw i ok - na pytanie o korektę TAK) lub odfiltrowane->przygotuj do ponownego wysłania a te kilka brakujących za maj dopisać. Też powstanie korekta i należy postąpić jak wyżej.

Wydaje mi się że to jest najszybszy sposób, ale niech inni się wypowiedzą może wymyślą coś prostszego :).
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2013, 16:32:53 pm wysłana przez mpi »

Offline scorpio69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 0
Odp: wgranie złej kopii bezpieczeństwa i dopisywanie nowych świadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 04, 2013, 18:52:42 pm »
dziękuję za zainteresowanie. W raporcie, który wysłałam do NFZ poszłytylko usługi za czerwiec i 4 poprawione za maj na szczęście mimo braku raportów maj został nietknięty tylko, że przy poradach majowych nie mam ikony zapłacone a tylko zielone ptaszki. Więc może podpowiedź z NFZ by usunąć wszystkie porady z czerwca, zrobić raport wgrać poprawną kopię bezpieczeństwa i ponownie wpisać wszystkie porady jest dobra? Proszę jeszcze raz to przeanalizować. dzięki

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: wgranie złej kopii bezpieczeństwa i dopisywanie nowych świadczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 04, 2013, 20:29:30 pm »
Jak wczytasz żądanie rozliczenia to będziesz miała ikony że zapłacone. Zresztą powinnaś to zrobić, żeby odtworzyć sobie rachunek w programie.
A te majowe poprawione to zapłacone były?
Po co usuwać czerwiec jak masz kłopot z majem?

Offline scorpio69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 0
Odp: wgranie złej kopii bezpieczeństwa i dopisywanie nowych świadczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 04, 2013, 22:07:56 pm »
W tej chwili nie wiem czy te z maja były zapłacone ale to nie ważne to tylko 4 porady. Usunąć chcę te z czerwca bo wtedy mogę zrobić raport , który anuluje mi te porady i będę mogła wgrać właściwą kopię bezpiecz z całym rozliczeniem majowym. Inaczej nie wiem jak zrobić by wstawić raporty , które utworzyłam w maju.Jeśli tego nie uzupełnię to błąd będzie się ciągnął cały czas

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: wgranie złej kopii bezpieczeństwa i dopisywanie nowych świadczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 04, 2013, 22:23:22 pm »
Ale wygląda na to, że najważniejszy raport - czyli statystyczny jest w programie skoro usługi za maj nie poszły teraz w czerwcu. A więc nie wystarczy wczytać zwrotnego, potem żądania rozliczenia i utworzyć jeszcze raz rachunek i ewentualnie kolejkę oczekujących?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 135
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9321 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3083 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]