collapse

Reklama


Autor Wątek: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010  (Przeczytany 17817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« dnia: Marca 04, 2011, 22:16:10 pm »
Po dodatkowej weryfikacji za II półrocze 2010 wystąpiły pojedyncze błędy w niektórych raportach statystycznych .
Mam w związku z tym dwa pytania i proszę o odpowiedż.

1.Zakładając ,że wyślę  skorygowane raporty statystyczne za II półrocze 2010 , to czy nie podepną się pod nie pacjenci wprowadzeni już w kspps za pierwsze dni marca 2011. Jak ewentualnie tego uniknąć?

2.Zakładając ,że nie wyślę skorygowanych raportów statystycznych za II półrocze 2010 ,  ,bo poprzednia umowa(2007-2010) już nie obowiązuje.Mam obecnie nową umowę(2011-2013) i rozliczam się z niej. Czy NFZ działa zgodnie z prawem?

Będę wdzięczna za konstruktywne porady.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9321
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 04, 2011, 22:24:11 pm »
1. Robisz raport za grudzień 2010 w wersji 5.1.5
2. Mają praco cofnąć się do tyłu. Jeżeli nie poprawisz tych błędów a są one zapłacone to pewnego pięknego dnia przyjdzie nota korygująca wystawiona przez Fundusz i trzeba będzie oddawać pieniądze.

A czy Fundusz działa zgodnie z prawem to chyba ironiczne pytanie ;) Fundusz działa poza prawem, to on stanowi prawo, prawo działa zgodnie z Funduszem i nie wiem czy nawet Chuck Norris dałby im radę :D

Pierwszą rzeczą jaką musisz na pewno zrobić to napisać pismo o odblokowanie 2 półrocza bo inaczej to niczego nie wyślesz.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2011, 22:37:38 pm »
U mnie w większości pojawiły się dodatkowe ostrzeżenia, więc oleję ale w jednym przypadku mam nowe błędy - muszę sprawdzić czy rozliczone jednak nie brałem pod uwagę proszenia o odblokowanie.
Może i masz rację  ???
Ale dodatkową weryfikację robili 25-28 luty więc bez sensu by było, żeby teraz wszyscy musieli pisać podania.

Bartosz będzie wiedział czy u nas można jeszcze korygować ubiegły rok czy nie i zaraz coś napisze  :D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9321
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 04, 2011, 23:18:01 pm »
Pisać musisz bo przecież 14 lutego zablokowali wszystkie umowy.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 04, 2011, 23:41:54 pm »
Cytuj
W dniu 4.03. 2010r. o godz. 24.00 zostaną zablokowane w SZOI umowy dot. roku 2010 . Po zablokowaniu nie będzie możliwości przekazywania raportów statystycznych i rozliczeniowych za rok 2010.

Jednocześnie informujemy, że po przeprowadzeniu weryfikacji kontrolnej za II półrocze 2010 nie wszyscy świadczeniodawcy dokonali stosownych korekt.

W związku z weryfikacją kontrolną (wsteczną) świadczeniodawcy zobowiązani byli do pobrania nowo utworzonych raportów zwrotnych do raportów statystycznych i do ewentualnego dokonania korekt. Bezwzględnie należy dokonać korekty świadczeń zapłaconych, które w weryfikacji kontrolnej uzyskały status błąd.

(Informacje o błędach: SZOI-> UMOWY-> bieżące rozliczenie ->WYKAZ PRODUKTÓW Z PROBLEMAMI ustawiamy WAGA: BŁĄD oraz STAN ROZLICZENIA: ROZLICZONE)

W celu umożliwienia dalszego dokonywania korekt (bez wykazywania dodatkowych świadczeń) umowy zostaną odblokowane na wniosek świadczeniodawcy.


ja już nie wiem jak takie coś nazwać...
Komunikat ukazał się dziś na SZOI. Weryfikacje przynajmniej w mojej i Moni delegaturze odbywały się 25-28 luty. Jak mam ku**a w okresie rozliczeń zrobić jeszcze korekty. Ci ******* nie rozumieją że świat nie kręci się tylko wokół rozliczeń z NFZ?
Wk******m się i to bardzo. Żeby chociaż były jakieś informacje na stronie NFZ o tym, że będą weryfikację ponowną robić i będą na korekty tylko 4 dni. W*****a mnie jeszcze to, że oni myślą, że taki lekarz po powrocie do domu codziennie loguje się na SZOI sprawdzać czy nie ma jakichś komunikatów lub nowych weryfikacji raportów statystycznych czy list POZ. Skąd mam k***a pod koniec miesiąca wiedzieć, że ktoś wpadł na pomysł weryfikowania raportów? Ja mam inne rzeczy do zrobienia a nie codzienne kontrolowanie SZOI...

EDIT: normalnie mnie taka k****a wzięła, że aż mi się ręcę trząsą. Jak długo trzeba myśleć, żeby uruchomić weryfikację wsteczną całego półrocza i 7 dni później blokować umowy???
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2011, 13:18:23 pm wysłana przez mpi »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 04, 2011, 23:49:18 pm »
a ja się ciągle zastanawiam nad comiesięcznymi walidacjami raportów statystycznych....jeśli dobrze by ustawili reguły to nie było by potrzeby robienia żadnych weryfikacji wstecznych bo wszystko nabieżąco by było wyłapywane....a tak puszczą ci miesiąc ...wszystko pieknie ładnie...rachunko wystawione...kasa na koncie...i zapominasz w lutym że wcześniej był styczeń...a tak k....a tak jak pisze mpi cały rok się zastanawiasz co i gdzie fundusz wskaże do korekty.....
Pozdrawiam

Piotr

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9321
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 04, 2011, 23:58:33 pm »
Trzeba sobie alerty ustawić :)

Co do parametrów weryfikacji to zastanówcie sie jakie nowe błędy się pojawiają. Z czego wynikają i dlaczego nie mogły pokazać się podczas pierwszej weryfikacji :)

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 05, 2011, 00:00:08 am »
u mnie osobiście nie wszystkie przychodzą...chociaż ostatnio cała masa zaczęła walić....każdy swx...jeśli mam cząstkowych kilka to dostaję kilka powiadomień....do każdego udostępnienia leci mail...

Co do parametrów weryfikacji to zastanówcie sie jakie nowe błędy się pojawiają. Z czego wynikają i dlaczego nie mogły pokazać się podczas pierwszej weryfikacji :)

nie no Paweł podam ci prosty przykład weryfikacji wstecznej w PSY...pacjent z rozpoznaniem nie wiem pierwsze z brzegu F20 może być rozliczony na 100 przez 70 dni...później lecą z korektorem ponad standard...pani się myli i wpisuje mu 90 setek zamiast te 20 ponad standard...fundusz to puszcza i płaci....później weryfikacja wsteczna i korekta że za długo bez uwzględnienia korektora....oczywiście korekta słuszna ale czy nie można wyłapać tego wcześniej? np podczas rozliczania klejnego miesiąca...takich przykładów miałbym więcej i tylko o takie mi chodzi...
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2011, 00:05:06 am wysłana przez Piotr29 »
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 05, 2011, 00:02:51 am »
Tzn co do weryfikacji wstecznych to może niekoniecznie narzekam. Są sytuacje gdzie błędy wychodzą dopiero po czasie np. wykonanie świadczenia w czasie pobytu w szpitalu a szpital wysłał raport później niż dany świadczeniodawca. Ja co prawda takich błędów nie mam ale jako przykład podaję.
Druga sprawa, że nikt nie jest doskonały. Wiadomo, że system jest usprawniany cały czas. W pewnym momencie wymyślono weryfikację częstotliwości porad kompleksowych no i niech zrobią wsteczne sprawdzenie. Wiadomo - jeśli się pomyliłem to muszę to poprawić. To ja powinienem sprawdzić czy mogę zrobić kompleksówkę czy nie.

Ale do cholery jasnej jeśli już k***a robią weryfikacje wsteczne to niech uprzedzą i podadzą że będzie tylko 7 dni (a w niektórych przypadkach 4 dni) na korekty. Jak na umowy to my musieliśmy czekać bo oni nic nie zrobią przez 3-4 dni.

Jak mnie w*****ają komunikaty na SZOI. Czy ich informatycy nie mogą sprawdzić statystyk wejść na SZOI? Wtedy by zauważyli że w okresie od 10-go do ostatniego dnia miesiąca tych wejść jest niewiele - a więc informacje umieszczane tam mogąsobie w dupę wsadzić.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 05, 2011, 00:07:49 am »
wisz mpi na pocieszenie mogę Ci dodać że twój np kujawsko-pomorski i tak ma o wiele bogatsze info na stronie niż mój....u mnie to próżno szukać jakiś niusów....hyh...a jeśli chodzi o rozliczenia to zapomnij....może kilka komunikatów... ;)
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 05, 2011, 00:13:08 am »
Trzeba sobie alerty ustawić :)

Ja tam alertów żadnych nie będę ustawiał. Jak bym miał wszędzie poustawiać alerty to na skrzynce sam shit by był.
Od tego mają stronę, żeby umieszczać na niej komunikaty. To po h** ta strona?
Może codziennie mam sprawdzać stronę swojego oddziału, centrali, SZOI, stronę MZ i co k*** jeszcze? Jeszcze CSIOZ bo tamci następni zamieścili komunikat System niedostępny w związku z pracami modernizacyjnymi do odwołania. i codziennie trzeba sprawdzać bo nie wiadomo jakie terminy dadzą jak uda im się wreszcie uporać z tym swoim system.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 05, 2011, 00:16:16 am »
Jeszcze CSIOZ bo tamci następni zamieścili komunikat System niedostępny w związku z pracami modernizacyjnymi do odwołania. i codziennie trzeba sprawdzać bo nie wiadomo jakie terminy dadzą jak uda im się wreszcie uporać z tym swoim system.

też fakt wcześniej chociaż pisali że 14...później 22...a teraz do odwołania....to są właśnie jaja...
Pozdrawiam

Piotr

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9321
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 05, 2011, 00:17:52 am »
Może codziennie mam sprawdzać stronę swojego oddziału, centrali, SZOI, stronę MZ i co k*** jeszcze?

Dlatego ja używam eSwd :D
Piszesz, że nie chcesz alertów bo skrzynka zapchana :) Ja tam przynajmniej jestem na bieżąco. Możesz sobie założyć jakieś dodatkowe konto, może na gmail tak, żeby reklam nie było i tam sobie zapychać :)

Co do MZ-tów to spoko, głowy przecież za to nie urwą :D W zeszłym roku to się w kwietniu składało nawet :D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 05, 2011, 00:26:40 am »
A najbardziej mnie wk****a, że np. o ponownej weryfikacji list POZ to mało się nie wściekli tak informowali - na stronie, na SZOI i nawet do każdego pisma rozsyłali.
A tutaj nie dość że nic nie powiedzieli to jeszcze po 4 dniach bezczelnie piszą, że nie wszyscy dokonali stosownych korekt.

Ehhhhhh przy tak sprawnie działających urzędnikach to nasze państwo kiedyś pi***nie z wielkim hukiem..

Paweł mam jedną skrzynkę firmową, jedną prywatną i jedną do głupot. Te dwie pierwsze nie zawsze sprawdzam codziennie a tą trzecią to może co 2-3 tygodnie. Jak mam czwartą zakładać to wolałbym już na SZOI się logować.
Przecież to nie problem umieszczać komunikaty na stronie oddziału gdzie w sposób szybki bez logowania można codziennie spojrzeć czy nie ma czegoś istotnego.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9321
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: weryfikacja dodatkowa za II półrocze 2010
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 05, 2011, 00:33:22 am »
Nie osłabiaj mnie, że na skrzynki zaglądasz przez strony.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 152
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9321 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3083 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]