collapse

Reklama


Autor Wątek: 2010.05.1.0 z dnia 2010-11-16  (Przeczytany 4713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
2010.05.1.0 z dnia 2010-11-16
« dnia: Listopada 17, 2010, 16:03:02 pm »
Zmiana:   2010.05.1.0 z dnia 2010-11-16
Uwaga:   NIE MOŻNA WYKONAĆ W CZASIE PRACY SYSTEMU

-    Rozliczenia
Dodano obsługę grupera JGP w wersji SZP.10.25

-    Kartoteki
Dodano zakładkę z historią przeprowadzonych wizyt do karty pacjenta
Ścieżka: Rejestracje->Pacjenci

-    Rozliczenia
Usunięto błąd uniemożliwiający zapisanie do pliku raportu statystycznego udzielonych świadczeń, zawierającego stacjonarne zestawy świadczeń bez wypełnionych danych o hospitalizacji (takie wpisy mogły się pojawić w przypadku danych migrowanych z baz danych które utraciły integralność).
Ścieżka: Raporty->Raporty do NFZ

-    Rozliczenia
Dodano sprawdzenie ostrzegające o wybraniu usługi z zakresu RTM, dla kodu zespołu RTM niezgodnego z wybranym punktem umowy.
Ścieżka: Rejestracje->Świadczenia

-    Rozliczenia
Umożliwiono wczytanie raportu zwrotnego potwierdzenia deklaracji, zawierającego jedynie problem dotyczący całego komunikatu, np. w przypadku przesłania raportu w niewłaściwej wersji.
Ścieżka: raporty->Raporty zwrotne

-    Rozliczenia
Dodano opcję umożliwiającą wyłączenie wymagalności miejsca złożenia deklaracji, na karcie deklaracji.
Funkcja zbiorczego ustawienia miejsca złożenia deklaracji umożliwia wyczyszczenie już ustawionych miejsc, jeżeli w oknie wyboru miejsca złożenia deklaracji, miejsce nie zostanie wybrane.
Ścieżka: Rejestracje->Deklaracje

-    Rozliczenia
Dodano obsługę braku trybu przyjęcia dla świadczeń ambulatoryjnych reazliowanych w ramach POZ. Prawidłowe raportowanie świadczeń POZ bez ustawionego trybu przyjęcia jest uzależnione od wyłączenia lub modyfikacji przez NFZ centralnej reguły walidacyjnej, która na dzień dzisiejszy wymaga trybu przyjęcia dla wszystkich świadczeń ambulatoryjnych, pomimo zmiany tej wymagalności w opisie komunikatu świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych w wersji 5 1.5.
Ścieżka: Rejestracje->Świadczenia

-    WSZYSTKIE
Dodano opcję DATA_REALIZACJI, za pomocą której można zmienić liczbę dni o jaką przesuwana jest data realizacji recepty w stosunku do daty wystawienia, przy wystawianiu drugiej i trzeciej recepty w kuracji wielomiesięcznej.

-    Kontrakty
Dodano wyświetlanie listy kodów zespołów ratunkowych powiązanych z wybranym punktem umowy.
Ścieżka: Kontrakty->Umowy

-    Rozliczenia
Udostępniono nowe wersje opisu formatów Ambulatoryjny2010.xls oraz Rapstat2010.xls. Zmiany dotyczą możliwości :
1. Wpisania w jednej kolumnie daty wykonania procedury medycznej więcej niż jednej daty, w celu przekazania na raz wykonania tej samej procedury w więcej niż jednym dniu. Zmiana dotyczy formatu Rapstat2010.xls.
2. Wpisania w jednej kolumnie kodu wykonanej procedury medycznej więcej niż jednego kodu procedury, tak aby poszerzyć listę wykonanych w tym dniu procedur. Zmiana dotyczy formatu Ambulatoryjny2010.xls.
Od tej wersji wymagane jest korzystanie z nowych formatów importu świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych.
Ścieżka: Rejestracje->Świadczenia
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 2010.05.1.0 z dnia 2010-11-16
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2010, 18:23:45 pm »
Ktoś już aktualizował? nie ma jakiś problemów? na wirtualce niby ok, ale nie sprawdzę wszystkie w ciągu godziny.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: 2010.05.1.0 z dnia 2010-11-16
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 19, 2010, 09:09:09 am »
Ktoś już aktualizował? nie ma jakiś problemów? na wirtualce niby ok, ale nie sprawdzę wszystkie w ciągu godziny.

ja wlasnie mam w planach podniesc cos na testowej bazie

BTW moze mi ktos powiedziec skad mozna sie dowiedziec w jakiej wersji sa pliki zip z aktualizacja i instalacja PPSa na FTPie Kamsoftu ?

pozdrawiam

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: 2010.05.1.0 z dnia 2010-11-16
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 19, 2010, 10:14:22 am »
Podniosłem i zauważyłem, że w świadczeniach nie działa "popraw F4" - otwiera mi w trybie przglądu
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: 2010.05.1.0 z dnia 2010-11-16
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 19, 2010, 10:26:51 am »
A u mnie F4 działa poprawnie

Offline szamot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 3
Odp: 2010.05.1.0 z dnia 2010-11-16
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 22, 2010, 01:38:07 am »
Jakby ktos instalowal czysty system z instalatora z tej aktualizacji ze strony kamsoftu oto maly tip:

To cos instaluje nam bazke Firebird 2.5. Powoduje to blad przy odtwarzaniu bazy z kopii bezpieczenstwa stworzonej przy uzyciu bazy 2.0.

Aby to obejsc trzeba:
  • 1) Usunac swiezo zainstalowany KS-PPS z dysku
  • 2) odinstalowac Firebird 2.5 korzystajac z "Dodaj/Usuń programy"
  • 3) sciagnac Firebird 2.0 z ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/Firebird2/ lacznie z tymi dll'kami i pliczkiem inst.bat do jakiegos oddzielnego katalogu
  • 4) odpalic pliczek inst.bat zeby nam zainstalowalo Firebird 2.0
  • 5) odpalic normalna instalacje KS-PPS
  • 6) po instalacji mozna juz normalnie przywrocic baze

Mam nadzieje, ze sie komus przyda. Stracilem w piatek kilka godzin i kilkadziesiat wlosow na glowie walczac z tym.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2010, 01:49:42 am wysłana przez szamot »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 136
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9323 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3084 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]