collapse

Reklama






Autor Wątek: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w  (Przeczytany 14056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Pomógł? 2
Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« dnia: Maja 16, 2013, 18:32:06 pm »
Witam. Mam taki problem i ciekaw jestem czy was też to spotkało. Większość wydruków z ks-somed drukuję w formacie receptowym. Papier ustawiony na środek podajnika i wszystko działa jak należy. A raczej działało.     Od pewnego czasu drukarki zaczynają mi zwijać papier. A dokładnie w miejscu gdzie wychodzi z drukarki.
Sprzęt chodzi raptem pół roku, papier ciągle taki sam. Na dokładkę powiem, że w drugiej instytucji mam te same drukarki może z półtora miesiąca i problem ten sam od początku. Z papierem A4 nie ma problemu. Czy może ktoś już to przetrawił ? Papier kserograficzny 80 g. Ale wkładałem też 90 i to samo.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 16, 2013, 18:57:58 pm »
Jutro będę się widział  z serwisantem drukarek i postaram się wypytać co może być przyczyną zawijania w "oddajniku".

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 16, 2013, 18:59:25 pm »
Będę bardzo wdzięczny

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 16, 2013, 21:40:04 pm »
Miałem coś podobnego i po interwencji w HP ich człowiek stwierdził, że nic mi nie pomogą, bo format receptowy nie znajduje się na liście formatów obsługiwanych przez tą drukarkę i w związku z tym tak może się dziać. Jeśli Przemysław ustali coś więcej, z chęcią się dołączę do podziękowań. Mam w planach uruchomienie u klientów w niedługim czasie ok. 60 takich drukarek. Dobrze byłoby wiedzieć, czy pchać się w ten model, czy szukać coś innego.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 17, 2013, 08:03:13 am »
U siebie ma kilka takich drukarek i nie mam problemu - recepty drukują się normalnie.
Problem z zawijaniem się papieru wystąpił tylko raz przy nadrukowaniu recept klejonych - klej roztapiał się na wałku i przyklejał kartkę papieru. To była jednorazowa sprawa.
Sprawdź dokładnie czy nic Ci nie blokuje wyjścia papieru - może został tam jakiś kawałek, może coś się ułamało.

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 17, 2013, 08:18:03 am »
Mam podobny problem z tymi drukarkami.
Pojawił się niedawno po zmianie dostawcy papieru.
Wróciłem do poprzedniego i odpukać zero zacięć.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 17, 2013, 08:23:58 am »
Mi się zdarza często zawijanie kartek na odbiorniku ale to po 1 starsza drukarka HP (LJ 2100), normalna kartka A4 i wydruki nie związane z medycyną. Dzieje się to jednak tylko wtedy kiedy kartki są drukowane obustronnie (ręcznie obracane). Podejrzewam, że papier jest wtedy przegrzany i robią się takie cuda.

Co do drukowania formatów niezalecanych do drukarki to na jeszcze jedno w przypadku HP Wam zwrócę uwagę. Mieliśmy kiedyś lab medyczne i w nim nowe wtedy drukarki LJ 2420. Wyniki drukowane były na papierze A5 (połowa A4) ale wkładanym do dolnego podajnika pionowo a nie poziomo (o dziwo było to dozwolone przez producenta bo dało się tak ustawić podajnik). W drukarkach po kilku miesiącach padła folia i grzałka bo papier szedł jedynie środkiem i reszta wałka nie była zużywana.
W małych LJ 1018/1020 też używam A5 ale wkładanego poziomo i idzie całą szerokością wałka.

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 17, 2013, 09:09:38 am »
Ja wszędzie gdzie drukowane są recepty używam HP dwupodajnikowych 2055 (chyba) i jak dotąd od kilku lat nic nie zawija.

A przy okazji: miał ktoś styczność z urządzeniem HP 3380? Były sobie 3 komputery z Win XP. Na jednym z nich zainstalowane i udostępnione to urządzenie i na wszystkich 3 można było drukować. 2 komputery zostały zmienione i teraz jest Win7. Zainstalowane i udostępnione urządzenie, na drugim kompie (z 7) dodana drukarka sieciowa i działa ale na win XP nie idzie zainstalować - pokazuje prawidłowo że nie ma serwerze sterowników dla tego systemu ale jak ręcznie wskazuję to też nic nie idzie zrobić - że niby brak sterownika.
Swoją drogą to nawet dla Win7 nie ma sterowników i zainstalowałem od XP (co skutkuje brakiem możliwości drukowania kilku kopii)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 17, 2013, 09:51:17 am »
Ja wszędzie gdzie drukowane są recepty używam HP dwupodajnikowych 2055 (chyba) i jak dotąd od kilku lat nic nie zawija.
A używasz dwóch podajników? Znaczy drugi do skierowań?
Szkoda że HP tak zmienia modele i nie można ich już kupić. Mam 2055 i dokupiłem M401a ale miałem tyle problemów z szablonem i podajnikami że skierowania zaczałem drukować na papierze receptowym a drugi podajnik (dodatkowy) stoi pusty.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 581
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 17, 2013, 09:54:32 am »

Swoją drogą to nawet dla Win7 nie ma sterowników i zainstalowałem od XP (co skutkuje brakiem możliwości drukowania kilku kopii)

Spróbuj wykorzystać HP Universal Print Driver. kiedyś miałem problem z drukowaniem przez pulpit zdalny i po instalacji drukarki na tym sterowniku jak ręka odjął. Ale nie pamiętam na jakim modelu to było.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 17, 2013, 13:04:29 pm »
Witam,
W temacie zawijanych recept, to moim zdaniem kluczową rolę odgrywa papier. Chodzi o to, by przy dużych temperaturach podczas nadruku, papier wyginał się jak najmniej. Na grubszym pewnie nic by się takiego nie działo.
Jeszcze dobra rada, z doświadczenia to co napisał PiotrSz, od czasu do czasu powinno się przepuścić kilka wydruków na całej powierzchni wałka. Wydłużymy czas sprawnego działania drukarki.
Pozdrawiam
Pozdr.
Kamil

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 17, 2013, 13:55:29 pm »
A używasz dwóch podajników? Znaczy drugi do skierowań?
Szkoda że HP tak zmienia modele i nie można ich już kupić. Mam 2055 i dokupiłem M401a ale miałem tyle problemów z szablonem i podajnikami że skierowania zaczałem drukować na papierze receptowym a drugi podajnik (dodatkowy) stoi pusty.

tak, używam dwóch. Na jednym są recepty a na drugim A5 - wizyty i skierowania.
Nie ma już 2055? To są pewnie jakieś następne? Teraz nie mogę ale później poszukam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 18, 2013, 15:06:44 pm »
A używasz dwóch podajników? Znaczy drugi do skierowań?
Szkoda że HP tak zmienia modele i nie można ich już kupić. Mam 2055 i dokupiłem M401a ale miałem tyle problemów z szablonem i podajnikami że skierowania zaczałem drukować na papierze receptowym a drugi podajnik (dodatkowy) stoi pusty.

Rzeczywiście nie ma już 2055 a niby następcą jest M401a. A jakie konkretnie to były problemy? Wcześniej na 2055 działało bez problemów?
Mówimy oczywiście o KS-PPS. Ja to zrobiłem w sposób następujący:
Jedyny szablon jaki wysyła prawidłową informację o rozmiarze papieru do drukarki to szablon recept. Wszystko pozostałe (nawet jak zmienisz np. skierowanie na A5) drukarka "widzi" jako A4. A więc ustawiłem wybór automatyczny na "niedostępne", podajnik nr 1 na "niedostępne", podajnik nr 2 na "A4" (mogę się mylić z nr podajników bo z pamięci piszę - recepty są na górnym) i teraz wszystko co nie jest A4 (a więc recepty) idą na 1 a A4 (czyli wizyty, skierowania itd ustawione na A5) idą na 2 gdzie jest włożony papier A5.

Czy miałeś w taki sam sposób? Ważna będzie dla mnie Twoja opinia bo niedługo być może będę potrzebował następnych dwupodajnikowych drukarek. Następcą jest M401a. Podobny wygląd do 2055 i 2015 ma 2035 ale nie wiem czy ma dwa podajniki, 3015 ma dupleks i chyba dwa podajniki ale jest już sporo droższa.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 21, 2013, 19:40:12 pm »

Rzeczywiście nie ma już 2055 a niby następcą jest M401a. A jakie konkretnie to były problemy? Wcześniej na 2055 działało bez problemów?
Mówimy oczywiście o KS-PPS. Ja to zrobiłem w sposób następujący:
Jedyny szablon jaki wysyła prawidłową informację o rozmiarze papieru do drukarki to szablon recept. Wszystko pozostałe (nawet jak zmienisz np. skierowanie na A5) drukarka "widzi" jako A4. A więc ustawiłem wybór automatyczny na "niedostępne", podajnik nr 1 na "niedostępne", podajnik nr 2 na "A4" (mogę się mylić z nr podajników bo z pamięci piszę - recepty są na górnym) i teraz wszystko co nie jest A4 (a więc recepty) idą na 1 a A4 (czyli wizyty, skierowania itd ustawione na A5) idą na 2 gdzie jest włożony papier A5.

Czy miałeś w taki sam sposób? Ważna będzie dla mnie Twoja opinia bo niedługo być może będę potrzebował następnych dwupodajnikowych drukarek. Następcą jest M401a. Podobny wygląd do 2055 i 2015 ma 2035 ale nie wiem czy ma dwa podajniki, 3015 ma dupleks i chyba dwa podajniki ale jest już sporo droższa.

Nie wiem czy pomogę, do tej przychodni wpadam, robię i pojawiam się tylko jak coś się psuje a byłem tam kilka miesięcy temu i nie pamiętam szczegółów.
Na 2055 udało mi się puścić recepty z dolnego podajnika na nowej 401a już nie ale u mnie recepta idzie jako A4 więc może dlatego. Podajniki w szablonie ustawiałem na sztywno. Zresztą potem doszły skierowania i łatwiej mi było przejść na format recepty. Co się nauczyłem to trzeba uważać na sterowniki HP na jednej miałem nowe z netu a na innym stanowisku starsze z płyty i tam nie działał wybór podajnika, zawsze ciągnął kartkę z górnego.
Ucieszyłbym się gdyby udało się stworzyć mały tutorial z tą drukarką i konfiguracją z dwoma podajnikami, w czerwcu będę miał kolejne małe "wdrożenie" i spróbuje Twojego sposobu

W Kamsofcie teraz promują OKI B411dn, 2 podajniki, dupleks i sieć, jest opcja z dodatkowym podajnikiem A4, w przypadku HP dokupienie go graniczy z cudem. No i sporo tańsza, org tonery około 300zł na 3k stron, są też chińskie zamienniki. Gdyby ktoś używał to ciekawy jestem opinii.

Offline it.bydg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
  • kujawsko-pomorskie
Odp: Problem z drukowaniem recept na hp 1102w
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 22, 2013, 10:24:34 am »
Miałem kiedyś podobny problem to w hp zalecili mi zmienić gramaturę papieru w ustawieniach drukarki
Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 218
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3089 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]